Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám szétrágja a bokrokat...

A kutyám szétrágja a bokrokat az udvaron, létezik valamilyen eszköz amivel leszoktatható erről?

Figyelt kérdés
Az udvaron sok drága növény, rhododendron, japán juhar van viszont a közép ázsiai juhászkutyám valamiért megrágja, tövig széttépi őket. Az a probléma, hogy előttem nem csinálja, csak este mikor el van engedve. Létezik valamilyen riasztóspray? Máshogy nem tudom leszoktatni, csak akkor csinálja ha senki nincs a közelében. Minden bokor köré nem lehet villanypásztort tenni.

2014. febr. 3. 13:57
 1/9 sippara ***** válasza:
Mennyit mozog naponta, és mi az, hogy "mikor el van engedve"?
2014. febr. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Délelőtt kennelben van, délután este szabadon. Mivel majd 3000 négyzetmétere van szaladgálni nem hiszem, hogy ez a gondja. Sétáltatni amúgy sem tudom, túl erős, félek, hogy elszökik.
2014. febr. 3. 19:05
 3/9 A kérdező kommentje:
Ma vettem riasztóspray-t, de egy kis flakon 1000 Ft. Ez nem fog sokáig kitartani. Erre kéne valami alternatíva.
2014. febr. 3. 19:06
 4/9 sippara ***** válasza:
67%
Jó, akkor első körben elégítsd ki a kutya igényeit (az etetésen túl), és aztán lehet tőle bármit is elvárni.
2014. febr. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Egyik kutya sem ohangál magában az udvaron,mint egy hülye.


Egy kutyával foglalkozni kell és naponta sétálni,főleg egy ilyen kutyával.

A sétára szüksége van,hogy lefáradjon,akkor a bokrok is megmaradnak...És elég ciki,ha attól félsz,hogy elhúz a saját kutyád.

Én 34. hetes terhesen is elvittem a 40 kilós kutyánkat sétálni....Csak épp őt megtanítottuk hogyan kell és nem kerti dísznek lett véve.

2014. febr. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Vidd sétálni. Annyit kell csak tenned, hogy valahányszor feszül a póráz, te megállsz, és ellentartasz. Hamar rájön, hogy csak akkor halad, ha nem húz.

A bokrokat kerítsd be. Akár egy térdmagasságban kifeszített díszlánc is megteszi, ha megtanítod neki, hogy azon belül nincs keresnivalója.

2014. febr. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nem ilyen egyszerű. Nem keríthetek el minden árva bokrot. Nem zsebkendőnyi kertről van szó. Lehet tényleg a sétáltatás a megoldás, én úgyis sétálok minden nap. Szerintetek egy 2-3 km elég neki sétatempóban?
2014. febr. 4. 21:50
 8/9 sippara ***** válasza:
Ne úgy képzeld el, hogy van a kutyában egy X kmes "kilométerigény", és ha az centire megvan, akkor jó lesz. Ingerek kellenek neki, póráz nélküli játék, szaladgálás, feladatok, hogy az agya is elfáradjon.
2014. febr. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Olvass a neten a klikkerezésről. Azzal le lehet az agyát szívni.
2014. febr. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!