Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cane Corso, Német Boxer, Pit...

Cane Corso, Német Boxer, Pit Bull vagy Rottweiler?

Figyelt kérdés

Szerintetek egy 7 éves gyerek mellé melyik fajta lenne a legjobb (kan)? Jól lehessen tanítani, házörzésre is legyen alkalmas.

Nagy kertünk van. Nektek mi a véleményetek/tapasztalatotok?


2014. jan. 19. 20:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Gyerek mellé ezek közül leginkább a boxer.

Házőrzésre pedig a roti vagy a cane corso, de -20-ban egyik sem fog őrizni.

2014. jan. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A boxer természetesen.Ők kiváló családi kutyák.Kölyökként mind a 4 fajta döntöget a nagy lelkesedéstől,de felnőve a boxer a legjobb gyerek mellé.Házőrzésre csak a külseje miatt jó,ugat,támad,de ha be jön valaki felcsavarodik a lábaira örömében.De nem jellemző,hogy be mernének jönni hívás nélkül.:D
2014. jan. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ja,igen.Nálunk is kinn van egyenlőre.Van meleg helye,és házőrzés helyett ott szunyókál egész nap.Ki nem dugná az orrát esőben,vagy szélben.Ha indulunk sétálni akkor viszont nem látom,hogy fázna.
2014. jan. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Hovarju ***** válasza:
83%

Az a fajta, amelyiknek az igényeit megfelelően ki tudod elégíteni.A csak kertben levés kevés. Napi foglalkozás, kutyaiskola, feladatok, trükkök, napi legalább 2x séta. Lehetőség szabadon sétára, és más kutyák társaságában játékra. Engedelmes feladatok tanítása, gyakorlása.

Ha mindezt rendszeresen meg tudod adni a kutyának, az általad felsorolt fajták közül bármelyik megfelelhet és szeretni fogja a gyereket is. Az egész CSAK rajtad múlik, Tőled függ.

2014. jan. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Hát egyik sem olcsó,tenyésztőtől érdemes vásárolni,ha nem akarod hogy nekimenjen a gyereknek,mert véletlen ideggyenge.

Másrészt,mennyi tapasztalatod van?

Mit tudnál te adni a kutyának?

Kutyaiskola?

Napi foglalkozás?

Séta?


Ha ezek megvannak,akkor jobban lehet segíteni.

2014. jan. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Bármelyiket lehet gyerek mellett is tartani, ha megfelelő helyről van és megfelelően van nevelve, foglalkozva vele! Na és persze a gyereket egyikkel sem hagyjuk felügyelet nélkül! A boxer és a pit teljesen alkalmatlan házőrzésre.
2014. jan. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek.

Utolsónak: miért lenne a pitbull alkalmatlan...pont hogy az a leg"vadabb" és ezért nem tudom hogy az biztonságos lenne.

Nekem a Cane Corso tetszik a legjobban

2014. jan. 20. 15:34
 8/14 anonim ***** válasza:
67%

A pitbull egyáltalán nem vad. Nagyon is nyugodt fajta. Vad max más kutyákkal szokott lenni, de ez is nevelés kérdése.


Azzal pedig egyetértek az előttem szólókkal, hogy házőrzésre alkalmatlan. Eleve emberekkel nagyon is barátságos, nem fajtajelleg, hogy emberre támad(hat). Ráadásul egy 20-25kg-os kutya egyáltalán nem elrettentő, hiába pitbull. Továbbá fázós, nem kinti kutya.

2014. jan. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
A PitBullal nem vagyok annyira tisztàba mint a másik 3-mal. Azt tudom hogy a tenyésztését betiltották sok helyen
2014. jan. 20. 18:25
 10/14 donne ***** válasza:

Főleg a pit-ről és a CC.-ről tudok tanácsot adni...Nekünk, mint családnak volt pittünk, 8 éves voltam, amikor pár hónaposan került hozzánk.Nagy kert, családi szeretet,foglalkozás ide vagy oda, a pitbull pitbull.Ne keverjük a staffordshire terrierrel!Pörgősebb, izmosabb, vadabb.Engem megharapott, nem voltam felügyelet alatt, a kutya mellém feküdt, én ráhajtottam a fejemet, és megkapta a számat.Azóta, több mint 12 év eltelt, a helye azóta is ott van, ott is marad.A kutya akkor pár hónapos volt.

Házőrzésre kíváló, más kutyákkal agresszív, esetenként, embereket is megharapott, vagy véletlen játék során, vagy sorolhatnám, de semmi féle agressziós, nekimenős vérremenős dolog, emberekkel szemben nem volt.Ha valaki hívatlanul, idegen betoppant volna jujjj..

Corso: imádnivaló, más kutyákkal, állatokkal domináns, gyerekek mellé ajánlom, eddigi tapasztalataim alapján.Házőrzésre is kíváló, de csakis, ha pici korától úgy van nevelve, esetleg őrző-védő tanfolyam.Túl sok idegen behívása, látogatása, napi szinten idegenektől való simi,jutifalat, ellenében, nagyon nagyon kezes lesz.

Nagy termete miatt, kisebb gyerekeket hamar fellökhet, főleg 6-8 hónaposan, amikor még kölyök, úgyis viselkedik, és a nagyságával nincs tisztában.

A boxerről amit ismerőseimtől, baráti körömből tudok, játékos, gyerekekhez nagyon jó, de nem jó házőrző.A rotiról nem tudok sokat, gyerek mellé nem ajánlom, nekem nem is szimpatikus a fajta, amit tudok és láttam már róla...

Kezdőknek egyik fajta sem ajánlott.

2014. jan. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!