Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nagyon erősen harap,...

A kutyám nagyon erősen harap, szerintetek lehet ezzel kezdeni valamit?

Figyelt kérdés
Embert sosem harap meg, de a kutyákat sem úgy, hogy gondol egyet és megharapja. Játék közben amikor beviszem a futtatóba, és "birkózik" a többi kutyával elszokta kapni néhány kutyának a fülét és ráharap, de biztos vagyok benne hogy nem bántani akarja őket, és ha rászólok általában elengedi a másik fülét de sajnos nem mindig..Szerencsére még nem történt ebből komolyabb baj, de nagyon félek hogy fog történni..Ha több kutya van már általában szájkosarat kell rá raknom, nehogy baj történjen.De látom rajta hogy ez így neki sem olyan jó,nem élvezi annyira a játékot.Szerintetek le lehet szoktatni valahogy erről a nagyon erős harapásról?

2014. jan. 22. 09:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem az első kutya amelyiknek jobban fáj a harapás, mint a kutyád gondolja meg fogja oldani a problémát egy odakapással, vagy csípéssel.
2014. jan. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Honnan veszed hogy nagyon erősen harap rá? A leírásod alapján ez nem derül ki, és ahogy mondták előttem, egyik kutya sem olyan hülye hogy hagyja magát megtépni.
2014. jan. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Van gy kutya, akivel mindig játszik, és az a kutya sokszor már sírni kezd mikor a kutyám megharapja játékból. Van amikor próbálja leszedni magáról, de nem sikerül neki.
2014. jan. 22. 10:25
 4/9 anonim ***** válasza:

az én kutyám is durván játszik.

Eleinte rászóltam, de most már hagyom, majd a másik kutya lerendezi.

Le tudják ők ezt egymás közt is rendezni, és nem arra gondolok, hogy összeverekednek, de oda tud szólni a másik, ha az enyém már pofátlan.

Annyit teszek, hogy előre felvilágosítom a másik kutya gazdáját, és megkérem rá, hogy ha soknak tartja a kutyámat, szóljon, és lerendezem, de mivel általában előre szólok sosincs ebből gond, mert más gazdi is úgy van vele, hogy nyúzzák egymást, fáradjanak el, ha valaki durván játszik arra a másik kutya úgy is odaszól és kb 5 perc elég ahhoz, hogy az enyém is visszavegyen a tempóból, vagy a másik pörögjön fel úgy,mint az enyém.

2014. jan. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Milyen fajta? Én úgy vettem észre a staffiknak nagy fétise a fülcsócsálás, az enyém is mindig arra megy rá. Komolyabb baj még nem volt belőle (hidd el ha gáz van azt hallod/látod) ha látom, hogy a másik kutyát kellemetlenül érinti a dolog, de nem "szól" vissza, csak akkor intézkedem én.
2014. jan. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Staffi keverék:)

2014. jan. 22. 13:10
 7/9 anonim ***** válasza:
Így legyen ötösöm :) Hát ha már sír a másik kutya, akkor tiltsd le. Ha szóval nem elég, kicsit meglegyintheted pórázzal a fenekét, na persze nem a karabíneres végével. Ez nem fáj neki, inkább arra jó hogyha már annyira belemelegedtek a játékba, hogy megszűnik a világ akkor kizökkenti.
2014. jan. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Jó, akkor ezt is megpróbálom. ÉN az orrára szoktam legyinteni,hátha jobb lesz.Meg olyankor amikor ezt csinálja odahívom magamhoz s pár percig leültetem magam mellé, és amikor úgy látom megnyugszik, mondom neki hogy mehet.De folyamatosan visszamegy ahhoz a kutyához.Ezért kell mindig ráraknom a szájkosarat :( Nem érti meg..
2014. jan. 22. 13:57
 9/9 anonim ***** válasza:
Már hogyne értené, csak makacs. Ne add fel, kitartás!
2014. jan. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!