Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám el van hízva, hogy...

Kutyám el van hízva, hogy fogyasszam el?

Figyelt kérdés
Golden szukám 35 kg, napi 3x sétálok vele, pedig udvari kutya. A séta nem csak pórázas sétából áll, hanem el is engedem szaladni, meg lasztizunk is. Összevissza a három séta 2-3 óra egybeszámítva, mikor hogy. Light tápot kap és abból is már kevesebb mennyiséget, mint az előírt (bár szüleimtől néha kap egy kis nasit, szerencsére erről le lettek szoktatva), még sem fogy egy grammnyit sem. Ráadásul DP-s is, így minél jobb volna fogynia. Már a harmadik fajta fogyókúrás tápot próbáljuk, de semmi. Tudnátok valami jó módszert a fogyasztásra?
2014. jan. 25. 23:38
 1/10 anonim válasza:

35 kiló az még épp a határát súrolja egy egészséges golden kutyának. Nincs baj azzal, ha jó húsba van és kövérnek pedig nem kövér. Szuka: 29–34 kg

Gének vagy családfa alapján lehet kicsi eltérés, mint ahogyan az embernél is. Ha viszed folyamatosan a levegőre és sétálni, akkor nincs azzal baj.

Ha pedig ne adj Isten elkapna valami betegséget, akkor lesz miből regenerálódnia a szervezetének. Nem vagyok állatorvos, csak a mindennapi tapasztalataim osztom meg. Tehát szerintem nincs ezzel baj, viszont az étkezését old meg változatosan. Neked sem tetszene, ha folyamatosan kukoricapelyhet kellene enned :)

2014. jan. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"Kutyám el van hízva, hogy fogyasszam el?"

hát ajánlom a kínai szakácskönyveket sok elkészítési módszer van...

2014. jan. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
oh, bocsánat az elírásért >< egyébként tudom, hogy 28-34 kg normális, de ő amúgyis egy alacsonyabb golden alig van 51 cm magas. És se dereka, a bordáit meg abszolút nem érzem :(
2014. jan. 25. 23:52
 4/10 anonim ***** válasza:
Nagyanyám goldene 60 kiló, NA Ő EL VAN HÍZVA! Siralmas, hogy hiába magyarázok a sétáltatás fontosságáról, meg arról hogy a Mitwisz házikoszttal keverve, és a tejbe áztatott kenyér nem kaja egy kutyának, egyik fülén be a másikon ki, mert a normális táp az ilyen "pesti úri dolog"! Szóval ne aggódj, de ha úgy érzed akkor mozgasd kicsit többet, éa talán állj át a BARF-ra, az talán segítene.
2014. jan. 26. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 sippara ***** válasza:
BARF az ideális súlya 2-3 százalékával, és ennyi mozgás mellett szépen fog fogyni :)
2014. jan. 26. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem halál fölösleges bármiféle light táp. Egyszerűen addig csökkentsd az adagját, míg nem kezd el fogyni.
2014. jan. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Mankesz ***** válasza:
Keress olyan kutyásokat, akikkel együtt tudod sétálni vinni a kutyádat. Lehetőleg olyan helyre, ahol el tudjátok engedni őket. Gyorsan leszaladja a felesleget. :) Már amennyire a dp-je engedi.
2014. jan. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Mankesz ***** válasza:
Nyáron úsztasd is, ha tudod. Ez nem terheli le annyira a csontozatát.
2014. jan. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szuka: 29–34 kg Szóval nincs nagyon elhízva. :)
2014. jan. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
De a BARF az segíthet! előző vagyok
2014. jan. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!