Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10-11 hetesen csak 4.5 kg...

10-11 hetesen csak 4.5 kg Rottweiler nagyon fejletlen?

Figyelt kérdés

Szerintetek is túl kicsi a kutyus?

Etetem rendesen 8 hetesen kaptam azóta kap :Pedigre Vital Junior és Premil Puppy száraz eledelt, meg főzve: marha hús,répa rizs főzni való búza meg kenyér keveréket.

Ezenkívül Trixie Kalk kálcium tablettábol 1et naponta (tabletta adagolását nem tudom sajna mennyit kéne).

Sajna nem mindig tudom a rendszerességet betartani, és több alkalommal csak 3x kapott 1 nap, volt egy két alkalom amikor csak kétszer :(

Nagyon le van maradva? Én rontok el valamit vagy genetikailag pici? Köszi a válaszokat



2014. jan. 28. 13:06
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
40%

Ha nem sovány, akkor nincs gond, viszont a pedigrét felejtsd el, meg a házikosztot is, ne told tele szénhidráttal, semmi értelme, meg gondolom a hús sem színhús, hanem zsíros inas maradék, attól nem lesz jobb neki.

Keress valami rendes tápot, Brit, Josera, vagy hasonló, mert azokban hús is van nem, csak műanyag meg gabona, ha meg tényleg húst akarsz neki adni meg zöldséget, akkor olvass utána a BARF etetési módnak, ne csak úgy össze-vissza főzöcskézz neki.

2014. jan. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
34%
De egyébként ha már most nincs időd rendesen megetetni sem, akkor a későbbiekben mit akarsz vele kezdeni?
2014. jan. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
54%

A kálciumot felejtsd el,hacsak nem orvos írta fel.Több kárt csinál,mint hasznot.

A pedigree egy nagy 0 márka,semmi nincs benne,amitől fejlődne a kutya.

A búza,kenyér meg ilyenekre nincs szüksége,a rizst is hanyagold és max húst kapjon.Ne legyen se fűszeres,se sós,nem tesz jót neki.Natúr nyers húst nyugodtan adhatsz neki (kivéve disznót,azt meg kell főzni)

Tápból meg valami értelmeset kellene adni neki,pl. Brit,Brit Care,Acana...stb.

A boltokban kapható minőségtelen vackokat felejtsd el,semmi nincs benne,csak pénzkidobás.

2014. jan. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
82%

Igen, eléggé kicsinek számít. Az enyém 8 hetesen volt 7 kg.


Nem pedigreevel kellene etetni, hanem josera kids-el. Kenyér meg búza tök felesleges neki. A kalciumot ne add neki, ha a kids-el fogsz etetni, mert felesleges, de egyébként sem ajánlott adni nekik, főleg nem olyat, amiről fogalmad sincs, hogy mennyit kellene kapnia...


Valószínűleg szaporítótól van, tehát alapjáraton nem te rontod el, hanem szegény silánynak született.

2014. jan. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
58%

Ha egyáltalán rottweilered van.... :oP

Neki most 10-14 kilónak kéne lennie alaphangon. Szerinted elképzelhető ennyi különbség fajtán belül csak a márfajta táplálástól? Segítek: nem. Ez a kutya, látatlanba, nem rottweiler...

2014. jan. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Vagy nem 10 hetes.
2014. jan. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
39%

Kevés szerintem, 8kg körül kellene lennie.

Azért túlozni sem kell, a 10-14kg egy 10 hetes rotinak sok, ez inkább az óriás testűekre jellemző, hogy 10 hetesen ilyen tömegük van.

2014. jan. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de a border kölyköm (aki 1 éves korára 14 kiló) volt 4 kiló 8 hetesen és 5,5 10 hetesen....szerinted? Még ha 6 hetes, akkor is 6 kiló körül kéne lennie.... ez sehogy se jön össze.
2014. jan. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
A 10-14kg akkor is sok lenne. Még a 10 hagyján, az belefér, de a 12-14 már nagyon sok. A 10 hetes komondorom volt 13kg, de egy komondor 1,5x nagyobb mint egy rottweiler.
2014. jan. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
10-11 kg-nak kéne lennie kb. Igen, szerintem borzasztóan kicsi.
2014. jan. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!