Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le az...

Hogyan szoktassam le az ásásról/rágásról?

Figyelt kérdés
Van egy kutyák, aki tönkretett már szinte mindent az udvaron. Próbáltam nevelni, a parancsokat hamar tanulja, de ennyi. Mindenhol azt lehet csak olvasni, hogy nem szabad fenyíteni, mert a kutya nem tudja, miért kapja. Mutatni szoktam neki, hogy mit tett és szidom,.de semmit sem ér. Nem tudom 24 órában figyelni, mert suliban vagyok. Mit kellene tennem, hogy végleg abbahagyja? Vannak rágókái, játékai, egész nap futkosnak a másik kutyusommal, aki soha nem rosszalkodik. Minden segítséget előre is köszönök!
2014. jan. 23. 15:55
1 2
 11/16 anonim válasza:

na igen tudom egy 7 hetes kutyát nemhiszem hogy lehetne suliba vinni vagy agilityzni de lehet én tudon rosszul

jajj a border colliiek nagyon édesek

köszi

2014. jan. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
bocsi nemide akartam
2014. jan. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A környéken sajnos nincs kutyaiskola, a legközelebbi 80km :/ ráadásul csak hétköznap délután van suli, akkor meg én is suliban vagyok, és saját kocsim sincs, se jogsim, hogy a kutyut vigyem.

Kedves 10-es! Nem, nem fogom megláncolni a kutyámat, ha figyelnél a kérdésre, akkor láthatnád, hogy én meg akarom nevelni, meg akarom oldani a problémát. Nem a szép kert a fontos, hanem az, hogy ne okozzon kárt a szüleimnek, mert én vállaltma ezt a kutyát, de saját bevételem még ugye nincs, amiből a ki tudnám fizetni a pusztítást, lásd garázsajtó.. nem volt olcsó kicserélni :/ És írtam azt is, hogy ennél többet ha tudnék, sem akarnék kint lenni velük, mert idén érettségizek, állandóan csak tanulok.. a kutyust pedig menhelyről hoztuk el, mert el akarták altatni.. ennyit erről.

2014. jan. 23. 21:44
 14/16 anonim ***** válasza:
0%
menhelyen nem altatnak, ennyit erről
2014. jan. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Akár menhelyről, vagy gyepiről vitted haza, senkinek nem érdeke, hogy visszakerüljön. Amikor egy ember kutyát vállal (pláne fajtatisztát, vagy olyan keveréken, akin látszanak az ősei), akkor tud következtetni a jellemére, avagy ha más nem, utána tud olvasni.

Ez a fajta iszonyatosan mozgásigényes kutyus (nézz utána miért lett kitenyésztve), akinek szüksége van a foglalkozásra mind testileg, mind szellemileg, különben unatkozni fog és lefoglalja magát mással (lásd rombolás). Mint említettem egy részét ki fogja nőni, mert még pici és duplán rágós, de másik része a későbbiekben is megmarad és ha nem foglalkozol vele eleget, akkor bizony megtalálja a módját, hogy levezesse a benne felgyülemlett energiát.

2014. jan. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Tehát hazudok? Menhely vagy sem, egy telep, ami tele volt kutyával és az egyik beagle fialt.. a doki szerint fajtatiszta. A tulajdonos el akarta altatni, idézem "van itt éppen elég dög", ő nem fogja felnevelni. Az állatorvos jó barátja a családnak es szólt. 8 hetes korában elhoztunk egy kölyköt, a másik kettőt pedig két barátnőm vette magához. Az a kettő kan, ugyanannyit foglalkoznak velük, de lehet kevesebbet, semmi rosszat nem csinálnak. Az enyém szuka.
2014. jan. 24. 12:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!