Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10-11 hetesen csak 4.5 kg...

10-11 hetesen csak 4.5 kg Rottweiler nagyon fejletlen?

Figyelt kérdés

Szerintetek is túl kicsi a kutyus?

Etetem rendesen 8 hetesen kaptam azóta kap :Pedigre Vital Junior és Premil Puppy száraz eledelt, meg főzve: marha hús,répa rizs főzni való búza meg kenyér keveréket.

Ezenkívül Trixie Kalk kálcium tablettábol 1et naponta (tabletta adagolását nem tudom sajna mennyit kéne).

Sajna nem mindig tudom a rendszerességet betartani, és több alkalommal csak 3x kapott 1 nap, volt egy két alkalom amikor csak kétszer :(

Nagyon le van maradva? Én rontok el valamit vagy genetikailag pici? Köszi a válaszokat



2014. jan. 28. 13:06
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
0%
Ahány hetes, annyi kg-nak kéne lennie kb. az én németjuhászom 12 hetesen 13 kg volt, tehát ez helytálló.
2014. jan. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

több verziót és ezek kombinációit is el tudom képzelni:

A, simán lehet, hogy 5 hetesen kaptad, fejletlen bébiként.

B, nyomokban sem látott soha rottweilert a kutyád.. lehet mondjuk egy black and tan tacskó keverék. végül is színe kb stimmel kölyök korban, mást meg úgyse látsz belőle

C, beteg és visszamaradott szaporított kölyök, akinek nem lesz hosszú élete.

Ja és ha szeretnéd, hogy valaha megnőjön, ne etesd önkényesen kalciummal, mert szépen megszilárdulnak a csontjai és lesz egy amorf törpe kutyád.

2014. jan. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Azért annyira nem lőttem félre a számokkal - de a Te kutyád tuti nem rottweiler....mostmár megnéznék róla egy képet....

[link]

(a gyengébbek, vagy inkább lusták kedvéért: 1 lbs = 0,45 kg)

2014. jan. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Megint kinek van olyan jó kedve,hogy lepontoz mindenkit?


Nyilván mi mind összebeszéltünk,azért állítjuk ugyanazt.


Kevés a súlya,sz.a.r. a kaja amit kap,a kalcium árt,mintsem használ és vagy irdatlan csenevész kiskutya,vagy nem roti,vagy nem 10-11 hetes.


De ezekből levonva egy biztos,nem tenyésztőtől van,tehát akármi lehet.

2014. jan. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Az én véleményem szerint ez a növekedési táblázat nagyon nem illik a rottweilerhez.

3 hónaposan 15-17kg... ez még egy bernáthegyinek, angol masztiffnak, kaukázusinak is becsületére válik, nem egy feleakkora kutyának.

12 hónaposan is soknak találom a 47kg-os tömeget, mi lesz akkor 3-4 éves korára? 60kg?


Egy jól kondicionált rottweilernek szukában 36-42, kanban 38-45kg között kell lennie. Erre +3-5kg rámegy általában a kissé gyengébb kondícióban lévő kultúrtartásban élő, kevésbé mozgatott vagy kissé több táplálékot kapott kutyáknál. Így kb. kijön az, hogy egy kan max. 50kg. Az 50kg feletti kanok már rossz kondícióban lévő túlsúlyos kutyák.


Nem egy ismerősöm van, akik hasonló karakterisztikájú kutyákat tartanak, van aki tenyészti is (argentin dog, cane corso) és bár igaz, hogy ők komoly kutyákat tartanak, nem hizlalják el és heti 25-40km-t is futtatják, de a kan kutyák még a 45kg-ot sem érik el, a szukák pedig max 40kg-osak.

2014. jan. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Utolsó, mint írtam a németjuhászom 12 hetesen 13 kg volt. Most 10 hónapos és bőven 40 kg felett van. Egyáltalán nem kövér, vékony, inas, amilyennek lennie kell. Egy roti azért jóval nagyobb mint egy németjuhász. Bár igaz, hogy az enyém extra nagy méretű, a felmenői is azok voltak.
2014. jan. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Tudom, ezen a fórumon mindenkinek extra méretű kutyája van.
2014. jan. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Nagyon köszönöm a válaszotokat.Majd teszek fel képet is. Hát a tenyészetben ez volt az első alom, a szülei rotik,csak azok szüleit nem tudom!


Hát igen Pedigrevel elkurtam, de azért vettem a másik fajtát is, A kálciumot minimálisat adtam,1 tabi/nap,meg szin hust főztem füszerek nélkül fél puhára+ répa,rizs,meg néha buza /kenyér.Ezeket olvastam hogy szüksége van rostokra is. azt hittem hogy igy evvel a három komboval talán teljes értékű a kaja amit adok neki.


Rendszeresség röl meg annyit hogy később az 1 majd a 2 adagolást azt tudom biztositani, most volt egy kis gixer.Persze tudom hogy most kellene maximalisan "felépiteni" az ebet!


Amúgy állitólag 8 hetesen kaptam és hogy azelőtt lett leválasztva (ők már elkezdték huskonzervel etetni,gondoltam az én főztömben több az egészséges dolog mint az olcsó konzervekben meg plus a két fajta széraz). Ha már akkor 8 kilósnak kellett volna lennie akkor ez tényleg gáz!!Mert olyan pici volt szegény hogy csak na.Azóta meg nőtt (számomra sokat)

2014. jan. 29. 08:48
 19/23 A kérdező kommentje:

A képek :


[link]



[link]


[link]

2014. jan. 29. 09:12
 20/23 roti84 válasza:
Láttad te ennek a kutyának a szüleit?
2014. jan. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!