Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki 4-6 órát is eltölt a...

Aki 4-6 órát is eltölt a szabadban kutyázással, milyen ruházata van így télen?

Figyelt kérdés

A csizma és a kesztyű érdekelne leginkább, a nadrág, kabát kérdést megoldottam már.

A csizmám elvileg -10 fokig teljesen jó lenne, gyakorlatban viszont majd lefagy a lábam benne. Nektek milyen csizmátok van, amiben nem fagy le a lábatok?

Kesztyűből most vettem síkesztyűt, ebben viszont nem fogok tudni adni jutalom falatot. A többiben viszont lefagy a kezem. Milyen kesztyűtök van, amiben nem fáztok?



2014. febr. 3. 09:04
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Milyen kesztyűtök van, amiben nem fáztok? * és jutalom falatot is könnyedén tudtok adni?
2014. febr. 3. 09:06
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
A kesztyűm bőr, nekem az elég ahhoz, hogyne fagyjak le. A lábujjaim szoktak durván összefagyni, ezt úgy oldottam meg, hogy harisnya+sima zokni+nagyon vastag polár anyag szerűségből zokni (kínaiban vettem kb. 200 forintért)+hegymászó bakancs. Azért 2-3 óra után így is megérzem.
2014. febr. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Nagyon ajánlom mindenkinek, egész meleg, de vékony, simán lehet benne falatot adagolni, kimosni is fél perc utána. Néha nem árt zsebre dugni, ha az ember sokat és aktívan lógatja kint a kezét, de kutyázáshoz ennél jobbat egyelőre nem tudok elképzelni, sokkal melegebb és kényelmesebb egy akármilyen kötött kesztyűnél, és teljesen szabadon mozog benne a kezem.

2014. febr. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Aldiban lehet venni hőtükrös talpbetétet meglepően jó 700ft-ért.


Síkabát és egy jageralsó megoldotta eddig a problémáimat.


Kesztyű meg olyan, hogy az újjai vége le van vágva és kész. Amíg nem osztom a jutifalatot addig meg zsebben van.


Mondjuk én alapjáraton nem vagyok olyan fázós ezeket csak nagyon hidegben veszem fel kesztyű talán idén még nem is volt rajtam.

A hőtükrös talpbetétet mindenképpen ajánlom. Lehet decatlonba meg sport boltokba is kapni.

2014. febr. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
A csizmakérdést meg ugye úgy oldottam meg, hogy van az a remek 500 Ft-os Auchanos sínadrágom, amit láttál is múltkor, amikor csak én nem fagytam sz*rrá :D Na és ahhoz nem kell meleg cipő, sima túracipővel szoktam használni, ha nagyon hideg van, akkor két zoknival, ha brutál hideg van, akkor + harisnya, de arra nem is emlékszem, mikor került sor utoljára. Mondjuk ácsorogni nem szoktam benne órákat, de múltkor is csak egy óra elteltével kezdett fázni a lábam, és akkor asszem csak egy zokniban voltam. Kegyetlen meleg, két éve télen is izzadtam benne, amikor olyan agilityre jártunk, hogy negyed óránként mehettél egy kört négy akadályon, a fennmaradó időben meg ácsorogtál a hóban. Lehet, hogy nem a legszebb látvány, de utálok fázni, úgyhogy örülök neki, hogy anno megvettem :)
2014. febr. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Kesztyűből eddig kötött kesztyűt használtam, az ujja vége nyitott volt és rá lehetett húzni, ha nem használtam a kezem egy ideig. 1 óra után szétfagynak az ujjaim.

Ez a kesztyű nagyon fázósoknak is jó lehet, akumi?

Csizmából ilyen csizmám van:

Most vagy nem igaz, amit oda írtak, vagy extrém fázós vagyok.

Ezt a talpbetétet szerintem kipróbálom.

[link]

2014. febr. 3. 09:26
 7/16 anonim ***** válasza:

Én rémesen fázós vagyok, de komolyan, baromira. De mióta megvan a kesztyűm meg a nadrágom, kutyázás közben jól érzem magam :) Sokszor alul is öltözöm melóba, mert a reggeli kutyasétáltatásnál olyan jó idő van... :D

Meg ebben a kesztyűben pl. kimegyek pecázni a kutyával, ami azt jelenti, hogy egy óráig fogdosom (váltott kézben, de akkor is) a hideg alumínium rudat, és az sem okoz gondot. Már azon filózom, hogy kéne venni még 1-2 párat, mielőtt esetleg kivonják a forgalomból, hogy legyen későbbre is, bár eddig ennek sincs semmi baja, olyan, mintha új lenne, pedig megvan vagy 3 éves.

2014. febr. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Barátnőmnek ugyan ilyen van. Jó de két ora utan ugyan ugy fázik benne mint ha nem ez lenne rajta
2014. febr. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Na akkor tuti, h velem van a gebasz :D

Szombaton horgászoknak való overálban voltam, ebben nem fáztam:

[link]


Közel vagyok ahhoz, h horgászoknak való csizmát vegyek, de 16eFt-ot kicsit sokallok érte :D Mondjuk az -40 fokig jó :D


Szerintem a talpbetétet ki fogom próbálni :)

2014. febr. 3. 09:33
 10/16 A kérdező kommentje:

Oks :D

Akkor kesztyűt és talpbetétet fogok venni a decathlonba :D

Köszi :D

2014. febr. 3. 09:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!