Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most veszek egy csivava-bichon...

Most veszek egy csivava-bichon keverék kislány kiskutyust 7-8 hetes. Ha van valakinek. Minden jó tanácsnak örülnék. Vajon mekkora lesz nagy korában? Milyen kutyus lesz? Nyugis, vagy izgága? Mennyire intelligens? Élettartam? Stb. Köszi.

Figyelt kérdés
2012. dec. 24. 12:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy keverék kutyánál nem lehet előre megmondani a két fajtából mennyi került éppen a tiedbe a génjeikből .Talán a nagyság az, amit lehet saccolni. Vagy csivi-vagy bichon méretű lesz.
2012. dec. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%

Veszel? Keveréket?

Eszedbe ne jusson keverék kutyáért pénzt adni.

2012. dec. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
Jó nagy balek vagy, ha pénzt adsz érte!
2012. dec. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Örülnék, ha csak komoly hozzászólás érkezne....
2012. dec. 25. 08:30
 5/12 anonim ***** válasza:
93%

Te pénzt adsz egy keverékért? A menhelyek tele vannak ingyen elvihető kiskutyákkal. Beteg ember vagy!

(Ha viszont csak az oltás/féregtelenítés árát fizeted ki, akkor ne vedd sértésnek/

Az hogy milyen lesz a kutya jelleme, teljesen egyed függő. Ezt előre nem lehet tudni.

2012. dec. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%
Csak komoly hozzászólás érkezett...
2012. dec. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
NO KOMMENT.... :(
2012. dec. 27. 08:44
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Na jó, akkor adok normális választ is.

kb 3-5 kg között lesz szerintem.

Bischon havannése, vagy bolognése?

az előbbinek hosszú egyenes, a másodiknak középhosszú göndör szőre van.

Állandó kozmetikázást fog igényelni, ha csak nem a csivava rövid szőrét örökli, de nem valószínű.

de a csivavának lehet hosszú szőre is.

Nem adtál pontos infót.

Feltétlen sok munka lesz vele, és jó, ha hozzászoktatod a kozmetikázáshoz, hogy ne legyen hisztis a kutya.


További véleményem, szerintem v idám kutyus lesz, hogy izgága lesz-e, az attól függ, melyik szülőtől mit fog örökölni, élettartam kb 12 év, ha makk egészséges, de szerintem az lesz, mert keverék.

Intelligens lesz az biztos, következetes szeretet teljes nevelést igényel.

Tanítsatok neki minél több trükköt, hogy lefoglaljátok az agykapacitását.

Ragaszkodó szerintem egygazdás kutya lesz, de kedvelni fogja családot, idegenekkel lehet bizalmatlan lesz, ha ezt örökli a csivavától. De nem biztos.


Chip-et rakassatok bele, és kajailag ne kapassátok el, jó minőségű tápot adjatok neki.


Most okés vagyok? :)

2012. dec. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nagyon fontos megnézni,hol,milyen körülmények között nőttek fel.Ha a tulajdonos azt mondja,ezt nem nézheted meg(pl.egy nyilvános helyen akarja átadni a kiskutyát)gyorsan felejtsd el,mert csúnyán megjárhatod!

Fontos a szülők állapota,ápoltsága.

Élettartamot nagyban befolyásol minden,ami az első 8 hétben történt vele,ugyanígy a későbbi viselkedését(szocializáció).

Saját példa:vettem egy kölyök bullterriert.Eladó messze lakott,autónk nincs,vonattal mentünk az adott megyeszékhelyre,ahova a kutyát az eladó elhozta.

Jóval később mondta az illető egyik ismerőse,hogy a kutya birkaólban töltötte élete első hónapjait.Szocializáció 0 volt természetesen.A kutya pánikbetegtől kezdve minden volt,igen komoly szakértő segítséget kellett kérni már ahhoz is,hogy egyáltalán ki tudjuk vinni pórázon az utcára.

2013. jan. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
2013. júl. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!