Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet depis egy kutyus?

Lehet depis egy kutyus?

Figyelt kérdés
Egy éves Havanese kiskutyámat eddig maximum 1 napra hagytuk "egyedül" azaz másoknál. De múlt héten 4 napig más vigyázott rá. Mikor hazajöttünk más volt. Visitani szokott örömében, de mostmeg se szólalt, viszont azóta nem tágit mellőlünk. Úgy alszik (csak köztünk vagy épp rajtunk) hogy hozzánk érjen és egésznap bújik. Nagyon jól esik, érzem hogy szeret a drága, de azóta olyan szomorúnak tűnik. Lassan már egy hete... Lehet valami baja? Vagy mit lehet ilyenkor tenni? Ennyire érzékeny lenne? ÉS még csak most fogunk elutazni..?!
2008. júl. 18. 09:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet depis, és valószínű abban a 4 napban kínokat élt át. Azt hitte elhagytátok. El fogja felejteni idővel, vagy hozzászokik, ha többször fordul elő (és esetleg mindig ugyanannál a személynél hagyjátok).
2008. júl. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Biztos azt hitte, hogy nem mentek vissza érte. Nagyon szerethet titeket :-) Szerintem is az lehet a megoldás, hogy többször egyedül hagyjátok, és mindig ugyanaz a személy vigyáz rá. Idővel meg fogja szokni, hogy néha távol van tőletek.
2008. júl. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet depressziós sőt, stresszes is. Gyakran előfordul, ha szeretett gazdájától napokra, hetekre elviszik, ráadásul a havanese nagyon ragaszkodó fajta. Mi kutyákkal mentünk nyaralni, mert sajnos a mieink is ilyen "depis" kutyusok. Foglalkozzatok vele nagyon sokat, érezze, hogy soha nem fogjátok őt elhagyni. Ameddig nem utaztok el, addig szoktassátok azzal a másik emberrel össze. Sétáltassa meg egy párszor, adjon neki enni ő néha, játszon vele. És amikor nála lesz akkor is sokat törődjön a kutyussal, hogy ne hiányozzon neki a gazdi. :)
2008. júl. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy lehet depis a kutyád,a 4 nap sok volt neki,biztosan nem foglalkoztak vele ugy mint ti, vagy bántották,de szerintem hiányoztatok neki nagyon,majd kiheveri ha maga mellett tudhat titeket.

Foglalkozz vele sokat,kényztessd kicsit,jót tesz neki meglátod!

2008. júl. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én is erre gondoltam, de a párom hülyének nézett hogy túlpörgöm a dolgot. Jó ötlet az "előszoktatás". Párom mamája szokott vigyázni rá ilyenkor, majd ha tudjuk hogy esedékes az utazás, előtte sűrűbben odavisszük. :) Amugy már összeszedte magát, de ami nem változik hogy nem tágit mellőlünk 1 percre se és kispárnának néz, de egyáltalán nem bánom :)
2008. júl. 20. 10:07
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
részben egyet értek az első hozzá szólóval bár hát nem tudom persze hozzá szokik idővel ha ez rendszeres lesz de az elején iszonyatos kínokat fog átélni .. nem is beszélve az elsőről amit meséltél .. nekem még 4 hónapos volt a kutyusom amikor elmentem nyaralni azt mondta a mamám az első két napba nyüszikült de utána nem független ettől mikor hazajöttem bepisilt örömébe és után a lévő napokba jött mindig mindenhova utánam .... na ez nekem elég is volt .. szal én azóta nem mentem sehova több napra. persze ha valakinek muszáj menni az érthető ..de nekem a kutyám a mindenem speciel most valószínű hogy Pécsre járok majd egyetemre ami azt igényelné h koleszba lakjak hát nem, fogok .. nem fogom itthon hagyni hetekre a kutyám reggel megy a busz este jön a busz.Mindent megér a kutyám csakhogy boldognak lássam.
2011. jan. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!