Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pofon a kutyanak?

Pofon a kutyanak?

Figyelt kérdés
Ha rövidebb sétákat teszek a kutyaval, néha előfordul, hogy behívásra nem jön oda hozzám, mert rájön, hogy indulni akarok. Ilyenkor siman előfordul h fél óráig könyörgök neki mire meg tudom fogni. Ilyenkor ha pofont kap, akkor fogja tudni, hogy azért kapta mert az előző fél órában bolondozott, vagy azt fogja hinni, hogy azért kapta mert "engedelmes" volt abban a percben.

2014. jan. 24. 18:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

azt fogja hinni, hogy azért kapja, mert odament hozzád

a kutya nem olyan, mint az ember

2014. jan. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt fogja hinni, hogy azért pofoztad meg, mert visszament. Ha visszamegy, mindig meg kell dicsérni, vagy jutalomfalatot adni, így összekapcsolja a dolgokat és tudni fogja, hogy érdemes visszamennie.
2014. jan. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%
Megfogod -> pofon -> hülye leszek hagyni, hogy megfogjon.
2014. jan. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Gondoltam. Sajnos én meg emberből vagyok és ilyenkor annyira fel tud bosszantani hogy kap egyet-kettőt. Ti egyébként mit csinaltok ha hasonló helyzetbe kerültök?
2014. jan. 24. 18:50
 5/14 Firestorm ***** válasza:
87%

Ha nem akar vissza menni hozzád akkor az alábbi technika beszokott válni:


Megfordulsz és elindulsz (nem leállsz könyörögni neki) szólsz neki,hogy "Szia Xy" és utánad fog menni.Barátnőm kutyája így tanulta meg a behívást.


Vagy a jutalomfalatos :)

2014. jan. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

ahogy előttem írták, megfordulni, és elindulni, valamit jutalomfalat

nem szabad megütni a kutyát, ő nem úgy fogja fel, hogy azért kapok, mert rosszat csináltam, hanem azt fogja hinni, azért kap, mert odament, így meg persze, hogy nem megy oda hozzád

2014. jan. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%

Falkavezérség. Elcsépelt, de tényleg. Meg ha rövid a séta, akkor legyen intenzív, fáradjon le benne eléggé, hogy ne zavarja annyira, hogy haza kell menni. Szóval persze, te irányítasz, de neki meg vannak igényei :)

Aztán ha pofátlankodik:

- vagy eleve hosszú pórázon viszed, és nem adsz neki lehetőséget a hibázásra

- vagy megfogod és visszaviszed oda, ahova hívtad, ott megdicséred, majd elengeded

- vagy viszel magaddal valamit, aminek nem tud ellenállni (labda, jutifalat, akármi), és megérteted vele, hogy baromira megéri visszamenni

- vagy ott hagyod a fenébe, lehetőleg egy szó nélkül és futva, el is bújhatsz valahová, hogy beijedjen, hogy egyedül maradt

- esetleg ezek kombinációja.

És természetesen iktass be néhány fals behívást, ne kösse össze a séta végével azt, hogy odamegy hozzád, egyszerűen csak hívd, jutalmazd és engedd el néhányszor.

2014. jan. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
92%
Nekem bejött az, hogy hátat fordítok és elindulok az ellenkező irányba. Amint észre veszi hogy eltűntem, már fut is vissza hozzám. Szerintem ilyenkor fő a nyugalom és a magabiztosság! Ha elkezdesz neki könyörögni, azért se fog visszamenni hozzád. Továbbá mindig legyen a zsebedben egy kis jutalomfalat és nagyon dicsérd meg amikor végre hajlandó odamenni hozzád. Előbb-utóbb meg fogja tanulni!! :)De megütni ezért soha nem szabad!
2014. jan. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%
"Sáláláláláááá jól érzem magam.. Hopp a gazdi menni akar, de ha nem megyek oda akkor még maradunk... sáláláláááá.. Nah jó, mostmár odamegyej a gazdihoz... Aúú! Ez fájt! Hát most ezt kapom amiért idejöttem? Legközelebb inkább távolmaradok..."
2014. jan. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm a tanacsokat! :)

Egyébként hihetetlen okos kutya. Ma konkrétan az volt, hogy dobáltam neki a labdat, hogy jól lefáradjon és amikor úgy döntöttem, hogy megyünk a feltekert pórázt kiengedtem a kezemből, hogy mire odaér a labdával egyből megfogjam és rárakjam. Erre ahogy az észrevette ezt, azonnal lestoppolt rohanás közben és megállt. Ha elindultam az ellenkező irányba követett, de hagyott néhány méter távolságot mindig, pedig még jutalomfalat is volt nálam :)

2014. jan. 24. 19:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!