Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg a kutyámnak...

Hogy tanítsam meg a kutyámnak a "Maradj! "?

Figyelt kérdés
Most már leül, meg fekszik, de hiába mondom, hogy maradjon a parancsolt pozicióban, ő mindig feláll a jutalomfalat megkapása után. Mit tegyek, hogy addig helyben maradjon, amíg nem hívom?

#kutyaoktatas
2014. jan. 27. 13:19
 1/7 anonim ***** válasza:
32%
Nem korábban kell odaadni a jutalomfalatot, ahogy te teszed. Leültetni, marad, marad, marad, marad, gyere! Amikor odaszalad akkor add oda a jutit, máskülönben rosszul értelmezi a feladatot, hiszen, amikor megjutalmazod, elvileg ott a feladat vége. Tehát olyan, mintha csak ültetni szeretted volna.
2014. jan. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2014. jan. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi nem jutifalatozunk. Vacsoraosztásnál tanítottam meg rá a kutyát. Leültettem, mondtam neki, hogy marad, aztán letettem a tálját, közben a feje előtt tartottam a tenyeremet. Ahogy megindult (néha még a tál sem ért le) felemeltem. Megint leültettem, mondtam, hogy marad. Először vagy 15-20 percig játszottuk ezt. Aztán rájött a dologra. Nem vártam túl sokat, mondtam hogy ehet. Később lehet növelni a várakozási időt. Gondolom jutifalattal is így működne. Ha teljesíti a feladatot akkor adod oda neki.

Még annyit, hogy benti kutyus, csak ezt az egy parancsot tanítottam kajával, mert szerintem ez az egyik legnehezebb. A többit mind kaja nélkül tanulta, azért, mert annyira ragaszkodik hozzám, hogy bőven elég volt neki ha megdicsértem.

2014. jan. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Türelemmel. Mindig hosszabb időt kitartva és a távolságot is kicsinyenként növelni. . Marad-ból sosem hívunk el kutyát. ha már bizonyos időt kibír, lehet odalépni és megerősíteni egy szóval és jutalomfalattal . Aztán ismét eltávolodni.
2014. jan. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek
2014. jan. 27. 16:15
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Fokozatosan kell vele haladni, eleinte állj mellette egy helyben és úgy nyújtsd az ülés/fekvés idejét. Aztán először lépj el tőle 1 lépésnyire, majd 2-re, és így növelheted fokozatosan mind a távolságot, mind az időt. Érdemes váltogatni a gyakorlás során a távolságot és az időt is, hogy a kutya sose tudja kiszámítani, mikor lépsz vissza hozzá és jutalmazod meg, így kisebb valószínűséggel fogja önállósítani magát, és magától abbahagyni a gyakorlatot, mert megszokja, hogy pl. mindig 10 m-re mész el tőle és fél perc után megjutalmazod. Én a jutalomfalatot is mindig abban a pozícióban adom oda neki, ami a feladat volt, pl. ha fektetem, és visszamegyek hozzá, ő meg magától felül, mielőtt megjutalmaztam volna, akkor visszafektetem és csak utána jutalmazom meg, esetleg néhány lépésre ellépek tőle, majd vissza és utána jutalom.
2014. jan. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha az ül/fekszik mellé tanítasz egy kioldószót (pl. Oké! vagy Köszi!) akkor egyből azt is megtanulja, hogy csak a kioldószóra hagyja el a pozíciót:

https://www.youtube.com/watch?v=ksBLKi6lj1s

2014. márc. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!