Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet kezdeni hiperaktív...

Mit lehet kezdeni hiperaktív boxeremmel?

Figyelt kérdés
Van egy fél éves boxerem. Tudom, hogy amúgy hiperaktív típusúak de nem tudom mennyire természetes az hogy meg sem tudom simogatni csak akkor ha véletlen elkapom és fogom. Sétáltattam, futtattam kilométereken át, biciklivel mentem ő is futott de ez mindhiába. Egyszerűen semmit nem tudok neki megtanítani, ugrál, vergődik.

2014. jan. 19. 15:45
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Kezdj el vele klikkerezni - az agyát kell fárasztanod...ha megtanul gondolkodni akkor sokkal kezelhetőbb lesz.
2014. jan. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Engedelmes munkát, vagy bármit, ami az agyát is fárasztja, próbáltál vele? Más kutyák közé hordod? Esetleg oviba? A futás elég kevés neki, hiszen kölyök még, élményekre vágyik, nem csupán testmozgásra. Azzal egyébként is vigyázz, nagyon fiatal még, és ha túlerőlteted, arra rámehetnek az ízületei.
2014. jan. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Más kutyák közé gyakran viszem és nevelni is próbálom jutalomfalatokkal, parancsszóra többnyire leül és kéri is a kaját de az ő akaratától is nagyban függ.
2014. jan. 19. 16:27
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy a fáradtságtól pörög túl? Nekem is fél év körüli boxerem van, és én megfigyeltem nála, hogy ha nagyon fáradt, pl. ma a két órás séta végén, akkor van benne egy ilyen csakazértis őrületes rohanás, és olyankor már tényleg kontrollálhatatlan. Ebben az állapotban, ha beteszem a boxba vagy kocsiba, akkor azonnal összecsuklik, és alszik. Ilyenkor én már nem is erőlködöm semmivel, odamegyek, pórázra veszem és elviszem, mert tök esélytelen tanítani. Meg persze az első heves őrületében is, mikor elengedem. Érdemben gondolkodni a kettő között képes :)
2014. jan. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az én boxerem mindig ilyen. Én még sosem láttam, hogy olyan fáradt lenne összecsuklik. Ha nem foglalkozik vele senki akkor is látom, hogy letép egy faágat azzal rohangál vagy ás vagy rág valamit.
2014. jan. 19. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!