Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tegnap kaptunk egy 6hetes...

Tegnap kaptunk egy 6hetes kiskutyát. Találtunk benne 10 kullancsot. Egész nap fekszik, nyüszög és nagyon kemény a hasa. Állatorvoshoz akarjuk vinni, de félek hogy hátha komoly baja van. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2013. nov. 16. 07:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Tele lehet féreggel,aminek a toxinjai okozhatnak hasonló tüneteket,a kullancs meg babesiát.Ne várj a dokival,azonnal vinni kell.Mindig van ügyeletben állatorvos,ill.sokan nyitva vannak szombaton is.
2013. nov. 16. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
31%
sulyos férgesség jelei amiket leirtál. Én most minimum 3 napig tolnám neki a féreghajtót, és 2 hét múlva ismét. ne várjatok a dokival, mert a következő a véres széklet, hasmenés lesz.
2013. nov. 16. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Rendben! Köszönöm szépen! Akkor ma minnél elöbb elviszem csak meg kell várni a páromat aki 3 ra ér haza! Csak nagyon féltem addig a kutyust !!!!!
2013. nov. 16. 07:38
 4/13 Akiteki ***** válasza:
81%
Nem lehet "3 napig tolni neki" a féreghajtót. Egy adag kell most és 1 adag két hét múlva. De gondolom ezt már az állatorvos is elmondta.
2013. nov. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Akiteki ***** válasza:
100%
Bocsánat, 2 hét akart lenni, csak mellényúltam.
2013. nov. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Most azt nem értem, hogy ha annyira félted a kölyköt mint mondod, akkor minek vársz a párodra? Egy ilyen pici kutyával simán boldogulsz egyedül is.
2013. nov. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
53%

Szerezz fuvart!

Ha netán babéziás, minden óra számít!

2013. nov. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
70%

Ha babéziés is, minden PERC számít!!!

Félig meddig tapasztaltam is, barátnőm kutyájába kullancs volt.Ha egy órával később visszük el őket a dokihoz a kutya már nem élne...Szóval ne várd a párodat hanem menj dokihoz!!!!

2013. nov. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 sippara ***** válasza:
Miért nem került már tegnap orvoshoz??? Elhoztatok egy kölyköt, akinek még az anyja mellett lenne a helye, olyan állapotban, amiben egy kifejlett kutyával is ROHANNI kéne az orvoshoz.
2013. nov. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Két kutyám van és erdő szélén élünk, mindkettővel megéltük már sajnos a babéziát, egyikükkel kölyökkorban. Nagyon nehéz felismerni és ahogy említették minden PERC számít. Már ha kullancsot találok a kutyámban és látom, hogy kezd nem úgy viselkedni, ahogy előtte, akkor kezd ketyegni a fejemben az óra... Egyikőjük 4 hónapos volt, amikor benyaltuk vele, amint feltűnt, hogy valami nem oké, rohantunk vele a dokihoz, megkapta a szurit, de így is úgy köszönt el a doki, hogy innentől kezdve már csak is a kutyán múlik minden. Borzasztóan rosszul lett a szuritól, keresztbe álltak, kifehéredtek a szemei, alig bírt menni, nyüszögött, hányt, ment a hasa, magas láza volt, komolyan nem hittem el, hogy ezt túl fogja élni. Én a fél napot végig zokogtam mellette, fogtam a tappancsát és beszéltem hozzá, hogy maradjon velünk, legyen kitartó. Olykor már kicsit flúgosnak is éreztem magam miatta, de akkor ez nagyon nem érdekelt. Ha kicsit is felelősnek érzed magadat a kutyádért, akkor azonnal rohansz vele az orvoshoz, mert egy ilyen pici kutyánál bármilyen apró fertőzés is végzetes lehet, nem hogy olyan, ami egy felnőtt kutyának is komoly megterhelés!
2013. nov. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!