Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff befedezte többszőr is...

Princo1310 kérdése:

Amstaff befedezte többszőr is a szukát. Nagy baj ha még mindig vérzik?

Figyelt kérdés
2. tüzelésnél jár a szukám és 4 x fedezte be eddig a kan kutyám lehet hogy eddig nem vette fel a kant a szuka, de megvan őrülve a kan a szukáért nemtudunk mit csinálni, és nem szeretném ha baja lenne a szukának a szülésnél vagy akármikor. Az nagy baj ha még mindig vérzik a szuka? Lehet ivartalanítani eközben is?

2014. jan. 31. 18:20
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Itt nem lessz probléma a kölykök jó gazdit fognak találni. Az érdekelt hogy a szukának áll-e fent komoly baj. De itt páran csak csunyán tudnak beszélni mert felcsapott álladvédőnek. Nem tudom hogy ő vett e kutyát és ha igen akkor miért nem közölte ezt azzal is akitől vette hogy mekkora gusztustalan stb... de ezek szerint nem áll fent komoly baj. Köszönöm a normális válaszokat ahogy meg ellik egyből az lessz a dolgom hogy ivartalanítom.
2014. jan. 31. 21:30
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

hát nézzük:


minden elletéssel és tüzeléssel növeled a daganatos megbetegedések kialakulását (méhrák, emlődaganat)

minden egyes tüzeléssel növeled az ivarszervi megbetegedések kialakulását (gennyes méh gyulladás, álvemhesség, emlő gyulladás)

minden párzásnál ott az esély, hogy a kutya elkap valami betegséget a kantól, minek után nincsenek erre megfelelő szűrési papirjaik (pl hiv vírus)


a vemhesség idején felléphetnek komplikációk, melyek akár a kutya halálát is okozhatják: pl elhal egy kölyök, el kezd bomlani és vérmérgezést kap a szuka, ellés közben elakad egy kölyök a szülő csatornában, orvosi segítség nélkül elpusztulnak a bent levők plusz a szuka.


Mivel nincsenek szűrve a kutyák erre az alkalomra így a kölyököknél fokozottan megjelenhetnek a fajtára jellemző genetikai betegségek. (ezeknek néz utána magad mik lehetnek, vannak elég durvák is)


Fenn áll a veszélye, hogy a jóhelyre kerülnek még se jön be, egyik esetben kutyaviadalozó állat kínzó emberekhez kerülhetnek, a másik esetben nyakadon maradnak, a harmadik esetben menhelyre kerülnek.


Amennyiben törvényt beakarod tartani, úgy a kölyköket 8 hetes korukig neked kell gondozni, oltani, féregteleníteni, és chipeltetni, mert csak így lehet örökbe adni kutyát. Természetesen ha ezt pénzért teszed, és nem adózol utána akkor adócsalást követsz el.

2014. jan. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
A mostani kutyámat a halál elöl mentettem, ingyen. Előtte tk-s kutyám volt tenyésztőtől. Előtte anyukámnak odaadtak egy felnőtt kutyát, h hozza haza, haza is hozta, mert ment volna a gyepire. Amikor meg nagyon kicsi voltam, akkor meg szintén utcáról befogadott keverékünk volt. Sőt, a papagájunkat anno szintén örökbefogadtuk.
2014. jan. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Örülnök neki és te tudod én is milyen körülmények közt hoztam el a kutyámat? nem! És én használok trágár szavakat? Nem! Normálsian válaszoltál a kérdésemre? Nem! Köszönöm az elötte lévőnek a normális választ. Engem még az érdekelne hogy hányszor fedezheti be a kan a szukát? És az lessz az 1. hogy ivartalanítom a kutyámat ahogy leellik ez lenne az 1. ellése és az utolsó is. Szerintem nemc sak én vagyok így vele és nagyon sok ember van aki ugyan ilyen körülmények közt ell a kutyája, akitől hoztam a kant pl. nagyon kedves és aranyos gazdik voltak és ők is megnézték hova adják a kutyákat és mind jó helyre kerültek raknak fel képeket a külön létrehozott fb csoportba. Erről ennyit. Nem a pénz miatt csinálom nagyon sok ismerősöm és rokonom várja a kiskutyát.
2014. jan. 31. 22:00
 15/26 anonim ***** válasza:
96%

Szóval,már csak az le van lesza.rva,hogy ezzel a szukát teszed tönkre.


Azért megnézem,hogy melyik rokonod örülne egy genetikailag beteg kutyának,aminek a havi orvosi költsége több tízezer ft.

