Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fog még játszani valaha?...

Fog még játszani valaha? Hogyan tudnék segíteni neki?

Figyelt kérdés

Van egy mentett (istállóban, ólban tartották, bezárva több kutyával, majd magában) hat-hét éves, kistestű kutyusom. 7 hónapja van nálam, átesett pár műtéten (ivartalanítás, sérv), tehát sokat pihent, de amint jól lett a szocializációját megkezdtem...séta (előttem senki nem sétáltatta), kutyákkal, emberekkel való találkozás...elég sokáig tartott, mire elkezdett nyitni, mire sikerült a félelmét oldani...viszont észrevettem, hogy nem játszik...se a labda, se a bot, se a rongy, se a rágcsacsont, semmi de semmi nem érdekli...még akkor sem, ha kongféle a játék, tehát ha kaja van benne...egyébként is, nála nem kifejezetten működik az étellel való motiválás. A többi kutyával szokott rohangálni, de nem játszik velük sem igazán, 1-2 percig futkos aztán megunja és mászkál.


ő kistestű, társasági kutya, kint él a kertben (a negatív kommentek megelőzésére: ez az ő választása, ha akar bejöhet, de úgy néz ki neki kint jobban tetszik...van háza, fekhelye, mindene).


Szeretném megtanítani játszani, de bármit csinálok, nem megy:( Ötletek? Tapasztalatok?



2014. jan. 31. 14:13
 1/4 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Azt csak mi gondoljuk, hogy a kutyáknak feltétlenül játékra van szükségük. Nem mindegyik szereti. Az enyém sem. Viszont a világ végéig el lehetne vele menni, imád a réten bóklászni, pocoklyukba, egérlyukba szaglászni, más kutyákkal rohanni. Remekül úszik, simán átmegy a folyón a túlpartra, ha ott érdekes dolog van, de nem megy be a kutyák közé "pancsolni", azt nem szereti. Nem egyformák ők sem, ahogy mi sem.
2014. jan. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia! Az én kutyám se az kimondott játékos, ritkán becsatlakozik a többiekhez, de inkább csak ő is menne, ahogy előttem is írta valaki. :)

Azt viszont szereti, ha több kutyával megyünk egy nagyobb sétára, tehát kutyák társaságát igényli, játékot kevésbbé, de nem baj ő ilyen ha akar mehet játszani ha nem nem, akkor megyünk tovább.

Labda és egyéb játékok sem érdeklik, amit szeret még az a feladatozás, mindenféle trükköt szívesen tanul.

Szerintem sem muszáj, hogy minden kutya játszon, szóval emiatt ne aggódj! :)

2014. jan. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezt egy barátomnak írtam egyszer, hátha neked is segít:

Tégy úgy, mintha az a játék kizárólag a tiéd lenne. Játsz

vele, örülj neki, védd be ha hozzá akarna nyúlni, rejtsd el előle, ha

érdeklődni kezd, akkor vidd kicsit odébb, tedd le és ott folytasd a

játékot.


Nagyon intenzíven akár nevetgélve, nyugodtan vesd be minden színészi

képességedet, és add elő, hogy ez a játék a legmókásabb dolog a

világon, és csak a tiééééd :)


Ezzel a módszerrel lehet, hogy eltart pár napig, vagy akár pár hétig

is, ha nagyon zárkózott, de idővel iszonyatosan fogja érdekelni, hogy

micsoda az, amit te annyira imádsz, és neki nem adod.


A lényge, hogy eleinte ne legyen az a motivációd, hogy ő játszon, csak

te játssz :) Ja és a játék mindig zsákmányosan viselkedjen, azaz a

földön mozogjon, és tőle mindig távolodó irányba.


Ha már azt látod, hogy iszonyúan nagyon érdekli, neki is adhatod, de

szinte rögtön vedd is el. Mindig akkor vedd el, amikor a legjobban

tetszik neki, amikor még nem lankad az érdeklődése. Így érdekelni

fogja legközelebb is.


Aztán ha eszközzel már megy, meg kellene tanulni eszköz nélkül is

játszani, csak te és ő!

2014. jan. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat:) utolsó, ugyanezt mondta nekem egy kutyabarát ismerősöm, kipróbáljuk:)


Egyébként semmi baj, ha nem akar játszani, csak néha olyan, mintha akarna, csak nem érti...de majd meglátjuk:)

2014. jan. 31. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!