Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az hogy az emberek...

Miért van az hogy az emberek 90% át a kutya húzza a porázón? Ha nem is húzza de legalábbis ő megy elől és vezeti az embert.

Figyelt kérdés
nem értem. de tényleg alig látok olyan szép sétát ahol a kutya a gazda mellet sétál. ezt az emberek élvezik? én butaságom, de tök amatőr voltam amikor vettem a kutyámat, de még is tudtam hogy mikor húzz vagy előttem megy az nem normális és kellemetlen érzés. ezért mindent megtettem hogy megoldjam ezt a problémát és egyszerűbb volt mint gondoltam.
2014. jan. 19. 21:50
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Hàt akkor is kellemetlen érzés ha kutya hùz maga utàn te, meg loholsz utànna és borzasztò hülyén is néz ki . A kutya sétàltat téged és nem te őt. Az is butàn néz ki ha a kutya szaglàszik melleted össze vissza. Az a normàlos ha poràzon a kutya fegyelmezetten halad melleted. Elengedést is bekell iktatni a sétàba ahol a kutya kiélheti magàt szaglàszhat futhat ...
2014. jan. 20. 15:16
 12/20 Szilvi & Argos ***** válasza:

Túlzásba vitte a kérdező Cesar Millant :D

TÉNY, hogy a legtöbb gazda pórázzal SEM tudja irányítani a kutyáját sajnos!

De az, hogy például 1 órás sétán csak 10 percet mehetne a kutya szaglászni és dolgát intézni pórázon, az NEKEM lenne rohadt unalmas...csak menni-menni-menni...sötét téli kertvárosi sétákon szoktunk olyat csinálni, hogy pórázon láb mellett masírozunk 10-15 percet, aztán hagyom pórázon hámra kapcsolva dolgát intézni-szimatolni...aztán kis szabadon láb mellett séta, majd mehet teljesen szabadon...De mindig így sétálni...rohadtul unnám :D


Kutyám nyakörvre akasztott pórázzal láb mellett sétál, se pisi, se kaki, se szaglászás. Ezt már kínosan be is tartja, ha küldöm, akkor is nehezen produkál. Ilyenkor ugye a nyakörv/lánc elcsúszik, a nyaka alján zavarja a karabiner, stb. Ezért legtöbbször városban, kertvárosban rajta a hám, így ha épp pórázon akarom SÉTÁLTATNI, akkor átkapcsolom a pórázt, így már húzhat is kicsit, mehet dolgára.


Flexivel sötétben szoktam a kertvárosban, illetve nappal ha közlekedünk és haladni akarok :D Amíg láb mellett akarom tartani, addig nyakörvre van kapcsolva és fixálva, aztán ha már mehet, akkor átrakom hámra. Szobakutyákat megszégyenítő módon feszíti a 8 métert, végre nem zavarja :D simán lemaradt szaglászni, amíg elmászok a 8 méter végére :)

Annyi a különbség, hogy nem kell rángatni és nem őrjöng más kutyákra :P

Előnye, hogy a test legmagasabb pontján van a póráz, nem tekeri be magát, nem pisili le a pórázt!


Járunk sportkutyás szemináriumokra. Sok helyen olvasom, hogy ők is szidják a flexit...ennek ellenére a legtöbb kutyát flexivel láttam, minimum fojtóra, de sokszor szögesre kapcsolva :O

Ezen meglepődtem...mert az enyhe húzás miatt folyamatosan érezheti a kutya a szögest...Egyébként ezek a kutyák nem is tudnak igazán laza pórázon sétálni...nem várják el tőlük...kutyára kitámadgatnak :( más a cél, más az elvárás!


Tegnap mantrailing szemináriumon voltunk. Mivel BKV-val mentünk, nem tudtam elrakni Argit, így nyakörvre kapcsolt pórázzal követtük a többi kutya munkáját más emberekkel együtt. Argi fel volt spannolva, nem is akartam fegyelembe tartani, ezért a láncba akasztottam és hagytam, hadd húzzon :)


Nálunk sok minden függvénye, hogy éppen mivel-hogyan sétáltatok :)

2014. jan. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Épp azért húznak a kutyáim pórázon, mert többször vannak elengedve, mint nem. Ha nincsenek elengedve, annak a legfőbb oka, hogy nem rájuk figyelek. Telefonálok, vagy a telefonomon dolgozom közben, vagy épp van velem valaki, akivel beszélgetek. Így mivel nem rá figyelek, értelemszerűen nem tanítom meg nem húzni. Ha meg tudok a kutyára figyelni, akkor el van engedve és szépen tartja a járdaszabályt.


Amúgy ezer és egy oka lehet. A canicrossos, bikejöringes, súlyhúzós kutyák sincsenek letiltva a pórázhúzásról. Szerintem amíg másokat nem zavar, addig éljen mindenki úgy a kutyájával, ahogy jól esik neki.

2014. jan. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
ezt nem értem akkor sem. miért jó érzés ha valakit húz a kutya? egyik nap is láttam egy öregember rohant a kutyája után. ne már én vegyem fel a kutya tempóját. de igaz mindenki úgy sétáltat ahogy akar.
2014. jan. 20. 17:55
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem jó érzés. De nem zavar annyira, mint amennyire melós megoldani. Ennyike.
2014. jan. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Szilvi & Argos ***** válasza:

Nálam a pórázos séta ritka, mármint az, ha pisi-kaki-szaglászás van...ha ez van, akkor inkább flexi!

De ha vki tényleg olyan helyen lakik, hogy csak egy nap egyszer tud mozgatós sétára menni a kutyával, ahol el is tudja engedni, annak nem megoldás a láb melletti pórázos séta pár perc eü-i dolgokkal! Attól, hogy a kutya elöl megy, picit feszíti a pórázt, de az apró segítségekre-jelekre reagál, nem kényelmetlen a dolog és nem a kutya irányít. Amikor kutya rángatja össze-vissza a gazdát, majd megfulladva, na az a gáz!!!!!! :O

2014. jan. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Óóó igen, mert csak fekete vagy csak fehér lehet valami. Átmenet már nem létezik, ugye? :)


Nálunk az elején van némi pórázfegyelem pár fordulat erejéig. Majd ha pórázon sétálunk tovább, kioldom egy mehetsz vezényszóval, ez annyit tesz, h mehet előttem-mögöttem-mellettem, bárhol, egészen addig, amíg nem húz. Ettől még nem lesz ő a főnök :D


Sőt továbbmegyek, rövidesen futni is fogunk, rendes canicross felszereléssel és ha kellőképpen megedződtem, bizony ő fog húzni engem - vezényszóra!! És nem, ettől sem lesz ő a főnök, mivel az én kontrollom, irányításom alatt fog történni minden.

2014. jan. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Szilvi & Argos ***** válasza:
Fuss, Joey, fuuuuuusssssss!!!!!! :D
2014. jan. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Még mindig kíváncsi vagyok, hogy neked hogy sikerült 'gyorsan' megoldanod a dolgot. Hátha nekem is megy.

Köszi a választ!

2014. jan. 21. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Szilvi!

Fog is :D

De előtte még megnézetem a szívét ;)

2014. jan. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!