Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítható meg a kutya...

Hogyan tanítható meg a kutya arra, hogy ne kaparja ki a virágokat, füzet?

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy mindig lyukakat ásnak a kertben és belefekszenek. 2 kutyusom van, az egyik németjuhász, a másik kistestű keverék. Tavasszal szeretném a kertet rendbe tenni, de ha ugyanígy kiássák, semmi értelme. Hogy lehetne leszoktatni őket az ásásról?

2014. febr. 2. 15:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Hagyni kell nekik egy részt,ahol nyugodtan áshatnak. Le kell őket mozgatni. Ha ásnak rájuk szólni és elküldeni,ahol áshat. Nálunk ez sosem volt olyan nagy probléma, pedig terrierjeink is vannak. A bokor alatt melegben, illetve ha rágcsáló miatt akcióznak, akkor ástak. Amúgy nem és a virágok, bokrok, tuják,fák is túlélik őket. Az ásás iránti vágyukat pl. mezőn is ki szoktam elégíteni. Nekünk inkább a pisilés a probléma, de körbe kell keríteni az érzékenyebb növényeket. Szóval nem lehetetlenség virág és kutya egyben, de ehhez szerintem kell a megfelelő nagyságú udvar is.
2014. febr. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én kölyökként a nj-t ledomináltam, mikor vakondnak képzelte magát. Egyébként ha lefárasztod őket, nem lesz baj. Nálam ha túl izgágák és szétkapják az udvart és felhúzom magam, addig fárasztom őket, míg lefekszenek maguktól. Sokszor hazafelé a kocsiban már durmol mindkettő.

Egyébként nyáron a nagy melegben valami árnyékos helyen ha fellocsolsz nekik betont, meg fogják köszönni. Vagy tegyél babafürdetőbe vizet... az jobban lefoglalja őket

2014. febr. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Csinálj kerítést. Elég térdmagasságban egy díszlánc, attól kezdve megtanítható rá, hogy a mögé eső területre ne menjen be.
2014. febr. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Napi séta,mozgás,játék és akkor nem ásnak.Azért ásnak,mert van felesleges energiájuk,amit így vezetnek le.
2014. febr. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!