Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám farka sebes, mit lehet...

Kutyám farka sebes, mit lehet kezdeni vele hogy begyógyúljon?

Figyelt kérdés
A farka hegyén teljesen kikopott a szőr kb 2 négyzetcentiméteres részen és már ki is sebesedett. Állandóan csóválja, mindenbe beleüti, pedig nem is lakáskutya. A doki azt mondja nem tud mit csinálni vele, csak fertőtlenítőt adott rá. Bekötni sem tudjuk, nem tűr meg magán semmit. Azt meg nem tílthatom meg hogy csóválja, de így meg sosem fog begyógyulni.
2010. ápr. 14. 12:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Kizártnak tartom, hogy nem lehetne ezzel mit kezdeni. Az is lehet, hogy gombásodás vagy bűzmirigy probléma. Én a helyedben azért egy másik dokihoz is elvinném, lehet az mást mond majd.
2010. ápr. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egyértelműen a csóválás miatt sebes, mindenhez hozzávágja:S. A legvégén, a hegyén van a seb.
2010. ápr. 14. 12:27
 3/9 A kérdező kommentje:
Bűzmiriggyel sosem volt problémánk, most is megnézte a doki de teljesen rendben. A gombát, atkát is kizárta - amúgyis rendszeresen kezelve van minden külső élőskodő ellen. Teljesen egészséges csak nem bír faroklengetés nélkül közlekedni:)
2010. ápr. 14. 12:31
 4/9 anonim ***** válasza:

Bocsi, figyelmetlen voltam, azt hittem a tövénél.

Akkor nem tudom. :S

2010. ápr. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Sajnos kezelgetned kell állandóan. Ismertem pár rövid szőrű kutyát, nekik e-miatt farok vágás lett a vége.
2010. ápr. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát már én is bánom hogy annakidején picikorában nem vágattuk le - dobermann - de már 9 hónapos, már sokkal nagyobb műtét lenne. Bár nem tudom így mi lesz, mert látom hogy fáj neki. Ráadásul kb félórája a betonoszlophoz csapta a farkát, olyan szerencsétlenűl hogy az eddig még pici seb szétrepedt:S((
2010. ápr. 14. 16:01
 7/9 Winner of Royal Hill ***** válasza:

Szia!

Nekem dogjaim vannak,kinti kutyák,de ugyanez a problémánk,hál' Istennek csak télen,és az enyémek tűrik a kötést...

Valóban nem tudsz vele mit csinálni. Ha állandó a vérzés előbb-utóbb szétveri a csigolyákat is és amputáció lesz a vége.

2010. ápr. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sajnos a csonkolás tiltásával nem gondoltak bele, hogy ez lesz a következménye némely fajtánál. Vizsláknál is gond. Aztán a végén műtét lesz, ami sokkal komolyabb, mint a pár napos kicsi farkának lenyisszantása.
2010. ápr. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Akiteki ***** válasza:
Az n kutyám el is törte az utolsó csigolyát, úgy beverte a bejárati ajtó fém részébe. Ami a horror volt benne, hogy utána lerágta. Gondolom elhalhatott az a rész, mert egy hang nélkül 10 perc alatt véghezvitte a műveletet, csak akkor vettem észre, hogy véres a fekhelye, mikor a csont ropogására odanéztem. Sikerült ájulás nélkül eljutnom az orvoshoz vele.
2010. ápr. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!