Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A nagytestü szuka kutyám...

A nagytestü szuka kutyám dugja a kistestü szuka kutyámat. Miért? Lehet, hogy lezbi?

Figyelt kérdés

2014. jan. 20. 19:37
 2/5 anonim ***** válasza:

A linkeltek közül kiemelnék egy komit:


"Ezzel ezt mondja a plüssnek (a te esetedben a kistestű kutyádnak):

Erősebb és jobb vagyok nálad, én vagyok a rangsorban fölötted, most jól ledominállak, pór alattvalóm!


Neked pedig ezt üzeni:

Nemsokára te jössz...


A kutyák képesek nagyon finom eszközökkel és nagyon durva eszközökkel is kommunikálni a rangsort. Ezek a durva eszközök (pl hágás) kihívást is jelentenek a gazdának is, szemtelenség, amiről le kell tiltani."

2014. jan. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mint írták, dominál. Sok tévhit van ezzel kapcsolatban is. Hallottam olyat is, hogy azért hágja az ivartalanított kant a másik mert azt hiszi szuka.


Hát a kutyák ennél azért okosabbak.


Ha azonos neműek csinálják akkor biztos dominálás. Ha a szuka teszi egy kannal (láttam ilyet is) az is dominálás. Ha egy kan teszi egy szukával, akkor vagy dominál, vagy tényleg hágni akarja.


A lényeg, hogy bármelyik is fordul elő, ezt határozottan le kell tiltani. (Kivéve ha tenyésztő vagy és éppen fedeztetsz:)

2014. jan. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Vigyázzatok, lehet eretnekségnek fog hangzani, ami most következik! :) A hágásnak több oka is lehet, ezek közül a LEGVALÓSZÍNŰTLENEBB a dominálás.

A választ ezen cikk alapján írtam, ha valakit kicsit bővebben is érdekel: [link]

A meghágás lehet attól, hogy a kutya túlságosan izgalomba jön valamitől és így vezeti le (más kutyák ugatnak vagy körbe-körbe rohangálnak, míg egyesek meghágják a máskikat). Lehet, hogy zavarban van valamitől és a hágás egyfajta pótcselekvés (mint máskor a szaglászás vagy vakarózás). Lehet, hogy játékból csinálja (a kutyák szoktak játékból kergetőzni, becserkészni egymást, harapdálni és persze szoktak játékból dugni is :) ). Dominancia: szinte soha nem ez áll mögötte. A cikk írója 10 éves kutyatréneri gyakorlata alatt 1 ilyen kutyával találkozott, arról is kiderült, hogy bizonytalan és inkább pótcselekvés volt nála a hágás. És persze, lehet azért csinálja, mert egyszerűen jó érzés. Ha a kistestű kutyusnak sincs ellenvetése, akkor miért ne csinálhatnák? Persze csak otthon, zárt ajtók mögött :)

2014. jan. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4. én nagyon nem értek ezzel egyet. Csak egy kérdés: ha ekkora szakértő, hogy 10 éve kutyatréner, akkor hogyhogy eddig senki nem terjesztette el ezt a nézetet? Ott van Cesar Millan, Jan Fennel, vagy Victoria Stilwell (persze még lehetne sorolni a neveket), ők azért kicsit többet tettek le az asztalra, mint ez a noname tréner, bár én nem alapoznék ilyen "amerikai nézetekre" akik szerint jó a kutyának a vega étrend, meg a "tiltás nélküli """""nevelés""""". Majd ha Magyarországon is hallok erről, majd akkor elhiszem hogy van értelme.
2014. jan. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!