Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idős, ízületes kutyának...

Evimeri kérdése:

Idős, ízületes kutyának keresek gyógymódot?

Figyelt kérdés

#Ízületigyulladás
2014. jan. 18. 20:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Első az orvos ajánlata.

Ha már nagyon elfajult,non steroid gyulladás és fájdalomcsillapítók, Trocoxil.

2014. jan. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Első körben én is állatorvot ajánlanék hogy felmérje mennyire rossz állapotban vannak az izületek. Lehet hogy kell gyulladáscsökkentő, szteroid, akármi. Mellé szoktak ajánlani zöldkagylós, cápaporcos, vagy másfajta izültvédőt. Luposant, gf 600-at. Az enyém pl most ezt kapja

[link] Nem olcsó, de nagyon jó!

2014. jan. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Jelenleg Medrolt kap és Milgammát és Quamatelt, hogy a gyomrát kíméljük. Sajnos nem mostani probléma, pár éve kezdődött nála igazából - igazából még egy orvos sem küldött vele röntgenre - csak annyit mondtak, hogy ízületével van gond. Azóta hol jobban van hol rosszabbul, ilyenkor kapja medrolt. Tavaly volt egy agyvérzése is. Arra gondoltam, hogy esetleg valami alternatív gyógymódot keresek neki. Persze kérdés, hogy egy 16 éves kutyánál az már mit használ.
2014. jan. 19. 18:31
 4/7 anonim ***** válasza:
16 éves kutyánál már csak a fájdalmat lehet csillapítani. és teljesen mindegy, milyen mellékhatásúakkal, hiszen már így is igen komoly életkort élt meg.
2014. jan. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sajnos egyet kell értsek 4-es válaszolóval. Szép kort élt meg, de ilyen idős korában már nagyon elkopnak, elöregednek az izületek. Csak enyhíteni lehet a fájdalmat, mást nem nagyon. Ebben a korban már röntgent sem szivesen csinálnak mivel ahhoz többnyire altatni kellene és nem biztos hogy kibirná, felébredne.
2014. jan. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sajnos a Medrol nem segít. Tegnap beszéltem a doktornővel holnap kijön és egy másfajta szteroidot ad neki nagy dózisban. Ha azt sem segít el kell gondolkodnunk az elaltatásán. Jelenleg úgy érzem még képtelen vagyok elengedni. Az étvágy még mindig nagyon jó és ha segítünk neki felállni járkál is. Nem tudom mi lesz vele, de nagyon félek.
2014. jan. 22. 19:41
 7/7 anonim ***** válasza:
Megértelek. Tavaly novemberben ugyan ezen mentem keresztűl. Amikor azt láttam hogy egyre nagyobbak a fájdalmai, végig gondoltam hogy én szeretnék-e igy élni. A válaszom nem volt. Igy elengedtem őt. Fájt nagyon, de volt egy pont ahol már önzés lett volna életben tartani.
2014. jan. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!