Miután a kutyáid semmilyen tenyész engedéllyel nem rendelkeznek,így bármit örökíthet a kan vagy a szuka,attól függetlenül,hogy nekik lehet,hogy nincs bajuk.


És ez a legnagyobb probléma,hogy mindenki azt hiszi,hogy az ő kutyái jó helyre kerülnek.Elhiheted,hogy senki nem úgy hoz le egy almot,hogy "én ezeket a kölyköket a menhelyre szánom".


MINDENKI úgy kezdi,hogy vannak rá érdeklődők,majd ezek visszalépnek,vagy épp van 5 érdeklődő és 12 kutya születik..Vagy épp a kutya átlag élettartalma 10-15 év,és ezalatt az idő alatt mondjuk nem tudják tartani a kutyát,és gyepire kerül,onnan kihozzák a cigányok és viszik is viadalra.Vagy épp ellopják,vagy jó pénzt ajánlanak érte és valamelyik rendes ismerősöd tovább is ad rajta.


Hidd el,nincs olyan sztori,amivel még ne találkoztunk volna,és MIND úgy indult,hogy "NÁLAM nem így lesz,mert nálam van rá vevő"

Aztán nem volt,vagy később unták meg.


2 MILLIÓ gazdátlan kutya az eredménye ennek a felfogásnak,és ebből több EZER amstaff/pit.

A staff-keverékekről ne is beszéljünk.

Fel tudod fogni,hogy amelyik fajtát te elvileg annyira szereted,azokból több ezer egyed rohad a gyepin meg menhelyen vagy épp viadalon,az olyanok miatt,mint te???


Mert az ÖSSZES kutya szaporítóktól kerül ki,és te sem tenyésztő vagy...

2014. jan. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

"Nem a pénz miatt csinálom nagyon sok ismerősöm és rokonom várja a kiskutyát."


Akkor szólj nekik, hogy rengeteg gazdátlan amstaff, meg pit (keverék) várja a kutyára vágyókat a gyepin, meg a különböző menhelyeken, ideiglenes befogadóknál!


És 1x SEM kellene ellenie egy szukának, előtte kellene ivartalanítani!!!

2014. jan. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Hát ezt ne nekem írd. Nem olyan nehéz nem észre venni a viadalos és nem viadalos kutyákat. tegyél ellenne valamit én is tettem ahogy tudtam. Nem csak staffjaim vannak ahnem melette macskáim is.
2014. jan. 31. 22:29
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

De, hidd el, nehéz észrevenni. A viadal nagy lóvé, sokakat megrészegít. Tudod még igen magasan kvalifikált, kutyához komolyan értő, kutyákkal dolgozó embert is ismerek, aki egy ponton valahogy átcsapott abba a véleményben, hogy a kutyának kell a fajtának megfelelő sport, szóval a terelőkutya tereljen, a harcikutya meg harcoljon. Millió viadalos van a súlyhúzók, a tenyésztők között is. Csak azok nem a kirakatban vannak, hanem a sufniban.


Egy ellés kockázatos, és még nagyobb kockázat az a felelősség, amit te vállalsz egy alom kölyökért, egy életre. Ugyanis a nálad született kölyökért te leszel felelős akkor is, amikor azt mondja a kedves vevő, hogy gyereke születik, külföldre költözik, nincs tovább pénze a kutyára, stb. Ha felelős vagy, akkor neked bizony vissza kell venned és megoldanod a sorsát. Még a meglévő két kutya is hatalmas felelősség, de ha lesz még mellé 12, az komoly gondot okozhat.

És nem tudod megszűrni a gazdajelölteket. Tudod a viadalra, meg szaporításra szánt kutyákért sem úgy mennek, hogy csókolom, szaporítani akarok meg viadalozni. Tudják ők is, hogy az gáz, hazudnak, mint a vízfolyás.

2014. jan. 31. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Én ezt elhiszem, de akkor ez egy pofon a szarnak. Most ha ez ezzel jár akkor nem én fogom megváltani a világot akiket én ismerek szeretnének rokonaim barátaim és igen felelős vagyok értük nagyon szeretem az állatokat nem csak a kutyákat hanem az állatokat többe nézem mint az embereket. Annyit tudok hogy én nem harcoltatom stb... max sportoltatom őket.
2014. febr. 1. 10:53
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Tk-s a kutya?Egészségügyi szűrések megvannak???Ha nincs minek szaporítani nincs elég szaporító és tele a menhely???
2014. febr. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!