Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Találtunk egy kiskutyát. Mit...

Találtunk egy kiskutyát. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A házunk mögött (tömbház) találtunk egy keverék,ázott kiskutyát és mivel nagy hó és hideg van ezért bevittük a lakásba.Gazdát keresünk neki....de lehet jobb lenne visszavinni mert még mindig szopna és tudom hülyeség volt elvenni onnan, biztos van anyja de nem hiszem hogy vissza fogadná,másrészt mivel max éjszakánként jön vissza (az anyja) nappal pedig ,megfagy,ha nincs ami melegen tartsa. Utólag pedig kóbor kutyáról van szó...(nem nagyon megy a fogalmazás,nem tudtam beleilleszteni a szövegbe)Segítséget kérnék mi lenne a helyes,jobb megoldás ...nem akartam rosszat tenni..

2014. jan. 26. 00:40
 1/10 anonim válasza:
100%

NE VIDD VISSZA!

Szaladjatok el vele vasárnap/hétfőn egy dokihoz. Ha megmondjátok neki, hogy befogadtátok, talán méltányos áron megvizsgálja. Megmondja mennyi idős, stb.

Ha kinyílt a kiskutya szeme, akkor már elvan anyatej nélkül is. Májkrémkonzerv, nem száraz kutyaeledel, stb. Tejet még véletlenül se adjatok neki, mert a kutyák nem bírják.

Nem tettél rosszat semmiképpen sem, de innentől gondoskodnod kell arról, hogy hova kerül. Én megtartanám a helyedben, borzasztó nagy örömforrás és szeretet!

Sok sikert!

(DOKIHOZ MINDENKÉPP VIDD EL! ha megteheted adasd be a szükséges oltásokat és ha örökbeadod valakinek, elkérheted az árát, a menhelyek is ezt teszik.)

Nagy-nagy hálám neked is így ismeretlenül, hogy segítettél rajta! (és bárkinek, aki hasonlót tesz)

2014. jan. 26. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
56%
menhelyre nem viszed el? vagy feltehetnéd a jófogásra,vagy az apródra,hogy keverék x hetes kiskutya ingyen elvihető. Szerintem az utóbbi jó megoldás lenne
2014. jan. 26. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ne vidd vissza, figyeld hogy megy-e oda egy másik kutya, ha látod hogy ott van, vidd be azt is és keress menhelyet.

De ne vidd ki picit, mert megfagy. Honnan látod hogy szopizna?

2014. jan. 26. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha ideiglenesen be tudnátok fogadni és elvinni dokihoz, az nagyon jó lenne! Ha kint hagyod, valószínűleg megfagy, hiába van anyja, pláne ha csak éjszakánként jön vissza. Legjobb az állatorvos, ő tudja, hogy kell táplálni ilyenkor.
2014. jan. 26. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Biztos ne vidd vissza ilyen hidegben :/ Ha tehetitek tartsátok meg vagy legyen nálatok amíg gazdát kerestek neki. Ha meg nagyon nem engedik meg akkor menhelyre... egy kölyökkutyának még mindig nagyobb esélye van, hogy gazdát találjon.
2014. jan. 26. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Köszönöm, hogy befogadtad! Jo ember vagy! Ne vidd vissza, mert megfagy ebben az idöben. Allatorvoshoz vidd el, vegyel neki Junior konzervet es Junior szaraztapot is. Vizzel itasd. Ha keves vizet iszik, adhatsz neki feles tejet is, de csak ovatosan. Jo lenne megtalalni a mamajat is szegenykenek! Az anyakutya is fazik es ehezik, a koborkutyasag nem jo allapot neki. A kutyanak szüksege van a tulelesre az emberhez. Amugy biztos, hogy vannak testverei is, ritkan születik 1 darab kölyke a kutyaknak. Kerlek, etessetek meg az anyuka-kutyat is. Köszönöm. Isten aldjon.
2014. jan. 26. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ne add oda öt ingyen, idegen embereknek! Sok az allatkinzo, elmebeteg szadista. Vagy tartsatok meg, vagy pedig jo ismerösnek adjad tovabb. A menhelyen a kutyak többnyire nehany honapot elnek csak, utanna belehalnak az ottani körülmenyekbe! A menhely = halalos itelettel.
2014. jan. 26. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Találtunk neki gazdát is.Holnap jönne érte.Menhelyre semmiképp se vinném.Az anyjáról pedig nem tudok semmit.Nálunk sajnos nem maradhat mert nem fér össze a másik kutyánkkal.De rendesen eszik és iszik is,csak éjszaka sír,de meg lehet nyugtatni.Azt amit szopás hittem az valójában rágcsálás mivel nő a foga.Utólag is nagyon köszönöm a segítséget.
2014. jan. 26. 12:25
 9/10 A kérdező kommentje:
-nak
2014. jan. 26. 12:26
 10/10 anonim ***** válasza:
mutatsz róla fényképet?
2014. jan. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!