Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 5 hónapos Rottweiler...

Van egy 5 hónapos Rottweiler kiskutyám és nem nagyon ragaszkodik hozzánk. Miért nem?

Figyelt kérdés
Csupán az lenne a kérdésem, h fog ez változni vagy ilyen marad? Nem vertük, el van kényeztetve sokat van vele foglalkozva. Nagyon jó kutya panasz nincs rá semmit nem rongál semmit sem csinál mikor fent vagyunk akkor általában pihen. Szóval mondhatni, h túl jó kutya. Mikor oda megyek hozzá simogatni akkor van mikor még el is forditja a fejét illetve mikor jatszani akarok vele akkor sem tul lelkes. Változhat ez vagy igy marad?
2014. jan. 24. 19:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Legalább egy hét mosolyszünet. Nincs simi, nincs kedveskedés, a kaját is szó nélkül add oda.
2014. jan. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
szerintem egy teljesen jó kutyát nem kell kirekeszteni a falkából. még csak 5 hónapos, fél éves koruk előtt igazából még nem olyan ragaszkodóak, csak persze vannak különbségek olyan tekintetben, hogy melyik mennyire húz az emberekhez. én ugyanezt éreztem a bullunkkal, mikor kicsi volt. látszólag semmi nem tette boldoggá, amit velünk csinálhatott volna. utált sétálni, bent alig-alig játszott, nem szerette a simit. a kutyákkal való futkározás volt az egyetlen, amikor látszott rajta, hogy elemében van. ja emellett ő egy rettenetesen rossz kutya volt :D most 10 hónapos és egy bújós kis barika lett. szóval fog változni bőven, ráadásul a roti egy nagyon ragaszkodó fajta. most van egy keverék kutyusom, ugyanazt érzem vele, mint anno a bullal, bár ő azért lényegesen motiválhatóbb, csak szintén nem bújós. én úgy vagyok vele, hogy nem görcsölök már ezen, majd kialakul aminek ki kell alakulnia, addig pedig élvezd te is, mikor látod a többiekkel rohangálni :)
2014. jan. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
56%
Nem kell mosolyszünet, attól nem fog jobban ragaszkodni hozzád. Ő egy rotti, ők ilyenek. Nem igazán igénylik azt, hogy te menj oda hozzájuk, majd ő megy, mikor haverkodni akar. Én se szoktam az enyémet háborgatni, mikor pihen. Az, hogy el van kényeztetve, nem túl szerencsés, mert meglehet, hogy a fejedre nő.
2014. jan. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az elkényeztetést ne úgy vedd mint egy embernél. Értelmezd úgy, h meg van mindene pl csak igazi ételt kap (farhát, nyak, láb stb) jó dolga van, nincs verve ha akarja kanapén feküdhet de sok szabály van amit be kell tartania. Köszönöm az eddigi válaszokat. Azon tűnödtem, h lehet én viszem túlzásba. Üdv mindenkinek!
2014. jan. 24. 21:14
 5/11 anonim ***** válasza:

Én próbálkoznék vele máshogy játszani és máshogy felkelteni az érdeklődését, illetve elkezdhetnének klikkerezni, ha meg nem csináljátok. Az én kutyám is ilyen volt eleinte, kicsit enyhítettem a szabályokon, rászoktattam a labdázásra, klikkerezünk is, és most elég jó a kapcsolatunk, legalábbis fényévekkel jobb, mint eddig (most lett egy éves).

A simizésre meg lehet nincs igénye, az enyém inkább akkor bújik, amikor megérkezek, illetve ha fáradt.

2014. jan. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 rotika ***** válasza:
56%

Kanapé és csirke farhát nyakkal????????

Talán itt van a hiba,várj még pár hónapot,és ő lesz a falkavezér!!!Mert ugye ez a célod,hogy a kutyád uralkodjon feletted?!Így ezzel csak bátorítod,hogy sokat megengedsz neki,kutyaként kell bánni vele/itt persze nem arra gondolok,hogy verni kell,de tudnia kell minél hamarabb,hogy hol a helye a falkában....

2014. jan. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
utolsó: a farhát miatt nem lesz ő a falkavezér :DD ekkora butaságot. szerinted belegondol, hogy juj, ehetnék akár tescos tápot is, de megtisztelnek a farháttal...:D
2014. jan. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 rotika ***** válasza:

Utolsó.!

Nem teljesen érted hogy mire gondolok!!!

Ha nagyon elkényeztetik a rotit akkor átveszi a falkavezér szerepét.

ÉÉRRTTEEDD!!

2014. jan. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

ma 12:14

Minden fajta kutyára igaz, ha nagyon elkényeztetik, nem kutya módjára bánnak vele, átveszi a falkavezérséget. Magyarán, tojik a gazdája fejére.

2014. jan. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
én ezt értem és igazad is van, de nem tudom, hogy jön ide a farhát :D
2014. jan. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!