Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanitsam meg a kutyamnak,...

Hogy tanitsam meg a kutyamnak, hogy jol viselkedjen setanal?

Figyelt kérdés

A mai nap lettem nagyon merges es egyben szomoru is. Mentunk kirandulni es a szuleim mondtak, hogy vigyuk a kutyat is, es hat ense igazan szerettem volna itthon hagyni, hat mondom vigyuk. Amit lemuvelt... Kezdodott az egesz azzal, hogy nagyon huzott vegig. Vannak olyan napjai, hogy lab mellett setal, de van, hogy rettentoen huz. Ez se ertem, hogy miert van...felmentunk az erdobe turazni, jottek rokonunkek is ok elengedtek a kutyajuk, en nem mertem, mert 10bol 9x visszajon, de ha rajon az alkalmi suket onnantol kezdve elmegy. Szoval vegig huzott, gyors tempoba kellett vele elol mennem. Rengeteget setaltunk tobb orat a kezem mar nem erzem..aztan elmentunk kajalni, leultunk odakotottem a padhoz, lefekudt 5perc mulva mar vonyitott, hogy menni akar, szoval enni se tudtam. Aztan hazaig ment a folyamatos huzas. Annyira elfaradtam, hogy azt el nem tudom mondani, a kezem szetszedte a poraz...mellesleg azok a rokonunkek is tok hulyenek neztek es nekik is a kutyamhoz kellett alkalmazkodni es igy ense ereztem jol magam. Pedig tenyleg imadom mindennel jobban es egy cseppet nem zavarna, hogy ott van, ha nem lenne ez... Meg a napi 1-2 oras setakat siman kibirom vele (van, hogy gyonyoruen setal) ilyen talan nem is volt mint ma. Gondolom az uj kornyezet... De ez a 6 ora szornyu volt. Raadasul kozepes testu keverek valami terrier van benne es nagyon makacs. Itthon mindig szepen viselkedik, gyorsan tanul tud egy csomo trukkot, de sokra megyek vele, ha keritesen kivul meg ezt csinalja. Itthon a kajaert se mer kunyeralni ott meg nem tudtam tole enni.

na szoval nagyon megkoszonnem, ha valaki adna valami jo tanacsot! Eloszor szeretnek egyedul probalkozni. Vagy ezen mar csak kutyasuli segithet?? Amugy 8 honapos es ugylatom, hogy most van a kamaszkorba, ilyenkor meg nehezebb vele. De azert valamilyen modszerrel meg tudnam nevelni? Elore is koszonom!


2013. aug. 22. 18:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én tuti elengedtem volna. Gondolj bele! Ott egy másik kutya, aki szaladgál, ő meg pórázon szenved az erdőben, ahol szaladgálhatna simán kedvére.


Nem is csoda, ha nem megy vissza, ha el sem engeded. Alapvetően a vezető szerepedet kell nála erősítened, mivel tekintélyelvű a behívás, de ha nem engeded el, akkor esélye sincs megtanulni, hogy vissza kell mennie, nem mellesleg számára is és számodra is az egész kirándulás egy nagy szenvedés.

2013. aug. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Tudom, tudom...valahol igazad van csak nagyon feltem. Mert volt olyan, hogy elengedtem es megindult es hiaba szoltam neki ram, se nezett meg semmi, altalaban visszajon meg figyel, de elofordul, hogy nem es felek, hogy megindul be az erdobe es elmegy es megse talalom.
2013. aug. 22. 19:03
 3/13 anonim ***** válasza:
54%
Persze, megértelek. Nálunk is előfordul sajnos, de ha soha nem engedem el, akkor soha nem is tanulja meg. Ahogy már írtam, a vezető szerepedet kell erősítened elsősorban. Szokásos: te mész ki elől az ajtón, beleeszel a kajájába, te kezded a játékot és te is fejezed be, stb. Illetve terepen lehet olyat, hogy ráteszel egy tízméteres pórázt, és hagyod szimatolni. Behívod. Ha nem reagál, akkor elindulsz végig a pórázon (a földön van ugye, nem is muszáj fogni), és mikor odaérsz (fontos, hogy ne vegyen észre), akkor ráordítasz, hogy "mit képzelsz" pl. Aztán kicsit hátrébb lépsz és behívod. Aztán dícséret. A másik, amit még lehet, hogy elengeded, majd később behívod, és ha nem reagál hozzávágod a pórázt pl. Tehát, hogy kizökkenjen a szimatolásból pl. és azonnal hívod, ahogy kizökkent. De nem ám gagyarászva, hanem határozottan. Harmadik opció: ugyancsak elengeded, behívod, nem reagál: hangosan, mérgesen elindulsz felé, "mit képzelsz, kinek beszélek" stb. és ahogy kizökkent, már hívod is és mész kicsit az ellenkező irányba. Ami fontos még: soha nem menj utána, mindig elfelé menj, szaladj tőle, mert ha felé mész, azt játéknak veheti. Persze csak akkor menj elfelé tőle, ha biztonságos a terep, ha nem az, akkor inkább vágd hozzá a pórázt, vagy valahogy zökkentsd ki és hívd be! Ezen kívül mozgasd sokat és ne csak akkor hívd be, mikor mentek haza, hanem többször, de ne rögtön azután, hogy elengedted. Egy kicsit hagy szimatolja ki magát. Minél inkább félsz elengedni, annál rosszabb lesz az egész, mert megérzi a bizonytalanságodat. Egy terrierrel amúgy sem egyszerű :)
2013. aug. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Még mindig ugyanaz vagyok. Az jutott még eszembe, hogy a kötődést is lehetne javítani közöttetek. Amennyi időt vele töltesz, azt töltsd tartalmasan, játssz vele, ha megjelensz, az jelentsen jót, akarjon, szeressen veled lenni. A vezető szerep erősítése mellett ez is fontos!
2013. aug. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ott kezdődik a probléma, hogy nem vagy kellően szigorú. Ilyen nincs, hogy néha szépen jön, néha meg nem. Igenis tessék mindig szépen a gazdinál sétálni, vagy legalábbis nem rángatni a gazdit.

