Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vissza tudja szerezni a...

Vissza tudja szerezni a kutyát tőlem a volt tulaja?

Figyelt kérdés
December végén magamhoz vettem egy kutyát ideiglenesbe, mivel elég rossz körülmények között élt (egy kis kennelbe volt már 2 éve bezárva), állandóra viszont nem is tudom és nem is akarom megtartani, mert célom, hogy minél több kutyán segíthessek, ha őt megtartom, úgy már nem jöhet hozzám több kutya ideiglenesbe. A kutya a volt tulajánál töltött 2 év alatt nem volt egyszer sem oltva, chipezve sem volt. Most kitalálta a volt tulaj, hogyha én oda akarom adni valakinek, akkor inkább majd ő visszaveszi. Én ezt semmi szín alatt nem akarom, hiszen mint mondtam, azért vettem magamhoz, mert úgy ítéltem meg, hogy egy nagy mozgásigényű fajtának kínzás a kis kennelben, kiengedés nélkül élni. Egyébként számos viselkedésproblémája volt, mikor idekerült hozzám, amiket szépen kikezeltünk. Arra vagyok kíváncsi, hogy a volt tulaj tehet-e valamit? Örökbefogadási szerződést nem írtunk, de a kutya chipje és oltási könyve az én nevemen van.
2014. jan. 26. 09:12
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Akkor mi a jogi kérdés?
2014. jan. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Az, hogy pl. kitalálja, hogy én valójában elloptam és nem kaptam a kutyáját, és képpel bebizonyítja, hogy tényleg nála volt. De a chip a nevemen van, nem tudom, ez mennyit számít?
2014. jan. 26. 09:24
 3/24 anonim válasza:
100%

Szerintem nem szerezheti vissza tőled. Ha mégis megpróbálja jogi útra terelni a dolgot, akkor az is kiderülhet, hogy hogyan tartotta a kutyát és hogy ez valósággal állatkínzásnak minősült. Laikus vagyok, de szerintem ha a chip a te neveden van, akkor már a tiéd.

Mindenesetre harcolj érte, mert nálad sokkal jobb helye van az állatnak, ha tényleg a fent említett bánásmódban volt része. Nagyon jól tetted, hogy elhoztad, gratulálok!

2014. jan. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Hát, remélem nem terelődik jogi útra a dolog, azt egyébként nem is mondtam, hogy 7 kutyája volt, 3-at leadott gyepmesteri telepen, akiket tudtommal el is altattak:(( De most befogadott egy újabb kutyát, csak nem tudom, minek. Nem tudom, előbb vagy utóbb nem ugyanezt várt volna-e a kutyára, akit elhoztam. Visszaadni semmiképpen nem fogom, saját kutyámként szeretem őt, a legjobbat akarom neki, és az nem a volt tulaja.
2014. jan. 26. 09:37
 5/24 Platypus ***** válasza:
100%
Ha pattog, akkor finoman utalj rá, hogy a chip és a veszettség oltás hiánya miatt szép kis bírságot kapna. Ha a képekkel bizonygatja, hogy tavaly még övé volt a kutya, akkor ezzel azt is elismeri, hogy tavaly nem oltotta és nem is chipeztette, mivel ezeknek hivatalos nyoma lenne, ha megtörténtek volna.
2014. jan. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim válasza:
100%
Igen szóval rövid úton ő lenne az aki ebbe az egészbe belebukik, nem pedig te. Nem tudom milyen viszonyban állsz az előző "gazdival", de én szólnék az állatvédelmiseknek, vagy az illetékes hatóságnál aki eljárhat. Nem kéne még több állatnak szenvedni. Nem,hogy nem kéne! Nem szenvedhet több állat !
2014. jan. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Elvileg jogilag rendben vagy, hisz te tudod bizonyítani, hogy a tiéd a kutya, mert a te nevedre van chipelve, ő viszont nem tudja, plusz az olyan ember, aki ennyire nem törődik a kutyájával nem fogbelebonyolodni perköltségekbe, meg ilyesmi. Egy sima kutyalopás miatti feljelentéssel meg nem sokat fog a rendőrség sem törődni, ennél komolyabb, és egyszerűbben megoldható ügyeket is lezárnak két hónap után a francba bizonyíték hiányában.


De tanulság legyen, hogy nem szerencsés ilyen magánakcióban kutyát menteni, kell hozzá valamilyen szervezeti háttér, hogy jogilag minden rendben legyen. Az a minimum, hogy aláiratsz egy lemondási nyilatkozatot a volt gazdival.

2014. jan. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
70%
Az a kérdés, hogy hogyan hoztad el? Ha lemondó nyilatkozatot nem írtatok, akkor tegyétek meg, mert hiába van a te neveden az oltási könyv meg a chip, kitalálhatja, hogy elveszett a kutyája. Attól, hogy nem volt oltva meg chipezve, az ő tulajdona volt. Mondd neki, hogy megtartod és ha megírtátok a papírt már nem szólhat bele, hogy mit csinálsz vele.
2014. jan. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
De azt akarja, hogy azt is belefoglaljam a szerződésbe, hogy nálam marad. Ezt valahogy meg lehet oldani? Úgy tudom, ha tanúk nem írják alá a szerződést, akkor nem is hivatalos, ez igaz? Az böki leginkább a csőröm, hog 2 évig sz-rt a kutyára, bezárta a kis helyre, most meg megmentőként állítja be magát, aki csak a legjobbat akarja a kutyának. Itt semmi normális szervezet nincs amúgy. Egy menhely van, ami úgy-ahogy teszi a dolgát, de nem viszik túlzásba a dolgot, tőlük segítségre nem számíthatok.
2014. jan. 26. 11:31
 10/24 sippara ***** válasza:
100%
A helyedben megbeszélném a lánnyal (lány, jól emlékszem?), hogy akkor a.) a kutya a tiéd, megírjátok a lemondót vagy b.) visszaadod és azzal a lendülettel viszed magaddal a jegyzőt/rendőrt/állatvédőket is az állatkínzás miatt (gondolom, a többi kutya sincs jobb körülmények között tartva). Igazából irreleváns, hogy utóbbit meg tudod-e tenni egyáltalán, szerintem nem fogja vállalni a kockázatot.
2014. jan. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!