Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám nem megy bele a házába....

Kutyám nem megy bele a házába. Már mindent kipróbáltam. (? )

Figyelt kérdés

Van egy lassan két éves rottweiler szukám.

Mikor ő hozzám került 8 hetesen, a páromnál laktunk. November elején elköltöztünk tőle mindenestől. Azóta pedig a kutyám nem megy bele a házába. Egyszerűen már mindent kipróbáltam, utána néztem. Előre hoztam a házat, hátha nem lát jól belőle. Hát akkor mögé feküdt.

Képes az esőben is kint feküdni a földön. Illetve egy nagy kabátja van, de az esőben az is elázik, így a vizes rongyon fekszik a sárban. Szoktam alatta cserélni, de két nap múlva megint csurom víz lesz ebben a takony időben.

Tettem alá egy raklapot, hogy mégse a sárban feküdjön, na arra csoda hogy ráfeküdt. De a kabát még így is vizes, a mostani minuszokról és a hóról ne is beszéljünk. Kint fekszik a hóban, a kutyaház bejáratánál. :(

A baj csak az, hogy ő másfél évig benne lakott, télen-nyáron, éjjel-nappal. Szerette. A testvérével laktak együtt, mindkettőnek ugyanolyan háza van, egymásról méreteztük. Mióta elköltöztünk, a testvére (kan) a mai napig benne alszik, pedig nagyobb, mint az én szukám.

Szóval a méret sem lehetne gond... :( Vagy ha mégis, akkor eddig miért volt jó, és azóta miért nem? És napra pontosan, mióta elköltöztünk, azóta nem megy bele. Nincs rossz élménye, azóta is találkozik a testvérével, akivel együtt nőttek fel, semmi trauma nem érte a házzal kapcsolatban, és mással sem.

Valami ötlet?

Lehet, hogy mégis kicsi? Felállni nem teljesen tud benne, mert lapos tetős, lehet, hogy ez lenne a baj? De akkor eddig miért volt neki tökéletes? :(

Valaki járt már így?


2014. jan. 25. 17:37
 1/7 anonim ***** válasza:
A testvérével egy ólban laktak? Mert akkor lehet, hogy azért nem megy be, mert hiányzik neki "belőle" a tesója.
2014. jan. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Külön-külön házuk volt, egymás mellett.
2014. jan. 25. 17:51
 3/7 anonim ***** válasza:
Próbálj meg pár nem használt ruhadarabodat berakni, hogy érezze ott a szagod, vagy pl egyik ismerősömék német dogja se szeretett a házába bemenni, és ők mindig oda rakták be neki a kaját ha etetés volt. Mondjuk ő azért nem ment bele mert félt. Nem tudom hogy végül sikerrel jártak-e.
2014. jan. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az összes létező rongyot kihozza, és ráfekszik. Kint. :(

A kaját megeszi bent, és lefekszik kint. :(

Nem vagyok már kispályás kutyás, azért vagyok elkeseredve, mert már mindent kipróbáltam. :(

Szerintem építek neki egy nagyobb kutyaházat, csak az sem megy egyik napról a másikra. :/

2014. jan. 25. 17:56
 5/7 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.


Nem lehet, hogy van bent valami olyan szag, ami zavarja?


A tenyésztő mit mond, mi lehet az oka?

2014. jan. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szerinte kicsi a ház (látta). De eddig nem volt kicsi? A kutya azóta nem nőtt...
2014. jan. 25. 18:05
 7/7 A kérdező kommentje:
Meg szerintem szag sem lehet... Mikor eljöttünk, feltettük a futóra, elhoztuk, levettük róla, betettük a kennelbe és kész.
2014. jan. 25. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!