Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agyrászkódásba bele halhat a...

Agyrászkódásba bele halhat a kiskutya?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Agyrázkódást kapott a kis chivava kis kutyam már volt kint az orvos kapott szteroidot. Nagyon féltem mert 7hetes kutyáról van szó! Most itt fekszem vele az egyba már 4x hányt és az elején bojongott, de most fekszik és sirdogál. Nem nagyon figyel semmire ha a füléhez érek megrázza a fejét, ha fel emelem akkor tartja magától a fejét. Szóval túl éli?? :( Köszönöm a válaszokat előre!



2014. jan. 31. 23:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%

Szerinted mi a jövőbe látunk? Lehet, hogy túléli, lehet, hogy nem. Ezt még orvosként is nehéz megmondani, kétesélyes a dolog. Ráadásul semmi használhatót nem írtál, hogy egyáltalán mi történt... Az mindenesetre jó, hogy kezelte állatorvos, így jelentősen javulnak az esélyei.

De szerintem érdemes lenne őt felhívnod és megkérdezned, vagy a helyi állatkórházat. Igazából abban sem vagyok biztos, hogy szabad ilyenkor mozgatni, illetve, hogy jó-e ha alszik (agyrázkódás után sokszor meg is tiltják az alvást, na persze a kutyának nyilván nem tiltható meg).

2014. jan. 31. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
73%

Talán a dokitól kellett volna megkérdezni, mennyire súlyos a helyzet, hiszen ő vizsgálta meg. Mondjuk hogy szteroidot minek kapott, azt nem tudom, de hát nem is vagyok állatorvos. Mindenesetre ha cseszegeted meg sajnálod, azzal nem segítesz neki, úgyhogy hagyd pihenni.

Egyébként mi a frásztól kap agyrázkódást egy ekkora kutya? Mármint azon kívül, ha a vécéajtóra akasztott műanyag kosárba próbálod csont nélkül bedobni, vagy ilyesmi.

2014. jan. 31. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
83%

Ha nekem rossz az állatorvosom, akkor keresek egy jobbat, beviszem valahova, ahol rendesen ellátják (tudom, vidék, de azért megoldható ám), de ha valamiért mégis megbízom a nem jó állatorvosban, akkor legalább kikérdezem, hogy mi várható, mire hogy reagáljak, mikor rohanjak be vele mégis a megyeszékhelyre az ügyeletes kórházba. Vagy felhívom őket, hogy szerintük mi legyen. Vagy felhívok bármilyen normális állatorvost országhatáron innen és túl, mert a telefon ugye bárhova elér, és akkor sokkal korrektebb tájékoztatást fogok kapni, mint az interneten vadidegenektől. Felelősségtudat meg józan ész, ennyi :) Ha ez neked sértés, az nem engem minősít.

A plüssökkel elkerítéshez meg gratulálok, rém biztonságos volt ezek szerint. Azért ha gyereked lesz, akkor az alacsonyan lévő konnektorokat majd ne vattával tömd be, hanem vegyél bele rendes vakdugót.

2014. febr. 1. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
64%

nem tudom, hogy az elsőkét válaszolóval mégis mi bajod van... :)


a helyedben felhívnék egy állatklinikát, ha nem is tudnak kimenni, vagy te nem tudsz bemenni, legalább tanácsot adni


még életemben nem hallottam, hogy kutya agyrázkódást kap, szerintem mások sem nagyon, szóval itt nem fogsz választ kapni, ráadásul orvosok sem vagyunk

2014. febr. 1. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
87%

Ezt sajna az se tudná megmondani, akinek ugyanígy, ugyanekkorát esett az ugyanekkora csivava kutyája.

Az agyrázkódás önmagában nem halálos, de ha valahol bevérzett neki, az már lehet halálos is. Én nem mozgatnám most a kutyust, hadd pihenjen, és ma éjjel jó lenne ha figyelnéd. Holnap hívd fel az orvost, és mondd el neki ha sírdogál még, vagy ha szédül, furán jár. Hol laksz amúgy?

2014. febr. 1. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nem piszkálgatom! Itt fekszik velem az ágyamban én meg figyelem! Egyébként előző! Van egy 6 meg egy 9 éves gyermekem és soha nem történt velük semmi! Budakeszin lakom! Ki hívtam az orvost! Szerencsémre egyből kijött! Nem egyszerű sajnos eljutnom sehová. Férjem nem itthon dolgozik és sajnos nincs mivel elmenni! Ebben az a szörnyű hogy ilyen emberekkel vagyunk körülvéve! Ebből egy ember adott korrekt választ! Áldásom az ilyen emberekre! Köszönöm utolsó! Holnap ha nem lesz jobban be viszem a gyerekekkel! További szép estét!
2014. febr. 1. 00:19
 7/18 anonim ***** válasza:
75%
Hát de oda bármelyik normális budapesti doki kimegy, vagy be tudsz menni taxival, van kifejezetten állatmentő szolgáltatás ilyen esetekre, ráadásul amikor én ott laktam pár éve, akkor volt is rendes doki helyben, nem értem... Szóval hogy van az aggódás, meg van az, amikor az ember úgy tesz, mint aki aggódik, de a telefont azért fel nem emelné, hiába mondják neki és hiába logikus, meg hiába múlhat rajta a kutya élete. Remek példa a gyerekeknek, gondold át, hogy ebből mit tanulnak, és hogy veled hogy fognak bánni majd öregkorodban, ha most ezt látják tőled, hogy szar doki meg imádkozás, aztán majd lesz valami.
2014. febr. 1. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
64%

hát már ne is haragudj, de írtam, hogy hívj fel állatklinikát, majd ők adnak megfelelő választ

ha ez neked nem segítség, akkor nem tudom, hogy mégis mi...

2014. febr. 1. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
76%

Mióta van meg a most 7 hetes kutyusod?


Off: Kedves válaszolók! Mi ez a mai napi rengeteg csivavás kérdés?

2014. febr. 1. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
71%
Én is azt nézem, bolygóegyüttállás van vagy mi, ma csak csivavások találnak fel gyakorira. Ami nem lenne baj, ha nem lenne mindegyik ilyen idegbajos anyatigris a normális és hasznos válaszok láttán. Képzelem, mi lenne, ha tényleg bunkók lennénk :D
2014. febr. 1. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!