Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyakozmetikus aki altatásban...

Kutyakozmetikus aki altatásban is kozmetikáz, XVI. ker környékén, esetleg Pesten?

Figyelt kérdés
Olyat keresek aki szép munkát végez, uszkárról lenne szó, tehát bűzmirigyhez is ért. Kíméletes altatással, nem lónak valóval dolgozik. Korrekt áron,pozitív személyes tapasztalatokkal.
2009. dec. 4. 09:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%

Mentett kutyánál elő szokott fordulni, hogy az első kozmetikát, legtöbbször a csimbókos szór levágását szedálással kell csinálni, ha erről van szó, akkor Budaörsön tudok ilyet, orvos mellett dolgozik.

De ha szedálni akarod a kutyát azért mert a nem nevelted meg, akkor ez állatkínzás, mert jelentősen csökkented a kutya élettartamát a sorozatos szedálással.

2009. dec. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Akinél én voltam, közölte, hogy a pekingimet csak altatásban vállalja (nem látta a kutyát, csak abból indult ki, hogy pekingi és kicsi az orra --> nem tud rárakni szájkosarat). Sarkon is fordultam...
2009. dec. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szabad megkérdezni, hogy miért szükséges az altatás? Mert ha csak egy kozmetikus mondta, akkor róla megvan a véleményem. Elviekben én olyanokat ismerek, akik altatás nélkül is vállalják.
2009. dec. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Az altatás veszélyes művelet, orvosok is csak indokolt esetben használják, és felügyelet mellett. Ebből következik, hogy az a kozmetikus, aki ilyet csinál felelőtlen, és jó munkát aligha várhatsz tőle.
2009. dec. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem, nem neveltem meg a kutyámat, őrült és mindenkit meg akar harapni, igen ez állatkínzás (???)......nem kell benne részt venni!!! Nem azt kérdeztem h egyet értesz e velem? Anyuval szoktuk nyírni, de most kéne neki egy teljes generál. PESTen keresek és nem viccből írtam ki a kérdést, tisztában vagyok a kockázatokkal, de nincs más megoldásunk!
2009. dec. 4. 11:13
 6/14 anonim ***** válasza:
szia én vagyok a 10.24-es hozzászóló. Én nem megvetni akartalak(nem is írtam ilyet, az a többi volt), csak kérdezem, hogy ki mondta, hogy szükséges az altató. Volt már kozmetikusnál a kutyus? Ott ajánlották? Mert vannak jó kozmetikusok, akik ezt simán lekezelik. ha gondolod utánanézek ki és mennyiért vállalná. Én is kutyakozmetikus vagyok, csak jelenleg nem vállalok munkát egyéb/magán okok miatt.
2009. dec. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Legfontosabb inkább az lenne, hogy hozzászoktassátok a kutyát. De addig is szükség lesz kozmetikára persze. Tekintsd ezt átmeneti megoldásnak. Olyan kozmetikus csinál ilyet, aki állatorvos mellett dolgozik, mert tudtommal nem a kozmetikus fog szedálni, hanem az orvos, a kozmetikus már csak a "saját dolgát" végzi. Tudtommal.

Ismerek egy nőt itt Pesten, aki kifejezetten problémás kutyákkal foglalkozik, mint kozmetikus. Argentínában élt, ott űzte évekig a szakmáját, majd Spanyolországban is kozmetikázott, most itthon van. Házhoz is megy, asztal nélkül, földön dolgozik és végtelenül profi! Nekem is problémás a kutyám és rengeteg jó tanácsot kaptam tőle, hogy ápoljam itthon, hogy hozzászokjon!

Ha gondolod, elkérem a telefonszámát és elküldöm Neked!

Hosszú távon szerintem ez lenne a jó megoldás, nem az altatás. De addig is olyan kozmetikát keress, ahol orvos mellett dolgoznak és orvos szedálja a kutyát. Ha jól emlékszem, akkor a Lehel úti állatkórházban vagy pl. a Récsei centernél is van orvos mellett kozmetikus.

2009. dec. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne háborodj fel. Sokan dolgoztunk, mentett, agresszív, neveletlen kutyákkal. Valamilyen szinten minden kutyát meg lehet nevelni. Egy agresszív kutya nem normális. Veszélyes vele a séta is, mit csinálsz, ha valamilyen orvosi vizsgálatra lesz szüksége? Mit csinálsz, ha egy gyerek közelít hozzá?

Neveljétek meg. Ha nem értetek hozzá akkor kérjetek segítséget, menjetek iskolába, vagy fogadjatok fel egy kutyakiképzőt.

Kozmetikusnak ne hagyjátok szedálni a kutyát és főleg ne hagyjátok altatni. Mind a szedálásnál, mind az altatásnál komplikációk léphetnek fel, amikor azonnal szükség van orvosi segítségre.


Szoktassátok hozzá a kozmetikushoz.

2009. dec. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Nem háborodtam fel, csak most kéne a kozmetika, nem akarom túlmagyarázni, milyen problémáim akadnak még ezzel kapcsolatban.

Halihó USZKÁR!, azért nem fog széttépni senkit séta közben ....mindössze nem szereti ha a seggét borotválják, az orvoshoz szájkosárral visszük! Érdekel az Aregntinában élt problémás kutyákkal foglalkozó nőci száma!!! Megkérdeznéd? Köszi!

2009. dec. 5. 09:52
 10/14 anonim ***** válasza:

Ne tudom miért kell lefikázni..

Nekem volt egy törpe snacim..sétáltatta az utcán és egyszer csak hátulról megragadta egy póráz nélkül sétáltatott német juhász...

mag ragadta a nyakát és cibálta mint egy rongybabát...

Kb 15 éve s voltam mit is tudtam tenni elkezdtem rugdosni teljes erőmből azt a dögöt...100 ember figyelt egy sem segített..kiszabadítottam a kutya fogai közül akkorra odaért a "gazdi".

Meg akart verni...szntetek??:O

Épp h megtudták menteni a kutyám életét..kb 100ezer ft-ba került...

Feljelentettük...mi lett belőle??...semmi!!

Na mindegy a lényeg h ezután olyan szinten bevadult szegény,h csak altatva lehetett nyírni..szájkosárral és fojtónyakörvvel sétáltatni...

Ennyit az idióta fos emberekről:@:'(

2009. dec. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!