Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakásban tartott kan kutya...

Lakásban tartott kan kutya mellé vehetek szuka kutyát?

Figyelt kérdés

Szerettem volna a kistestű 2 éves fiúkutyusomnak egy kislány párt, hogy napközben ne legyen egyedül, de azt tanácsolta egy tenyésztő, hogy ne, mert szétpisilja a lakást, ha ivarzási idő van, egy évben 2-szer 1 hónap.

Pedig nagyon szerettem volna két kutyust.

Kinek milyen tapasztalata van? Ugye, ti sem ajánljátok?

Köszönettel: Lujzi


2009. dec. 3. 15:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Semmi gond, ivartalaníttasd minkettőt. A szavaidból itélve tenyészteni úgysem akarsz, egészségügyileg jobb mindkettőnek és akkor szépen megvannak egymással.
2009. dec. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Vagy legalább az egyiket kell ivartalanítani.

Ez a tenyésztő elég szenyó, hogy nem mondja el, ha ivartalanítod minden probléma megoldódik. Mintha olyan furcsa dolog lenne. :P

2009. dec. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%
A tenyésztővel is egyet értek, csak megóvni akart a sok húza-vonától, de az előttem szólókkal is! Ha nagyon szeretnél megoldható, de mindenképp ivartalanítsd a lány kutyust!!!
2009. dec. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem ha eleget foglalkozol vele akkor nem unatkozik otthon. Két kutya nem feleannyi idő és gond hanem kétszer annyi! Nekik, főleg a társasági kutyáknak, már az ember a legfontosabb, nem a másik kutyya, sőt még a rosszat is eltanulják egymástól. Ha két kutyával akarsz foglalkozni, és van pénzed akkor nyugodtan vegyél megegyet. De semmiképpen ne szaporítsd őket.
2009. dec. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a gyors és segítőkész választ.

Még egy megjegyzés: én úgy szerettem volna, hogy legalább egyszer legyenek kiskutyák, és utána ivartalanítani a nöstényt. De azt is mondta a tenyésztő, hogy akkor is lehet, hogy a kan jelezne a házban.

2009. dec. 4. 08:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!