Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az jó ha részben tápot,...

Az jó ha részben tápot, részben főtt húst kap a kutyám?

Figyelt kérdés

A húshoz adnék rizst/ tésztát meg zöldségeket. A táp Brit premium bárányos-rizses.

Kapna még táplálékkiegészítőket:

lazacolajat, zöldkagyló port, vetri-dmg-t.


Nyers etetésre nem szeretnék átállni, úgyhogy azt légyszíves ne ajánljátok.


2014. jan. 19. 21:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen jó, nagyon jó ötlet előnyös mert a táp mellé más kiegészitst is kel adni,a főtt hus meg eleeve nem tartalmaz parazitákat,és könnyen emészthető..de egy kis tejet is ajánlanék neki,mert abban a tápanyag mellet sok vitamin is van,,legjobb lenne a házi tej.
2014. jan. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Tejet kutyának NEM adunk.


Kérdésre a válasz: igen, nagyon jó ötlet.Viszont tésztát ne adj neki, rizs mehet.

2014. jan. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
tej nem, DE kefír,joghurt mehet és jót tesz nagyon:-)
2014. jan. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Majd 15 éves korára kiderül, megfelelő volt-e neki ez a fajta étrend. Add nyugodtan. A vetri minek? Tészta nem igazán jó némely orvos szerint, mert erjed a gyomorban.
2014. jan. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem a főtthústól olyanokat fingottak hogy nem lehetett megmaradni melletük.


Azt meg sose fogom megérteni hogy mért jobb a kutyának ha valami neked drágább és több idődbe kerül és a kutyának rosszabb is ( a főzésre gondolok igen :) )

A nyers húst csak bele kell dobni a tálba és kész.. Amúgy nekem még értelmesen senki nem magyarázta el hogy mi a

baja a nyers hússal.


Rizs kb fölösleges ha már úgy is tápot kap a kutya van abba annyi gabona hogy minek kell még hozzá adni?

Tejből a kecsketej jó néha, és ahogy írták kefír natur yoghurt mehet.

Ha nyersenzni nem akarsz akkor is utána néznék hogy hogy kell főthússal etetni és ugyan úgy kiszámolnám hogy miből mennyit kell addni neki és azt elfelezném.

2014. jan. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia! A nyers etetésnek én sem vagyok híve, főként az összeszedhető kórságok miatt. Viszont a full főtt kajának sincs értelme, mert ami hasznosulna azt kifőzöd belőle. Egészségügyi szempontok miatt minden megjárja nálam a lobogó vizet (hús, belsőség, stb.) kb. 2 percre és ennyi.

A kiegészítőknek értem a logikáját, de nem minden kutyának kell mindaz, amit felsoroltál, illetve van, amivel simán túl is töltheted a kutyát.

A táplálékkiegészítők jók, de csak ésszel használva. Függ a kutya korától, állapotától, tartási körülményeitól, stb.

A kutyaetetésnek különben csak 2 szabálya van:

1. Nem etetünk táppal

2. Nincs kifogás. Nem etetünk táppal.

:) Jó kutyázást!

2014. jan. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tényleg nem a nyers mellet akarok érvelni, de milyen kórság? csak mert én közel 2000kutya gazdájától nem hallottam eddig semmilyen kórságról ami bajt okozna.. A sertéssel óvatosan kell bánni meg van egy két apróság amire oda kell figyelni. Amerikai facebook csopiba is vagyok ott több mint 5000en vannak ott se panaszkodott még senki hogy ettől lett volna baja a kutyának.


AZ enyémek több mint 1éve nyersen esznek és köszönik szépen jól vannak :) a 2perces át forralás meg pont semmire nem jó mert a külseje a húsnak teljesen megfő a közepe meg kb át se melegszik :D

úgyhogy van egy darab húsod aminek a külső réteke nem a legjobb és egy belső ami tele van kórsággal :D :)

2014. jan. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!