Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyök Boston terrier mennyire...

Kölyök Boston terrier mennyire kártékony?

Figyelt kérdés
Albérletben élek egy panelban, és tervezek venni egy Bostont. Viszont, mivel albérletről van szó, nem biztos, hogy szerencsés, ha mondjuk megrágja az ágyat. :D Egyetemista vagyok, levelezőn végzem, szinte 0-24-ben itthon vagyok, tehát a mozgás - és játékigényét ki tudom elégíteni. Így van esély rá, hogy a lakásban bármi sérül?

2014. jan. 24. 01:01
 1/6 anonim ***** válasza:
39%

Minden kölyökkutya rombol és okoz kárt eleinte! Te sem úgy születtél, hogy tudtad, hogy kell/ illik viselkedni egy adott szituációban, hanem megtanítottak erre a szüleid.

Amúgy a boston terrier drága kutya. Egyetemistaként van pénzed egy kb. 200 ezres kutyára? Plusz állatorvosi kezelések, felszerelések, minőségi étel biztosítása, ha bármi van, tartalék pénz stb.

Amúgy az egy dolog, hogy levelezőn vagy, de attól még gondolom tanulni szoktál, van vizsgaidőszakod, elmész valahova barátokkal, szórakozni stb. Egy kutyát nem tudsz félretenni, mindig haza kell időben érni, innentől kezdve nincs olyan, hogy elmegyek reggel és majd éjjel jövök haza. A sétára is ez vonatkozik. Akkor is le kell vinni, ha -20 fok van vagy szakad az eső és viharos szél fúj. Vagy amikor hullafáradt vagy és már élni sincs kedved.

A másik meg, hogy az albérlet nem túl szerencsés ilyen téren, mert valamennyire jó eséllyel rombolni fog kezdetben, amit a főbérlő nem fog díjazni, illetve gondolom nem fogsz örökre itt maradni és sokkal nehezebb kutyával lakást találni.

Szóval nem mondom, hogy lehetetlen, de szerintem gondold át a dolgot és amúgy az egész kutyatartást, mert látszik, hogy nem nagyon értesz hozzá és ezt nem sértésből mondom.

Amúgy meg remélem nem azért jutott hirtelen eszedbe a fajta, mert a Berki Krisztiánnak is az van az Édes életben és ott láttad, hogy milyen cuki.

2014. jan. 24. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

A kölyökkutya okoz károkat. Pont. Pisil, kakil, rág. Előfordulhat, hogy minden épen marad, de erre nem készülni kell, csak hálát adni, ha így alakult.

Ha minimalizálni akarod a károkat, akkor beszerzel egy szobakennelt és beszoktatod oda a kölyköt, és abban altatod (mert ugye éjszaka sem tudsz rá figyelni), meg ott hagyod, ha el kell menned valahová. Egyébként is hagyd néha egyedül, mert nem egészséges, ha azt szokja meg, hogy mindig van vele valaki, később ezzel nagyot szívhatsz, ha aztán elmész dolgozni, és hirtelen 9-10 órákat kell kibírnia a boltbamenős fél órák helyett.

2014. jan. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

első: Utána jártam már az árnak, sokat olvasgattam a Bostonokról, csak a kölyökkorukról nem találtam elég infót. Nyilván van vizsgaidőszakom, de az sem a 0-24 tanulásról szól. Pihenőnek, kikapcsolódásnak pont jó, ha lemegyek egy kicsit a kutyussal. A pénz sem akadály, bár a melóm utazásokkal is jár, de olyankor van ember akire bízhatom. Azt meg nyilván tudom, hogy egy állattartás felelősségekkel jár, és nem kibúvó mondjuk az időjárási körülmény. Nem vagyok tapasztalt kutyatartó, de kezdő sem. Szüleimnél van egy öreg pulim, akivel sokat foglalkoztam, amíg el nem kerültem egyetemre. De ő nem szobakutya, tehát lakásban tartással vagyok kezdő. És pont ezért kérdeztem ezeket. :) ÉS a lényeg: azt sem tudom ki az a Berki Krisztián. :D 10+ éve nem nézek TV-t, nem butítom magam. :) Szimplán egy lakásban tartható kutyát szeretnék, mivel többre tartom őket, mint az emberek 99%-át, és szeretnék egyet, de felelősség tudóan.


akumi: Köszi a tippet! :) De szerintem egy kutyának elég nagy bezártság a lakás, nem akarnám még ott is kennelben tartani... A Boston kimondott szobakutya, télen nem szabad semmiképp kint tartani, ezért gondoltam erre, és reménykedtem, hogy talán kevésbé kártékony. Ahogy fentebb is írtam, szüleimnél puli van. Na vele elég nehéz volt anno. De hát nem minden fajta egyforma, a puli kimondottan eleven kölyökként. Azt hiszem akkor még gondolkoznom kell, de leghamarabb ősszel szeretném a kutyust.

2014. jan. 25. 04:18
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartani kell a kennelben, csak néha becsukni oda. Ha jól csinálod a beszoktatást, akkor szeretni fogja, az lesz az ő saját kis védett kuckója, ahol boldogan elszunyókál, vagy rágcsál valami neki valót, amíg megérkezel :)
2014. jan. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem, így már másképp hangzik! :) Köszönöm mégegyszer!
2014. jan. 25. 16:21
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez tök fölösleges kérdés mert ez a fajta sose nő fel(de ha megneveled akkor nem fog össze vissza kakilni,és nem rombol,de pattog és hiperaktív).
2017. jún. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!