Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell megnyugtatni a...

Hogyan kell megnyugtatni a kutyát?

Figyelt kérdés

Hogy ne megerősítsem a félelmében, hanem megnyugtassam. Tudom mi a kettő között a különbség, de nem tudnám, hogy a kutyámnak hogyan mutatnám ezt ki. Még nincs kutyám (úgy néz ki pár évig nem is lesz) de elkezdtem már utána olvasni a felelős kutyatartásnak, ezt viszont nem tudom, hogy kellene csinálnom majd.

A válaszokat előre is köszönöm! :)



2014. febr. 2. 12:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Sehogy. Egyszerűen csak másfelé kell terelni a figyelmét, vagy nem venni róla tudomást.
2014. febr. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Egy seprővel hadonászva megnyugszik.
2014. febr. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1-es! köszönöm a választ!

2-es! hahaha nagyon vicces vagy, na menj máshova trollkodni!!

2014. febr. 2. 12:11
 4/10 anonim ***** válasza:
66%
Amikor fél a kutyám a petárdától akkor megkeresi a legnyugodtabb embert a környezetében és hozzábújik. Most szilveszterkor is ezt csinálta. Nem én voltam az, mert előtte nem sokkal vesztem össze a szomszéddal, aki az ablakból dobálta le a petárdát. Tehát én ideges voltam, a lakótársamhoz ment. Egyébként erre én sem tudom a választ.
2014. febr. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez szerintem helyzetfüggő is. Pl. én kérni szoktam tőle feladatot és ha szépen megcsinálja, akkor megdicsérem. Ez működhet mondjuk, ha megijedt egy durranástól. Az állatorvosnál nem nagyon van erre lehetőség, ott az orra elé tartom a kezem és megnyugtató hangon beszélek hozzá, dicsérem.
2014. febr. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! :)
2014. febr. 2. 12:18
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha nincs nagyon befeszülve, akkor még a játékra hívás is működik. Én azzal szoktam próbálkozni. Olyan kutyánál aki nagyon be van feszülve, ki szoktam mozgatni a helyzetből, és kicsit pórázfegyelmezni, futkározni. A legjobb oldás a mozgás, így semmiképp sem érdemes beragasztani valami feladatba, jobb mozgatni.
2014. febr. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Leginkább semmit nem kell tenned,nyugodtnak kell maradnod.

Ezzel megnyugtatod őt is.


Tehát,ha ő valamiért pánikol pl. séta közben nyilvános helyen,akkor te folytatod tovább amit csináltatok,és nagyon ügyelsz arra,hogy ne legyél sem izgatott sem ingerült,ideges.

Nyugodt legyél és ne zökkenj ki az adott feladatból,amit csináltatok.


Nálunk (lekopogom) a nagy kutyámmal soha nem volt ilyen gond,viszont több kutyus volt már nálam "rehabilitálódni" és a legtöbbjüknek a séta volt maga a pokol.

Leült,nem jött,nyüszített...


Figyelmen kívül hagytam (ebben a kutyám is segített),a kutya sem kezdte el körbe ugrálni,hogy jajj mi a baj,hanem mentünk szép lassan előre tovább.A másik pedig feloldódva követett szép lassan minket (ekkor érdemes jutalomfalattal megerősíteni).És sokat segít,ha a környezetben kiegyensúlyozott nyugodt kutyák vannak.Egymástól is sokat tanulnak,leutánozza a másik viselkedését.

2014. febr. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

helyzetfüggő. Ha abszurd dologtól fél, akkor nem kell csinálni semmit, csak kivárni míg rájön hogy nem történik semmi.

Ha olyantól, ami az ő szemével ijesztő lehet, pl forgalmas helyen menni, zajban stb... akkor türelem. Hozzászokik mindenhez ha nem kerítesz neki nagy feneket. Enyém pl a hídon farokbehúzva jött eddig át, rohanni akart, húzta a pórázt (villamosok kocsik, remeg alattunk a híd, olyan forgalom van) több hónap jövés menés után már tök ügyesen jön ilyen terepen is.


az én kutyám mondjuk olyan hogy ha van valami, egyből rámnéz, hogy én mit csinálok. Nyugisan megyek tovább, vagy csinálok akármit, akkor nyugtázza hogy nincsen semmi :

2014. febr. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! mentek a zöld kezek!
2014. febr. 3. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!