Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek érdemes lenne...

Danika121 kérdése:

Szerintetek érdemes lenne Akitát vennem?

Figyelt kérdés
27 éves vagyok első kutyám husky keverék volt második malamut a mostani egy husky mellé szeretnék venni egy Akitát álítólag sok helyen olvastam nem viseli el az akita más kutyák társaságát és macskákat is utálja nem lehet megszoktatni őket ez menyire igaz mert én ezt nem nagyon akarom elhinni de nem megyek inkább most a magam feje után megkérdezlek titeket is mielőt ugy döntök végleg elvetem az ötletet hogy akitát vegyek mert van 4 cicánk a huskyval nincs baj imádom nagyon de erős kézzel fegyelmezem! (nem bántom nehogy félreértse valaki)

2014. jan. 31. 16:42
 1/4 A kérdező kommentje:
[link] A Törzskönyves husky Mexi
2014. jan. 31. 16:46
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha kölyökként hozod el, akkor el fogja viselni a többieket. De valóban nagyon vigyázni kell ha ezt a fajtát választod. Nem való mindenkinek.
2014. jan. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 nagy568 ***** válasza:
Együtt lehet őket tartani más állatokkal is csak sokat kell vele foglalkozni. Ill. a szocializáció ennél a fajtánál nagyon fontos.
2014. febr. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Helo! Nekünk az első akitánk úgy került hozzánk, hogy egyedüli kutya volt, és volt mellette egy cica. Lány volt a kutyus! És elég jól megvoltak! Később mikor kb másfél-2 éves lehetett került mellé egy fiú akita is.

Amikor csak a cica volt a kutyával akkor volt hogy együtt is aludtak. Aztán hirtelen volt valami... (talán a vemhesség miatt) de ugyanazt a cicát a falhoz vágta... szegénynek eltört a gerince is!


Nem megijeszteni akarlak! :D Csak a lényeg, hogy ezekre is figyelj oda, hogy pl fiú vagy lány kutya. Nekünk volt mindkettő! A fiú kutya talán jobban megtűr más állatokat ha eleve úgy neveled, bár ha a Husky is Fiú kutya akkor arra nagyon ügyelni kell, hogy ha az Akita akar a falkavezér lenni később, akkor tűrje el a Husky. Most olvastam nemrég hogy eléggé megegyezik a két fajta személyisége!

Mikor a lány kutyánk után megvettük a fiút is, akkor kezdetben a sajátjaként bánt vele. (kb 1 évig) Még a csontot is ketté harapta a kisebbnek. De mivel a lány megszokta hogy Ő volt a vezér, a fiú meg hiúságából adódóan Ő szeretett volna az lenni, ezért véresre marták egymást!

Szóval ebben a helyzetben szerintem azon múlik az akitád (már ha még nem vettél, vagy még érdekel is?!) hogy milyen személyiségű a Husky-d!

Nyilván az Akitának is a személyiségén fog múlni nagyrészt, de azt ugye meg nem lehet tudni amikor megveszed! Max ha érdeklődsz a kutya szüleiről, hogy ők milyenek.

Ha viszont tényleg keményen fogod őket, és nem hagyod rájuk hogy viccből is marcangolják egymást, akkor szerintem nem gond! A lényeg hogy a kutya már félévesen rád tudjon hallgatni, utána már 'tudod' irányítani abban hogy mit szabad és mit nem! :)

2014. márc. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!