Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Holnap hozzák a kisutyám....

Holnap hozzák a kisutyám. Szerintetek egy 2 szobás lakásba jó 3 hónapos kiskutya? (spicc keverék)

Figyelt kérdés
Reggel 30 percet sétálnék vele. Az anyukámmal lakom ő 2-kor megy dolgozni, előtte 1x kivinné. Én kb. 14:45-kor érek haza. még 1x tanulás után és anyukámmal este. Tanácsokat kérek :)

2014. jan. 18. 16:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%
Amíg kicsi és nem szobatiszta addig bizony ennél többször kell levinni őt, hogy szobatisztává váljon. Amíg kicsi minden evés, ivás, alvás és játék után le kell vele menni. Amikor pisil és kakil lent, nagyon megdícsérni, jutalmazni kell. A pelenkát felejtsétek el, ne szoktassátok rá. Később, ahogy nő kutyus, fokozatosan lehet csökkenteni a levitelek számát, de majd csak akkor ha már egyáltalán nem történnek balesetek a lakásban.
2014. jan. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Szia! hozzánk pont egy hete költözött be egy három hónapos spániel kislány. Én naponta egyszer vagy kétszer tudom levinni sétálni de jól megvan. Vannak belesetek bent de egyre ritkábban. Javaslom a kutyapelus használatát. és sok sikert a kicsihez :)
2014. jan. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 sippara ***** válasza:
81%

Ezen komolyan 24 órával az érkezése előtt kezdesz gondolkodni? Az aztán felelős gondolkodás a javából :D


Mondok még pár új infót: egy 3 hónapos kölyköt még szobatisztaságra kell szoktatni, ami napi 7-8-9 sétát jelent alsóhangon, ezt lehet később 4-re csökkenteni lassan, fokozatosan. Kutyapelenkát/almot nem használunk, ugyanis KUTYA, nem MACSKA, utóbbi a lakásba sz*rik, előbbi kintre, és nem csak azért, mert ő maga is gyűlöl a saját helyére piszkítani. Ezen kívül élete végéig napi 1,5-2 óra séta is jár neki, arról nem is beszélve, hogy reggel, munkába/suliba indulás előtt le kell fárasztani, ami nem biztos,hogy menni fog fél óra alatt, pláne nem egy kölyöknél.

2014. jan. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
53%

Napi 3-4 séta a minimum még egy felnőtt kutyánál is. A spánielesnek mondom, hogy 2 sétával soha nem lesz

szobatiszta a kutyád, később simán lehet belőle ivarszervi betegsége, ha fél napig kell a vizeletét visszatartania.

Bell, ha napi 4 sétát tudtok neki biztosítani, és abból legalább egy hosszú, kb 1 órás, akkor nem lesz baj. A spiccek mozgékonyak, később akár futni, vagy valami jó kutyás sportot is csinálhatsz vele.

Én reggel fél 6-kor megyek le a kutyámmal kb 15-20 percre (7 éves yorkshire terrier), aztán 11-12 óra körül valamelyik szülőm, szintén 15-30 percre. Aztán 17 órakor én 1-másfél órára, majd 22 órakor én, lefekvés előtt. Általában olyankor már csak annyi, hogy lemegyünk, leteszem a fűbe, pisil, és viszem is föl. Ilyenkor nem is mosom meg a tappancsát, mert nem lesz piszkos. De ha jó idő van, vagy látom, hogy még sétálna egy kicsit, akkor a 22 órás séta is hosszabb lesz, és sétálunk még 15-20 percet.

2014. jan. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti: Igen, én mindenen ilyen hamar gondolkodom. Szervezett vagyok. HJA, és amúgy szobatiszta, megtanították őt :) És igen, min. 1 órás lesz az esti séta. 2. kutyám lesz.
2014. jan. 18. 18:13
 6/13 anonim ***** válasza:

3 hónapos kölyök szoba tiszta??

Maximum úgy, ha te 1,5-2 óránként lemész vele, és ez mellett a lakásban abszolút nem végzi a dolgát. Akkor az. De napi 3-4 séta mellett nem az. Nem tudja addig tartani.

Majd olyan 6-7 hónapos kora körül már esetleg tudja tartani úgy, hogy elég neki a napi 3-4 séta.

2014. jan. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Utolsó, az én kutyám sem pisilt már be 4 hónapos kora körül. Pedig ő pelenkára volt előnevelve. Onnantól, hogy kijártam vele sétálni (4-5 séta volt egy nap) a lakásban egyáltalán nem piszkított be, sőt, a pelenkát is elhagyta 1-2 héttel utána.
2014. jan. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Utolsó. Akkor a pelenka az jó?
2014. jan. 19. 08:25
 9/13 sippara ***** válasza:
A pelenka tök jó, ha azt akarod, hogy a kutya a lakásba csináljon, ugyanis a kutya számára ezt jelenti. Annál nehezebben fog neki leesni,hogy egy idő után miért nem szabad fent üríteni, ha eddig dicsérve is volt érte...
2014. jan. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ez hülyeség amit a pelenkáról írtok.. Mi ha napközben nem vagyunk itthon akkor bizony a kutya a pelusra csinál (de van hogy nem csinál semmit amig haza nem érünk) de egyébként mindig kint végzi el a dolgát. Nem értem miért baj hogyha a szőnyeg helyett pelusra kakil / pisil..
2014. jan. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!