Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6-8 hetes kiskutyát menhelyről...

6-8 hetes kiskutyát menhelyről. Mi a legjobb módja?

Figyelt kérdés

Sajnos elég fiatalon, 7 évesen nemrég meghalt szeretett keverékkutyánk súlyos betegségben, ami az egész családot nagyon megviselte. Hogy pont most van e itt az új kutya megszerzésének ideje, ezt nem tudom, mert hol egyikünket fogja el az irtózatos kutyavágy, hol a másikumnakt, hol mindenkit, hol pedig úgy érezzük, várjunk még, de ez a kérdés nem erről szól, majd érezzük az idejét. (Nem lesz soká, az biztos). Menhelyről szeretnénk kutyát örökbefogadni, de mindössze 6-8, maximum 10 heteset. Ennek több oka van. Mikor drága kutyánk 6 hetesen hozzánk került, elég sötét élethelyzetben voltunk, és a kiskutya örökmozgása, fejlődésének figyelése, a közös játék azzal a pici lénnyel, a szobatisztaségra nevelés, a csínytevések, a kellemetlen, de mégis kellemes kötelességel, a szinte babázásig fajuló gondskodás tudta a családot kihúzni egy mélypontból. Most, hogy üresség van otthon, gyakran idézzük fel a kiskutya hozzánkkerülésének idejét és hónapjait, ezért a családban teljes az egyetértés, hogy pici kutyát szeretnénk. Fajtája nem érdekes, lehet bármely keverék, csak ne nagytestű, mert a körülményeink kistestűt engednek. A menhely sem kérdés, örömmel hozunk onnan kutyát. Sokan mondják persze, hogy miért kell kicsi, és az idősebb, egy két éves is ugyanolyan örömet okoz, és én ebben nem kételkedem, de az emberek élethelyzetei nem ugyanolyanok. Ha egyedülálló férfi lennék, akinek kell egy kutyatárs, akkor az első keveréket örökbefogadnám az első menhelyről, aki szimpátiát érez irántam. De most kiskutya kell nekünk.


A kérdés pedig az, hogy menhelyről, hogyan lehet ilyen korú kiskutyát szerezni? Napok óta nézem a menhelyeket Budapesten, Pest megyében és elérhető városokban, de nagyon ritka a kiskutya. Alig akadtam egybe egybe, pedig írják, hogy gyakran egész almokat adnak le. Valószínűleg a kicsiket viszik el lehgamarabb. Mit tudok tenni? Írjak leveleket menhelyeknek, hogy amit kistestű kölykök kerülnek be értesítsenek? Szoktak ilyet csinálni? Vagy naponta nézegessem az összes menhely örökbefogadható kutyáit? Ebbe viszont bele lehet fásulni egy idő után. Jóideje nézegetem, és már kezdek. Attól félek, hogy elfáradok benne, és veszek valami eladó, fajtiszta kiskutyát, és nyomasztani fog, hogy nem menhelyről hoztam. Kérlek, próbáljátok megérteni a kérdésem lényegét, mikor válaszoltok, és ne általános kutyaörökbefogdási etikáról legyen szó. Nagyon szeretnénk már kutyát.


2014. jan. 30. 10:33
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Az F1 hibrideknek is megvan a maguk helye a világban, Csányinak mint tudósnak kifejezetten érdekesek és hasznosak is lehetnek (meg akár még másoknak is), csak az a baj, hogy úton-útfélen ezt hajtogatja és sok buta ember rá hivatkozva kezdi őket szaporítani vagy őt veszi példaképül és neki is ilyen kutya kell. Aztán minél nagyobb a kereslet, annál hamarabb fogják a szaporítók elkezdeni nagytételben kielégíteni az igényeket. Nem a marginális igényekkel van a baj, hanem azzal, amikor ez már divattá válik és kontrollálhatatlan lesz.
2014. jan. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
Etológiai szempontból nyilván érdekes lehet 2-4 eltérő, de egészséges kutya keverése, mert sajátos viselkedésüket jól lehet vizsgálni, és valószínűleg, hogy a mi kis mopsz és beagle keverékünk sem lett volna beteg, ha aranykoszorús tenyésztőktől jöttek volna a szülők más más országokból 150 évre visszamenő egészséges törzskönyvvel, de az ilyen kutyagyárakban létrehozott keverékeknek elég keserves jövőképök van az egészséget illetően...
2014. jan. 30. 14:05
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
sajnos ilyen szaporítók náluhnk is vannak, csak a pláza helyett expresszen vaterán és jófogáson hirdetik szegény párákat
2014. jan. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
www.gazditkeresek.hu, itt a gazdit keresnek-re kattintasz, majd a keresés fül, és ott a plusz feltételeknél kipipálod azt, hogy csal almok...akkor előjönnek a kölykök:)
2014. jan. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

itt is babák vannak:


[link]

2014. jan. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Szia!


Az Illatos úton már most sok kiskutya van, tessék:

[link]


Nekem is onnan van a kutyám, (ő már javában felnőtt volt mikor hoztam), csak biztatni tudlak, hogy ilyen helyről hozz. Bemész, elmondod a gondozóknak amit nekünk leírtál és megnézed a már elvihető kutyusokat (vagy kivárod az elvihetőség időpontját annál, amelyik megtetszik).


RENGETEG kutya van ott, szebbnél szebbek, nagyon nagy részük keverék, biztos találsz köztük olyat, amelyikbe rögtön beleszeretsz :)

2014. febr. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!