Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 hónapos kiskutyám még soha...

4 hónapos kiskutyám még soha nem csinált ilyet. Mi történhetett ma?

Figyelt kérdés

4 hónapos csivavámmal, Ladyvel most tanuljuk a szobatisztaságot, tehát még nem az. Az ágyamba, az ágyába sosem ürít. Ürített... Egész a mai napig.


Sztori: Nagyon pörgős, ugrabugrálós, szaladgálós játékot játszottunk a franciaágyon, teljesen extázisban voltunk. Láttam, hogy egyszer csak leugrik az ágyról (ekkor már tudtam, hogy biztos pisilnie kell) rá a ő ágyára, ami az ágyam mellett van, és ahogy éppen mászott ki az ágyából bepisilt. Ergo, az ágyról még le tudott ugrani, hogy ne pisiljen be, de az ő ágyát már nem tudta elhagyni, már két lépés kötözz pisilt, rá a plüss ágyára. Na mondom, sebaj, semmi gond, baleset, nagy volt az örömködés, totál extázisban volt. Gondoltam is rá, hogy milyen jófej, hogy legalább megpróbált lesietni, ahogy tudott.... aha.. persze.


Egyből bedobtam a fekhelyét a mosásba, direkt hosszú mosásra állítottam, hogy ne érezzen rajta szagot. A kandalló elé a földre raktam a vizes ágyát, hogy ott hamarabb megszáradjon. Kb 5 perc múlva indultam volna Ladyvel a következő esedékes 3 óránkénti sétánkra, erre fogta magát, belemászott a vizes ágyba, leguggolt és konkrétan oda pisilt. Szaladtam felé, hogy ne-ne, kaptam volna fel gyorsan, hogy kifussak vele, de már késő volt. Ezzel biztos nem ijesztettem meg őt, sose szúrtam még le bepisilésért egyetlen egyszer sem, de ilyen, hogy látom, guggol és én erre futok, hogy "jajj, ne csináld, máris szaladunk ki" ilyen sokszor van.


Szerintetek miért csinálhatta ezt? Még soha egyszer sem pisilt az ágyába. Most meg szándékosan odasétált, belemászott, rápisilt.


Teljesen meg vagyok döbbenve.


2014. jan. 31. 20:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Valóban meglepő, mivel a kutyák általában kifejezetten nem szeretnek a saját helyükre piszkítani.

Én a helyedben nagyon alaposan kimosnám a helyét, és pár napig eltenném szellőzni (esetleg meglocsolgatnám kis ecettel is), és pár napig a helyét mással tenném kényelmessé (mittomén... leharcolt trikó, póló).

2014. jan. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szobatisztaság alatt pelenkát vagy almot értesz, vagy rendes sétát?
2014. jan. 31. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat. Rendben, ezt fogom tenni! Az első pisije véletlen volt, hiszen azért az ágyára ugrott, mert az a fel-le járó helye az ágyamról. Onnan tud biztonságosan feljönni és biztonságosan lemenni. Láttam, hogy a helyét is el akarta hagyni, el is hagyta mondjuk, csak húzott maga után egy pisi csíkot. A mosást követő pisi az szándékos volt.


Az nem zavarhatott be a képbe, hogy az ágya normálisan a hálószobámban, az ágyam végénél van, de a mosás után a nappaliba tettem száradni? Bár nem hiszem, hogy ennyire kis hülye lenne a kutya, hogy ne ismerje fel, ez ugyanúgy az ő fekhelye... :(

2014. jan. 31. 20:26
 4/5 A kérdező kommentje:

Pelenkára szoktatva hoztam el a tenyésztőtől. Most már a pelenkára pisilés nincs kultiválva, eddig 2, a napokban már 3 óránként sétálunk. De már három-négy hete. Nagyon megszenvedek vele a pelenka miatt.


Úgyhogy SOHA SENKI ne szoktassa pelenkára a kutyáját!!

2014. jan. 31. 20:29
 5/5 anonim ***** válasza:

Na, lehet, hogy amiatt ment a fekhelyére, az emlékezteti talán a legjobban pelenkára, és a véletlen pisi miatt összekötötte a két dolgot. Lehet, hogy érdemes lenne eltenni előle egy darabig, nehogy rászokjon, aztán csak akkor visszaadni, ha már haladtok a szobatisztasággal, és kisebb annak az esélye, hogy ő hirtelen pisilni akar valahova.

Olyan kutyát is láttam egyébként, amelyik pelenkáról a szőnyegre szokott rá (természetesen hófehér szőnyegre, mi másra), szóval tényleg nem buli.

2014. jan. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!