Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ma viszem ivartalanítani 9...

Ma viszem ivartalanítani 9 hónapos csivava kan keverék kutyámat, mire kell felkészülni?

Figyelt kérdés
Meddig lehetnek fájdalmai? Mikor lehet levinni sétáltatni? tudom, hogy az orvos elmondja, de én a TI személyes tapasztalataitokra vagyok kíváncsi!
2014. jan. 22. 11:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

az első 2-3 nap a necces. Ha hazahozod fázni fog, arra figyelj és arra hogy ne ugráljon, mert még nem érzi a sebét rendesen és kába.


2. nap látod rajta hogy fáj, még sokat alszik, már ehet-ihat-sétálhat ha tud/akar

3. nap...kb már majdnem szuperül van, séta már biztos mehet

4.nap:innentől viszket a seb, arra figyelj ne vakarja


7-10.nap már varratszedés, ilyenkor már semmi baja


szerezz be betadine-t és kötözőt (nekünk mefix van otthon, párszáz ft)


egy hét alatt túlvagytok rajta, nyugi:)

2014. jan. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem 6 hónaposan lett ivartalanítva, és könnyebb volt mint gondoltam. A műtét kb. 20-30 perc, ölben szépen hazaviszed, még aludni fog estig. Amíg nincs teljesen magánál addig ne adj neki inni, az enyém enni is csak másnap reggel kapott. Sajnos bepisilt, azóta sem jöttem rá miért, mert addig nem is kapott aznap folyadékot, dehát kibírtam, amúgy is szobatisztán hoztam el, ez volt az első baleset. :D Este szerintem már leviheted ha biztosan tud menni, de ne lépcsőzzön, egy éjszakát jó ha még pihen a seb. Másnap már ugrálni meg rohangálni akar, azért kímélve de nyugodtan viheted sétálni, az enyém a lábát is ugyanúgy emelte. Nagyon fogja zavarni a fején a tölcsér, de semmiképp se vedd le amíg nem mondja a doki! Sajnos én megtettem mert nem piszkálta a sebét, aztán amint levettem a tölcsért persze rátalált és felgyűlt benne a savó, ki kellett nyomni. Szóval ne kockáztass, tanulj az én hülyeségemből! :D A tálját (vizes is és kaja is) jó ha kicsit megemeled, bár ha a tölcsér szélesebb mint a tál akkor nem lesz gond, tud belőle enni és inni. És semmi para, ez csak rutinműtét!
2014. jan. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

amikor haza hozod sötét helyre kell tenni, ami biztonságos, nem tud felugrani sehova, kárt teni magában stb. érdemes egy használt törülközött stb alátenni, mert bizony előfordulhat hogy bepisil, ez a legtöbb állatnál előfordul, még ha nem is kaptak már jóval előtte innit, akkor is.

ajánlatos egy már nem használt pólót rátenni, és összekötni hátul, vagy gallért, hogy ne piszkálja a sebet, Eü sétára leviheted, ha már nem annyira kába, de hosszabb séták még nem ajánlottak.


Illetve, ha kutyással találkoztok akkor mindenképp szólj előre, hogy most lett ivartalanítva, hogy ne hogy baj legyen (rátámad a másikra mert fáj neki, vagy megijed, mert a másik meg akarja szagolni stb)

2014. jan. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Tartsd melegen, legyél mellette, mikor ébred, mert összevissza kóvályoghat. Lehetséges, hogy bepisil.

Ha nem tudsz rá figyelni, mindenképp legyen rajta gallér! Ha nem vagytok otthon, vagy éjszaka, vagy ha csak tíz percre leszaladsz a boltba, mert szétnyalhatja a varratokat.

Naponta párszor kend át a varratot betadinnal.

Ne erőltesd a sétát, amíg ő maga nem kezdeményez, de nagyon fontos, hogy ne is ajnározd agyon a kutyát, ne kezeld úgy, mint egy megcsonkított szenvedő áldozatot, mert utána meglesz a böjtje, ha elszalad vele a ló!

2014. jan. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az előttem szólók szinte mindent elmondtak, annyit fűznék hozzá, hogy ha hazaviszed, a földre fektesd, ne olyan helyre, ahonnan esetleg leeshet. Illetve készülj fel arra, hogy az altatás miatt hányni fog. A mi kutyánk 8 hónaposan esett át rajta, de nagyon hamar rendbe jött. Mondjuk a tölcsért nem viselte el, de nem is nagyon akarta piszkálni a sebet. De amúgy is állandóan figyeltünk rá. Az éjszakát meg úgy oldottuk meg, hogy egyikünk mellette aludt a földön, és fogtuk az első lábát. Így felébredtünk, ha mozgolódott, és nem tudta piszkálni magát. Másnapra már teljesen jól volt, ugyanúgy szaladgált, mint azelőtt. Nálunk felszívódó cérnát használt a doki, úgyhogy varratszedésre sem kellett visszamenni.
2014. jan. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én a délutáni műtétről már ébren hoztam haza, elég zaklatott volt, részben mert még kába volt, részben mert nem értette mi történt vele. Otthon hamar megnyugodott. Enni adhattam neki egy keveset. Este 10-kor már levittem sétálni, de csak gyors körre. Nem volt semmiféle balesete. Se pisi, se hányás. Bár a gyomra kutyorgott, enni is csak rizst kapott és egy óra múlva negyed adag tápot aznap. Másnap még kímélő kaja a koplalás miatt, eü séták 2 napig, de mivel otthon főleg aludt nem is kívánt nagyobbat. 2.napon nálunk volt kontroll, akkor már mondták, hogy lehet nagyobb sétákat tenni, de e többi kutyával csak óvatosan. És jól mondták korábban, az én kutyám végtelen barátságos, de akkor lemorgott egy havert mert a seb felé szagolt. Így inkább varratszedésig kerültük a "köszönést" is.
2014. jan. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a tapasztalatokat. 2-re vittem, hat előtt kiadták már éberen. nem mondanám, hogy kirobbanóan jó kedve van. jelen pillanatban az életet is büntetésnek fogja fel. minimális az aktivitása, nem eszik, nem iszik. a lábam előtt fekszik. ha a cicánk közelít, akivel amúgy nagyon jóban van, azonnal morog. remélem tud aludni az éjszaka...
2014. jan. 22. 19:23
 8/11 anonim ***** válasza:
ma már jobb lesz a helyzet, ne aggódj:) de még ma sem lesz 100%os...nyugi...
2014. jan. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
ma is egész nap csak feküdt, és szerintem fájdalmai vannak, mert hirtelen hangokra összerezzen, és időnként támadóan viselkedik, még velem is. ettől eltekintve csak a kezemből hajlandó enni és inni (!!!). nem tudtunk még sétálni, mert menni se akar. szerintem a gallér idegesíti borzasztóan.
2014. jan. 23. 20:49
 10/11 anonim ***** válasza:
Egyrészt a gallér is lehet a gond, de egyénenként változó, mennyi idő alatt múlik el az altató hatása. Én a cicáimnál vettem észre, hogy az egyik az ivartalanítás után már pár óra múlva mászkált meg ugrált, a másik meg még két nap múlva is csak szunyókált, zavarodott volt, pedig ugyanazon mentek keresztül. Lehet, hogy a te kutyusod is még félig kába, na meg lassan múlik a fájdalomcsillapítók hatása. Jobbulást neki!
2014. jan. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!