Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány hónapos korban érdemes...

Mony kérdése:

Hány hónapos korban érdemes ivartalanítani fiú kutyákat?

Figyelt kérdés
Most 10 hónapos a Yorkim.Nagyon eltérőek a vélemények,van aki azt mondja minél előbb,van aki pedig 1-1,5 éves korban ajánlja,mivel kis testű és így is nagyon megviseli őket a műtét.

2014. jan. 16. 11:29
 1/9 anonim ***** válasza:

Attól mert kistestű, nem fogja megviselni semmi, ha jó dokihoz viszed.

Már akár holnap is elviheted, 7-8 hónapos kor a legjobb. Nem kell megvárni amíg elkezd jelölgetni meg egyéb hasonlók, mert előfordulhat, hogy ez az ivartalanítás ellenére is megmarad benne "csak úgy megszokásból". Persze ez nincs kőbe vésve, de előfordulhat.

2014. jan. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
42%

Kan kutyáknál meg szokták várni az 1-1,5 éves kort. Ezt a csont és ízület növekedés miatt ajánlott, mivel a teljes testméret (magasság) eléréséhez jó ha megmarad a hormonszint. Kistestű kutyáknál nem tudom mikor érik el végleges magasságukat.


Ennek ellenére én 7 hónaposan ivartalanítottam , tudva hogy így esetleg nem nő meg akkorára amekkorára megnőhetne. Ugyanakkor megszűnt a szukák utáni érdeklődés, és az esti nyüsszögés ami a tüzelési időszakban rendszeres volt. Kezelhetőbb és a kamaszkori makacssága sem csap át keménykedésbe.

A műtétet mint sebet jól viselte, a beavatkozás lelkileg inkább megviselte, de pár nap alatt azon is túltette magát.

2014. jan. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
kistestű kutyák hamarabb érik el a felnőtt méretet mint a nagytestűek, az utóbbiaknak kell 18 hónap, a kicsiknek elég 12
2014. jan. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Imola Ágnes ***** válasza:
Már most nyugodtan viheted...én nem várnám meg az 1 éves kort. Hamar túl lesz rajta, meglátod:)
2014. jan. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És mennyi idő a lábadozás?Jobb,ha vele vagyok néhány napot?Mert attól félek,mivel simán fel-le ugrál az ágyról,nehogy baj legyen a sebével.
2014. jan. 16. 12:50
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Kanok esetében már másnap jön-megy, amint kimegy belőle az altató hatása. Nem kell ezt túllihegni, a kanokat még csak fel sem kell vágni, mint a szukákat, csak a golyókat műtik le :)
2014. jan. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2014. jan. 16. 14:16
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A mi kutyánk miután hazaértünk a kórházból hozta a labdáját....Aztán hogy megnyugodjon gurítottam neki párszor, de aztán hamar rájött, hogy inkább alszik. Pár napig sétán kívül főleg aludt.
2014. jan. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ez jó hír,hogy könnyen átvészelik.Én meg már tiszta ideg voltam...
2014. jan. 16. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!