Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le az...

Hogyan szoktassam le az ásásról/rágásról?

Figyelt kérdés
Van egy kutyák, aki tönkretett már szinte mindent az udvaron. Próbáltam nevelni, a parancsokat hamar tanulja, de ennyi. Mindenhol azt lehet csak olvasni, hogy nem szabad fenyíteni, mert a kutya nem tudja, miért kapja. Mutatni szoktam neki, hogy mit tett és szidom,.de semmit sem ér. Nem tudom 24 órában figyelni, mert suliban vagyok. Mit kellene tennem, hogy végleg abbahagyja? Vannak rágókái, játékai, egész nap futkosnak a másik kutyusommal, aki soha nem rosszalkodik. Minden segítséget előre is köszönök!
2014. jan. 23. 15:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a kutya? Milyen fajta?
2014. jan. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Beagle, 7 hónapos.
2014. jan. 23. 16:04
 3/16 anonim ***** válasza:
72%
ha mutatod neki mit tett és szidod se jó semmire... Mozgatni kéne a kutyát amelyik kutya fáradt az nem rongál.. Sétálni játszani foglalkozni vele ilyenek. ez nem vagy vagy hanem és és :)
2014. jan. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Minden nap sétálunk, jàtszunk, de sajnos tanulnom is kell, egyszerűen nem tudok többet kint lenni :( Mindig úgy látom, hogy teljesen elfáradt, de ha bejövök, azonnal megeszi az egyik rózsafát pl. :(
2014. jan. 23. 16:10
 5/16 anonim ***** válasza:
Sajnos le fogja amortizalni a kornyezeted. Rozsato, facsemete, szolotoke nem akadaly. Sok godor, akar a gyepszonyeg kozepebe. Enyem a 15ezres fabodejat felig szetragta. A hozzaertok azt mondjak - unatkozik a kutya, foglalkozni, jatszani, szaladgalni kellene vele. Bizonyara ok a kukyajukkal elnek, nekunk van mas dolgunk is. Ennek ellenere nem szeretnenk kidobni, mint egyesek. Soha tobbe kutyat az otthonomba...
2014. jan. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Ugyanezt csinálja :( Szétrágta a garázsajtót is pl. Megevett vagy 3 tálat, az egèsz udvart feltúrta.. Nincs valami megoldás erre? Bármi érdekel!!
2014. jan. 23. 16:15
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Vidd be a házba, legyen veletek, addig sem unatkozik. Sportolj vele valamit aktívan, agilityzz, vagy kerestess vele, foglald le minél jobban. Ha látod, hogy ás vagy rongál, vágj hozzá (akár az ablakból) egy boroskannát, amiben van 2-3 kavics. És vegyél egy mély levegőt, mert mostanában kezd kamaszodni a kutya, és az bizony még hónapokig, fél évig vagy tovább is eltarthat. Utána jobb lesz, de addig idegtépő, ez a kutya egy ilyen dolog sajnos :)
2014. jan. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Én még ajánlanám a kutyasulit is. Az is egy nagyon jó elfoglaltság, továbbá még hasznotokra is válhat.
2014. jan. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Unatkozik, ezen felül pedig fiatal és bohém. Anno az enyém is szétrágott mindent, ami él és mozog. Meg azt is ami nem. Egy bokrot kiszedett a helyéről, mindent elhúzott a helyéről amit tudott. A nyáron véletlenül kint felejtett könyvemet "kiolvasta", stb.

Egy részét ennek ki fogja nőni, egy másik részéről le kell szoktatni és eleget kell vele foglalkozni. Nekem border collie-jaim vannak, én észrevettem, hogy amikor már bokáig lóg a nyelvük, akkor még nagyjából egy óra aktív játék, avagy séta és nyugodtan alszanak a nap további részében. :D Ők már felnőtt kutyák, "tini" korukban megszenvedtünk mi is velük. Mostmár csak akkor áll romokban az udvar és a ház, ha valamiért kevesebb időnk van rájuk, de ez sokkal inkább a mi szegénységi bizonyítványunk, mint az övék.

Általánosságban pedig minden első kutyásnak elmondanám, hogy döntsön, vagy szép udvar, vagy kutya. A kettő együtt ritkán megy. :)

2014. jan. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ne haragudj kérdező, de mikor kiválasztottátok, hogy nektek beagle kell, akkor miért nem olvastátok el legalább a fajtaleírást? Ez egy borzasztó önálló és aktív fajta. Mostmár megvan a kutya is, meg a probléma is. Vagy beletörődtök hogy az udvar csatatér, vagy megfogjátok magatokat és elkezdtek normálisan foglalkozni a kutyával, értsd: kutyaiskola, napi 2-3 óra séta, engedelmes foglalkozás, trükközés, sport, vagy bármi, ami agyilag is lefárasztja. Bár, szerintem a bezárás, megláncolás fog következni, de ne legyen igazam.
2014. jan. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!