Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mindent megrág a kiskutya?!...

Mindent megrág a kiskutya?! Mivel lehet leszoktatni?

Figyelt kérdés
Nagyon sok játékja van de nem játszik veluk hosszu idon keresztul
2014. febr. 2. 17:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen kölyköt nem köt le hosszú ideig semmilyen játék. Azért van ott a gazdája, hogy sokat foglalkozzon vele, nem azért, hogy folyton játékokat tegyen elé. No meg nem leszoktatni kell a rágásról, hiszen ez számukra kell. Egyszerűen adj neki mást, valamilyen rágókát, vagy játssz vele egy kicsit, tereld el attól, amit rágni akar, cseréld el valamire.
2014. febr. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Kint volt az udvaron sokat, szaladgáltam vele, hogy lefárasszam, sétálni is elvittem de nagyon aktív. :S
2014. febr. 2. 17:33
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A kiskutyák általában nagyon aktívok. Már, ha nem alszanak éppen.Figyelni kell folyamatosan, ha nyüzsög. Amikor olyasmit akar megrágni, amit nem lehet, rászólsz, eltolod, bármi módon megakadályozod és adsz helyette olyat, amit rághat. Majd fogzás után valamikor csökken a rágási hajlama.
2014. febr. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen,ilyen egy kölyök kutya.Mindent megrág,mert így ismeri meg a világot.

Magában nem fog játszani.


Nem írtad milyen fajta,de ha pörgős,akkor több gond is lesz vele.Ezért szoktak előtte tájékozódni,mielőtt kutyát hoz valaki a házhoz.

2014. febr. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A kölykök, mint már előttem is írták, olyanok, mint a cápák. Mindent megnéznek, milyen ízű. Ha finom, akkor azt szét kell rágni, utána keresnek újat. Idővel leszoknak róla maguktól is, ha már megkóstoltak mindent, ami érdekes.

Ha meg nem tájékozódsz, és hiperaktív kutyát veszel, szokd meg, tanuld meg lekötni!

A legtöbb kölyök egyébként ha már tényleg elfáradt, jelezni fogja, vagy játék közben is képesek elaludni, akkor végeztél jó munkát.

Leszoktatni meg úgy tudod, ha mindig elvonod valamivel a figyelmét és feladatot adsz neki

2014. febr. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Le kell foglalni. Játékokat kell neki venni. Ez lehet rágóka (szárított bőr) vagy kutyáknak való plüss (amit nem tud szétszedni/lenyelni). Nekem volt kiskutyám, több plüssjátéka volt, sokat játszottunk vele, rajta érezte az én szagomat is, imádta őket. Soha semmit nem rágott szét, egyetlen bűne, hogy egy helyen lekapirgálta a tapétát az előszobában, amikor itthon hagytuk egyedül.


Amúgy van távoltartó spray, de nem tudom, mennyi idős kortól lehet használni...

2014. febr. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a miénk kölyök volt, szó szerint szinte minden lépését figyeltük. Ha olyat csinált/akart csinálni azonnal tiltás. 1-2 hét alatt megtanulta hogy nem rongálhat a lakásban. Azóta soha nem volt, hogy kárt tett volna bármiben, kivéve a saját játékaiban. :)

Szóval hajrá ;)

2014. febr. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Koszi mindenkit felpontoztam! Igyekszem folyton fárasztani, de én elobb elfáradok mint o. Nagyon hiperaktiv :S

Sok játékja van, most is játszik, de ha csak hozzáérek, hogy megsimogassam azt hiszi játszok és elkezd harapni és nagyon erosen.. :S

2014. febr. 2. 23:23
 9/14 anonim ***** válasza:

Ha már végképp nem tudsz mit csinálni vele, menj le a szintjére, feküdj előtte hasra és ha megpróbál harapni, először fogd meg a grabancát és szólj rá.

Ha nem megy, bökd oldalba, mikor látod, hogy harapni akarna.

A szuka ilyenkor egyébként visszaharapna neki ugyanolyan erővel, tehát akár azt is megpróbálhatod (mondjuk a kezeddel rászorítassz a nyakán a nagy bőrre).

Én mikor már végképp semmi megoldás nem volt, kicsit megharaptam a fülét. Úgy meglepődött, hogy soha többet nem csinálta.

Egyébként ez nem fog 1-2 nap alatt megjavulni, de mondjuk 2 hétnek elégnek kéne lenni rá

2014. febr. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Soha ne legyen szanaszét az összes játéka, mindig csak egyet hagyj neki elől ha otthon hagyod. Aztán másnap egy másik, így nem kell neki feltétlen sok minden, elég kb 3 fajta, és azokat váltogathatod. Emellett valóban neked kell elsősorban lefoglalni, már elkezdheted tanítgatni neki az alap dolgokat, az nagyon fárasztó számukra, így csak pár perceket gyakoroljatok. Milyen fajta?
2014. febr. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!