Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Írassam át a chipet és az...

Írassam át a chipet és az oltási könyveben lévő nevet az enyémre? (apum nevén van a kutyám)

Figyelt kérdés

Amikor a kutyánk új oltási könyvet kapott én még nem voltam 18 éves és így apum nevére írattuk. Illetve tavaly chipeléskor nem voltam itthon,így apum vitte el a kutyát és a nevén van a chip is.

Szóval teljesen apum tulajdona a kutya ha azt nézzük.Nem fogja eladni vagy ilyesmi úgy,hogy nem tudok róla(mert itt olvastam vmi kérdésről ahol az apuka eladta a gyereke kutyáját).Beköltözök Pestre és ha ott állatorvoshoz megyek vagy ilyesmi,nem lesz e gond,hogy apum nevén van a kutya?


Vagy inkább írassam át a nevemre?


2014. jan. 28. 17:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Gond nem lesz belőle. Hiszen a chiphez nincs hozzárendelve az az információ, hogy keresik, megszökött, ellopták. Gondolom vezetékneved édesapádéval megegyezik. Egyébként senki nem fog vele törődni szerintem. Odamész, beoltatod, kifizeted és kész.


Viszont tanácsos átíratni a nevedre a chipet, mert ha elveszik a kutya és valahol leolvassák a mikrochipet akkor egyből téged fognak hívni, nem pedig édesapádat.

2014. jan. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen a vezetéknevünk ugyan az.

Mondjuk az igaz,ha elveszne akkor apumat hívogatnák.Akkor a chipet átíratom.

2014. jan. 28. 17:38
 3/8 A kérdező kommentje:
pénzbe kerül az átírás?
2014. jan. 28. 17:39
 4/8 anonim ***** válasza:

Hivatalosan nem szabad érte pénzt kérnie egyik állatorvosnak sem:

"A 189/2013 (VI.7) Korm. rendelet 7.§. (1) bekezdése szerint a 41/2010.(II.26.) Korm. rendelet 17.B §. (5) bekezdése 2013. június 12-től az alábbiak szerint módosul:


17.B.§. (5)51 Az adatbázisba történő regisztráció, valamint az adatbázisban regisztrált eb adatának megváltozása miatt történő adatmódosítás díjmentes."


máok.hu

2014. jan. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A héten elmegyek a dokinkhoz és átíratom.

2014. jan. 29. 18:46
 6/8 anonim ***** válasza:
csak érdeklődésképpen, nem írathattátok a te nevedre a kutyát, vagy nem akartátok? csak meglepődtem, bőven nem voltam 18, de minden dolga (chip, oltási, törzskönyv), az én nevemre lett átírva, az adásvételit is én csináltam... van valami ilyen, hogy nem lehet? őszintén érdekel.
2014. febr. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Azt tudom,hogy amikor elhoztuk a kutyámat 11 éves voltam(kutyám 1,5 éves) és az új oltási könyvnél meg 14-15 lehettem és akkor csináltunk újat.De apummal voltam és az ő nevére lett íratva.Nem tudom miért nem az enyémre nem emlékszem 6-7 évvel ezelőtt történt ez :D
2014. febr. 7. 10:57
 8/8 A kérdező kommentje:
azóta az ő nevén van a kutya
2014. febr. 7. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!