Egyébként meg tényleg kamaszodik, szóval készülj fel, hogy ha eddig sem volt minden 5 csillagosan rendben, akkor eztán sem lesz egy darabig. :D

Legyél vele szigorúbb, hogy ha séta van, akkor egyáltalán nem szabad húzni és pont. Egyébként meg én is elengedtem volna, mert fel volt pörögve egész nap, gondolom ilyen nap nem sok van az életében, mert nagyon bepörgött.

A tanítás az jó de az csak tréning. Jó, hogy hallgat rád de az nem jelenti azt, hogy falkavezérként is tisztel. :)

2013. aug. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szerintem a behívásra az nagyon nem jó, ha odalopózol és "rá ordítasz".

Ha nem akar jönni, egyszerűen sétálj el. Én ilyenkor mondom, hogy "akkor sziaa!".

Az viszont nem jó, ha nem figyel és letolod, mert nem fogja érteni.

Valamint ha elkezded a behívást, akkor előtte várj 10-15 percet, hogy szokja meg a helyet, hagyd előtte szaglászni. Amíg ezt nem teszi meg, addig úgysem fog figyeli rád.

2013. aug. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat, nagyon hasznosak!:) akkor szerintem, ha kovetkezonek megyunk kirandulni nem hagyom itthon, de el fogom engedni. Nagyon ragaszkodik egyebkent hozzam. Tehat, meg elmentem kajat venni anya megfogta a kutyat, de o beindult es nem keszult fel ra anyum ezert nem tudta megtartani es odajott hozzam. Eszebe se jutott masfele menni. Meg mindig az ablakom alatt alszik, ha elmegyek valahova mindig sir egy kicsit utanam. Szoval, ha igy ragaszkodik hozzam akkor ugye olyan nem lesz, hogy otthagy es kutya nelkul kell hazajonnom? Mert en ettol nagyon felek..

Viszont az nagyon tetszik, hogy ha nem figyel akkor vagjam hozza a porazt, mert ugye ilyenkor sose tudom kizokkenteni, ha kiabalok nem erdekli, ha elmegyek masik iranyba eszre se veszi, szoval ez a porazos dolog szerintemm be fog jonni:) es a huzasrol, hogy szoktassam le?

2013. aug. 22. 20:00
 8/13 anonim ***** válasza:
Nevelni kellene azt a kutyát. Minden nap foglalkozni vele, erősíteni a kötődést, engedelmes feladatokat tanítani neki és azokat gyakorolni, trükköket tanítani és folyamatosan kommunikálni vele, hogy megtanulja mi a jó és mi a rossz, mit vársz tőle és mit tilos. Legjobb lenne kutyaiskolába menned vele, vagy ha az nem jöhet szóba, akkor kezdj el kutakodni a neten kutyanevelés témában! Gyakorlatilag mindent megtalálhatsz, ha kitartó vagy. Az meg kib szás a kutyával, hogy kiviszed az erdőbe és végig pórázon van, főleg, hogy mellette a másik kutya szabadon lehet.
2013. aug. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Igen, igazad van. Sajnalom is, hogy igy volt, maskor elengedem. Amugy minden nap foglalkozok vele nevelem is es kerten belul nagyon jo kutya, lehet tole szalonnat sutni, vagy fozni bogracsba barmit, ha kirakom az asztalra a kolbaszt meg ahhoz sem nyul hozza. Nem ugral fel senkire, meg itt barmirol le tudom tilta. Multkor madarat fogott szoltam neki, hogy hagyja ott es azt se ette meg. De ha kimegyunk teljesen megvaltozik. Es nem is az, hogy orul annak, hogy vegre kapunk kivul van, mert minden nap setaltatom. Trukkoket is tanitok neki. De akkor megprobalom azokat amiket irtatok:)

ha nem megy akkor keresunk egy kutyasulit, de a kornyeken csak egy van, amirol eddig csak rosszat hallottam:( draga nagyon es elvileg semmit nem er.

2013. aug. 22. 20:26
 10/13 anonim ***** válasza:

Kerten vagy lakáson belül szinte minden kutya ügyes, mert ott él, az az ő területe is.

De kint egészen más a helyzet. Sokkal több a szag, a mozgás, az érdekesség. Mint a kisgyereknek a vidámpark. :D Gondolj bele, ha eljutnál disneyland-be!


Én mindig azt csináltam a kutyámnál, hogy én mentem ki elöl de csak ha totál nyugodt volt. Aztán csak akkor mentünk tovább, ha nyugodt volt. Ha kicsit húzott előre, akkor megálltam, ha nagyon húzott, akkor megfordultam és a másik irányba mentem. Nálunk ez bevált. Valamint mindig előre elképzelem, hogy ügyes lesz, megvár, szépen fog jönni, póráz nélkül is ügyes lesz, barátkozni fog kutyákkal stb.

2013. aug. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!