Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff befedezte többszőr is...

Princo1310 kérdése:

Amstaff befedezte többszőr is a szukát. Nagy baj ha még mindig vérzik?

Figyelt kérdés
2. tüzelésnél jár a szukám és 4 x fedezte be eddig a kan kutyám lehet hogy eddig nem vette fel a kant a szuka, de megvan őrülve a kan a szukáért nemtudunk mit csinálni, és nem szeretném ha baja lenne a szukának a szülésnél vagy akármikor. Az nagy baj ha még mindig vérzik a szuka? Lehet ivartalanítani eközben is?

2014. jan. 31. 18:20
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

Tudod nagymamáméknál 25 évvel ezelőtt születtek keverék kutyák. A szuka kutyát ők fogadták be, és akkor forma volt hogy az utcában mindenki mondogatta hogy legyen már kölyke, a rokonok is akik átjártak (unokatesók, bácsikámék, azok gyerekekkel) mind-mind cs*szegették nagyanyámat hogy nekik nagyon kell kölyök, mert milyen okos, szép, bohóc a csajszi. Egyszer átszökött egy kan, és befedezte. 25 éve szerintem nagyanyám azt se tudta mi az az ivartalanítás... Észrevették hogy vemhes, elvitték dokihoz, aztán megellett 15 kölyköt. 15 KÖLYKÖT!!! Szerinted hány ment el a rokonoknak/utcabelieknek/szomszédoknak/barátoknak? 1 darab. A 15-ből. Hirtelen senkinek sem kellett mert jaj hát persze aranyosak, de ők épp felújítanak, megy a kislány iskolába, pont babát várnak, költöznek, stb... Pedig ingyen voltak. Így nagymamám kicsattogott a piacra, és ott passzolta el a kölyköket persze szintén ingyen, és volt ember akinek nem tetszett a habitusa annak nem adott. Persze az orvosi költségek, a kicsik kajája 8 hetes korukig, a károk amiket okoztak, az első oltások mind-mind az ő tárcájukat vékonyították.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ne számíts a rokonokra, ismerősökre, mert ha tényleg akarnának kutyát, már rég vettek volna maguknak.

2014. febr. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, lehet, hogy igazad van, és pofon a szarnak. Tudod, mi állatvédők évek óta a munkánkat, a szeretetünket, a pénzünket áldozzuk és bizony úgy érezzük, hogy annyir ér az egész, mintha vizet hordanánk a tengerbe kanállal. Ideiglenes befogadóként 15 kutya került már tőlem gazdihoz. Mindegyikkel rengeteg melóm volt, mert többnyire betegen, neveletlenül, alulszocializáltan, alul tápláltan gondolkodnak. Többször előfordult, hogy a saját kutyám kapott el betegséget az ideiglenestől, ilyenkor mindkettőt kezeltem. Szobatisztaságra szoktattam, kidobtam a megrágott dolgokat, újakat vettem helyettük, sírtam, és gyászoltam is.

És én is azt érzem, hogy amíg felelőtlenül születnek kölykök halomra, addig csak a szart pofozgatom. Nem kérjük tőled, hogy segíts, vagy hogy támogass anyagilag, hogy vállalj te is ideiglenes kutyákat. Csak azt, hogy ne segíts a világra még egy almot. Ha van egy halom jó gazdajelölt, akit ismersz, irányítsd őket egy menhelyre. Aki szereti a kutyát, és felelősen tudja tartani, az nem csak a tőled származó kutyát szereti, és biztosan talál kétmillió gazdátlan között legalább egy olyat, akiért ugyanolyan felelős lehetne, mint a tőled származó kutyáért.


És persze, ha a nagy egészet nézed, ha arra gondolsz, hogy kétmillió gazdátlan kutya van, és folyamatosan születnek mégis újat, akkor azt érzed, hogy mit számít az a 8. És igazad is van. Az a 15 sem számít semmit, akik tőlem kerültek gazdához. De ha belenézel egy kutya szemébe, aki disznóólban, feszültségben, félelemben élt évekig, de már játszik, már fel mer jönni a kanapéra, és az öledbe hajtani a fejét, akkor tudod, hogy megéri. Akkor tudod, hogy csak egy icipici dolog a nagy egész szempontjából, de neki az az egész élete, az egész világ, a minden.


Innen nézve meg nem pofon a szarnak. Hanem egy élet, ami itt van a földön, ami élni akar, csóválni, pacsit adni.

De amíg bárki könnyen juthat olcsó kölyökhoz, addig neki nincs esélye, addig őt elaltatják a gyepin. Ahány kölyök születik nálad, annyival kevesebb már a világon levő kutyának tudunk segíteni. Annyi fog meghalni félelemben, vidéki gyepmesteri telepeken, annyi veszíti el a reményt.

Ha születik nálad 8 kiskutya, akkor valahol 8 másik meghal. Ez a nagy egésznek a matematikája.

És közben veszélyezteted a saját szukád életét is.


Értelmes embernek tűnsz, ezért vettem a fáradságot, hogy leírjam. Komolyan, szerinted miér éri meg? Mi az ami ennyire motivál arra, hogy kölykök legyenek nálad? Fel vagy készülve arra, hogy ha a mama esetleg belehal a szülésbe, akkor te fogsz három óránként etetni, kakát takarítani éjszaka is?

Ki tudod fizetni 8-10 kölyök chipelését, két-két oltását, kéthetente féreghajtását? Ha igen, ha minderre van erőd, pénzed, kapacitásod, akkor miért nem segítesz inkább olyanokon, akik már itt vannak köztünk, akik éheznek, betegek, félnek, de még mindig bíznak az emberben?

2014. febr. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

Csak ezen az oldalon van 99 staffi és staffi keverék:

[link]


Kölykök, öregek, egészségesek, betegek, mindenfélék. Nézegesd meg a képeiket, és gondolkodj el azon, hogy mivel érnek ők kevesebbet, mint azok, akik majd nálad megszületnek.

2014. febr. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
És abban hogy lehetsz biztos, hogy egyszer majd, 3-5-10 év múlva nem a nálad született kutya néz rád vissza egy ilyen oldalról?
2014. febr. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Aki szereti az állatok,az a mai magyar kutyatartási világban nem hoz le almot...Ha szereted a kutyákat,akkor a sajátodat is szereted,meg a másét is.

Amstaffal és amstaff jellegű keverékkel tömve van az expressz meg hasonló portálok,már sza.ros 5 ezer ft-ért utána vágják az embernek,mert nem kellenek senkinek.


Erre jössz majd te,a megváltó,aki leelleti a szukáját (kockára téve az életet,puszta szeretetből)és még egy raklap kiskutyát okád a világra,csak azért mert neked így a jó.

Ez nem szeretet,ez önzőség.

A kedves rokonságnak meg ha annyira kellene kutya,akkor már besétáltak volna valaha,és lenne kutyájuk.

2014. febr. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
94%

Itt van egy rakat amstaff, rokonok válogathatnak. Oltottak, chipezettek, rehabilitáltak:

[link]



Itt pedig egy csomó pti és staff:

[link]

2014. febr. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!