Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Kutyám most lesz lassan 3...

A Kutyám most lesz lassan 3 és fél éves, és egyre többször van az, hogy amikor bemegyek a futiba, és bejön egy másik kutya, agresszív viselkedést mutat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szóval az egész egy 2 hónapja kezdődött, amikor egy kutya elkezdett egy kislány cangájára, ő meg azt hitte, hogy a kislányra morgott, legalábbis úgy tűnt, akkor nagyon összeverekedett, azóta ilyen. Más közegben teljesen normális, láb mellett jön, kutyákkal rendes, pórázon. Már mindent kipróbáltunk, kutyasuliba járunk, de már nem tudom, enyhén kellemetlen, hogy csak úgy bírom összeengedni más kutyával, ha szájkosár van rajta, pláne hogy labi... Sokan meg is szóltak már érte, de anélkül is tudtam, hogy gáz, és hogy javarészt az én felelősségem... Mit tegyek?
2014. jan. 23. 17:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Te mit teszel ilyen helyzetben? A falkavezérséggel hogy álltok úgy általában? A sulin mit mondanak erre?
2014. jan. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát suliban azt mondják, hogy ahhoz képest, hogy 13 éves vagyok, jól tartom, viszont ebből adódóan nem fog még egy darabig igazi falkavezérnek tekinteni. Amúgy az lemaradt, hogy csak velem csinálja, és amikor rájött akkor általában a felnőtt választotta szét őket mert szerencsére mindig egy jó kondiban lévő pasas volt, utána meg egy bő tízpercig ül-fekszik-ül-fekszik.
2014. jan. 23. 17:34
 3/8 A kérdező kommentje:
*rájött az öt perc
2014. jan. 23. 17:34
 4/8 anonim ***** válasza:

Volt egy hasonló tanítványom, ilyesmi korú gazda 3 éves kutyával, náluk se volt százas a dolog, de azért jól kordában lehetett tartani a kutyát. A flakon nagyon sokat segített nekik, mert rájött a kutya, hogy a gazdája távolról is tudja fegyelmezni, meg hogy tán komolyan kéne venni, ha mond neki valamit. Meg a gazda is rájött, hogy tudja fegyelmezni a kutyát :) Szóval ezt javasolnám neked is (egy kisebb boroskannával mondjuk, mert az hatékonyabb), teszel bele 3-4 kicsi kavicsot, hogy zörögjön, és az első figyelmeztetés után (vagy kötözködésnél akár anélkül) hozzávágod izomból. Nem fáj neki, kipróbálhatod magadon, de a hangjától a legtöbb kutya annyira meglepődik, hogy be is fejezi, amit csinál. Ha nagyon durva a helyzet, meg is kergetheted vele, addig csapdosod, amíg fel nem hagy a verekedési szándékával. Ha már elkezdte, és nem hat, akkor viszont ne erőltesd, mert csak jobban felidegelheti, de megelőzésként tökéletes lehet.

Fegyelmező gyakorlatokat amúgy hiába csinálsz vele, inkább ignoráld, ne nézz rá, ne foglalkozz vele pár óráig, meg lehetőleg otthon a család se. Ezzel jelzed neki, hogy az ilyen viselkedés azt hozza magával, hogy a falka kiközösíti. Ha nekiállsz foglalkozni vele (akárhogyan is), az lehet, hogy még pozitívumként is jön le neki, hogy lám, verekedtem egyet és rögtön mennyi figyelmet kapok.

2014. jan. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Rendben , kipróbálom, és ezer hála az összes többiért is !!! :)
2014. jan. 23. 18:49
 6/8 anonim ***** válasza:
akumi: ha még olvasod. nem akarom kérdésben kiírni, ha nem muszáj. behívás megtagadása esetén, ha odadobom a kannát, az hatásos lehet vagy komplett baromság? kb 5 hónapos kölyök még és eddig teljesen behívható volt minden szituációban, most meg kezd magasról tenni rám) ez lenne a normális kutyás élet alapja, szóval elsüllyedek, ha másfél éves koráig nem sikerül elérnünk.
2014. jan. 24. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez a kanna dolog jó lehet ha messze vagy és másképp nem érsz oda. De ha melletted van, szerintem hasznosabb ha saját kezűleg intézkedsz.


Én azt tapasztaltam, sok gazdi dobálja a flakont csak fel ne kelljen állnia a padról. Persze ez nem a Te eseted, de én úgy vettem észre, hogy jobb ha saját kezemmel megfogom ha rosszat tesz és megrángatom. Két összeverekedő kannál azért jó még a kanna, mert Te nem keveredsz bele. De miután szétugrottak, csak a saját kezedbe kellene venni az ügyet..

2014. jan. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#6: Hatásos lehet, csináltam már és működött, de kicsit necces, mert akár lejöhet neki úgy is, hogy behívás = kanna, az meg nem a legjobb asszociáció. Szóval én előbb inkább megpróbálnám máshogy megoldani a dolgot, elfutás/bújás, utánamenés-visszacibálás oda, ahova kellett volna mennie, kis mosolyszünet, hogy öröm legyen neki, ha egyáltalán hozzászólsz, vagy ha apportos, akkor a kedvenc játékát felmutatni és eldobni neki kicsit...

A pitem behívása például akkor ugrott nagyot, amikor elkezdtünk pecával sétálni, hogy ne a kertet tapossuk ki vele. Szóltam neki, meglengettem a pecát és hopp, megjelent mellettem a kutya. Ugyanez van labdával is: néha megerősítem a behívást egy-egy dobással, és mintaszerűen működik. Egyébként is jön, csak így gyorsabban és lelkesebben, és nem érdekli, mit kell ott hagynia, mert labdalabdalabdalabda... :D Mondjuk ezt fél évig még kombináltam kannával meg ridegtartással (csak változatosan, hogy bele ne unjon :D), amíg sziveskedett befejezni a kamaszodást, de megérte :)

2014. jan. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!