Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 hónapos kölyökkutyámat...

5 hónapos kölyökkutyámat hogyan szoktassam hozzá a pórázhoz?

Figyelt kérdés
Nagyon fél a póráztól, ahogy meglátja teljesen befeszül és elkezd remegni. Leül és nem hajlandó megmozdulni, pedig már a legfinomabb jutalomfalatokkal is próbálkoztam. Egyszerűen tanácstalan vagyok,eddig minden kutyám imádott sétálni. A másik kutyámmal nagyon jól kijön, már próbáltam úgy is legalább feloldani, hogy a másikra is raktam pórázt, de nem segített. Ha nem fogom a pórázt, akkor sem mozdul meg, sőt, látszik a kis pofáján, hogy retteg. 2 hete lakik nálam, már ül és fekszik, tehát nem a makacssággal van baj. Van valami tippetek?

2014. jan. 22. 17:37
1 2
 1/12 anonim válasza:

Üdv!

Szerintem próbáld ki úgy hogy hámot adsz rá(nem power hámot, egy sima mezei hám 1000-1500 ft-ért belehet szerezni)kb 5-10 percig úgy sétálj vele ha szépen megy melletted akkor jutalmazd(labdával,játékkal)

és utána rakd rá a pórázt és úgy is kb 5-10 percig próbálj folyamatosan sétálni vele(Szerintem egy napra ennyi séta elég is ) Ha végeztetek jutalmazd puha könnyen rágható jutalomfalattal.

Majd következő nap ismételd meg csak miután a pórázt ráraktad a hámot vedd le róla és jutalmazd(hogy érezze hogy csak jót akarsz neki)Lehet hogy nem fog egyből örülni neki de szerintem úgy is rájön hogy nem kell félni a póráztól :)

Remélem hatásos lesz!

2014. jan. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Menhelyről van a picur? Én azt tudnám elképzelni, hogy lehet bántották/verték a pórázzal és most azért fél, vagy rosszul sétáltatták.

Próbáld meg rajtahagyni a pórázt és játszatok otthon úgy hogy rajta van, kapjon úgy enni, így majd oldódik remélhetőleg.

2014. jan. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Hámmal már próbálkoztam. Sajnos csak rosszabb volt, mert abban még sírt is. Bőre volt állítva és úgy viselkedett, mintha nagyon szűk lenne rá( befért az öklöm a hátához). Az új dolgokkal nagyon bizalmatlan, nehezen barátkozott meg velem is. Pár napja kezdett el velem is játszani, nem csak az idősebb kutyámmal. Megpróbálom azért majd még, hátha csak a kezdeti izgalom miatt nem ment...

Egyébként ha nagynehezen jön pár lépést, teljesen nekem dől és dicséret után menekülne vissza a teraszra

2014. jan. 22. 17:56
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem menhelyes, bár éppen nem fajtamentőktől van. Tenyésztő által eladott (színhibás) doberman, akit az előző gazdái egy kisgyereknek vettek, de sokat rosszalkodott az udvaron meg harapdálta a gyereket ezért úgy döntöttek, elaltatják, mert azt mondták agresszív és viselkedészavaros. Így került végül hozzám.
2014. jan. 22. 18:00
 5/12 anonim válasza:

Akkor nem tudom, mi lehet a gond!

Esetleg nyakörv van a nyakában vagy csak a pórázzal együtt rakod fel neki?Mert ha nincs kipróbálhatod hogy a nyakörvet ráadod és úgy játszol vele és ha úgy érzed bízik benned kipróbálhatod azt amit fent írtam(1.válaszoló)

2014. jan. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Még azt elfelejtettem odaírni hogy próbáld közösségbe vinni, ahol több kutya is van pórázon(park,füves terület)és próbálj meg ott játszani vele és jutalmazd mindenféle földi jóval, hátha megszereti a sétákat és ezzel a pórázt is :)
2014. jan. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 sippara ***** válasza:

Pórázhoz szoktatni kétféleképpen a legegyszerűbb:


a.) Etetés vagy játék előtt felteszed a pórázt, és úgy engeded a kajára/hívod játszani (nyilván olyan játékkal érdemes próbálkozni, amit magától is imád a kutya, eléggé rápörög ahhoz, hogy elfelejtse a pórázt).


b.) Egyszerűen ráteszed a pórázt és vársz. Nem ülsz a kutya mellett és bámulod, hanem felcsatolod a pórázt és folytatod a napodat, mintha mi sem történt volna. A tapasztalatok azt mutatják, hogy a kutyák nagy többsége nem éli le a hátralévő életét egy sarokban ülve, pórázzal a nyakában, szánalmas arckifejezéssel :)

2014. jan. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, igyekszem majd. Más kutyákkal meg a cicámmal is jól kijön, de idegen kutyákhoz még nem vinném, ugyanis papíron csak egy oltása van. A sajátjaimmal is csak azért mertem összeengedni, mert nekik meg van mindenük és így tuti nem lesz baj. Egyébként nem tudom, hogy bánhattak vele előzőleg, de az tuti, hogy kapott mert vannak dolgok, amitől fél nagyon...pl a cipőktől... Most próbálom átszokatni valami értelmes kajára is, mert pl tápot egyáltalán nem kapott csak csontokat meg kenyeret, úgyhogy egyelőre a hasfájással meg a pukikkal is küzdünk... viszont szerencsére szervi baja nincs, és ilyenkor már ennek is lehet örülni:)
2014. jan. 22. 18:51
 9/12 A kérdező kommentje:
Egyébként a nyakörve mindig rajta van. Nálam úgy van a szabály, hogy van egy itthoni, ami állandóan rajtuk van, sétához meg eddig a németjuhász kapott pluszba egy fojtót (hogy könnyebb legyen szabályozni)
2014. jan. 22. 18:53
 10/12 anonim ***** válasza:
Hu szegény kicsike :( akkor tuti hogy bántották, ha ilyen helyről hoztad el. Esetleg tudnám még ajánlani a Cerberost kutyasulit, náluk vannak rehabosok és biztosan jártasabbak az ilyen dolgokban, én a helyedben felvenném velük a kapcsolatot és tőlük érdeklődnék, tuti hogy szívesen segítenek és válaszolnak bármi kérdésed támadna. Sok sikert és türelmet a kutyushoz!
2014. jan. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!