Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Létezik ilyen elektromos eszköz?

Létezik ilyen elektromos eszköz?

Figyelt kérdés

Nem találtam jobb topikot, ezért itt kérdezek.

Szükségem lenne egy elektromos eszközre, amihez legalább két betáplálást (220V-os egyfázisú áramforrást) és legalább egy ugyanilyen kimenetet tudok kötni.


Ez az eszköz figyelné/érzékelné, hogy a bemenetek közül mikor melyikben van áram, és a kimenetet mindig arról táplálná.

Logikailag mindig ez egyik bemenet lenne az elsődleges, és amikor az eszköz érzékelné, hogy a másik bemeneten is van áram, akkor a kimenetet már arról táplálná.

Létezik ilyen eszköz? Mit kell keressek?



2013. nov. 28. 09:11
1 2
 1/11 Shai-Hulud ***** válasza:
Ez egy egyszerű kétáramkörös váltóérintkezős relével megoldható. A munkatekercset az elsődleges betáplálásról kell táplálni.
2013. nov. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Elég egyiyen hozzá: [link]
2013. nov. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
49%

"amikor az eszköz érzékelné, hogy a másik bemeneten is van áram, akkor a kimenetet már arról táplálná."


A munkatekercset a másodlagos bemenetről kell táplálni!

2013. nov. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Magyarán szólva olyan eszközt akarsz, ami ha van vezérelt áram (éjszakai áram), akkor arról működik, ha nincs, akkor a nappali áramról így csökkentve a fizetendő áramdíjat?
2013. nov. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
2013. nov. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, és a linkeket is.

Nekem egy öntözőrendszerhez kellene ez az eszköz, amit több kisebb szivattyú rendszerbe állításával magam szeretnék majd kiépíteni. Bár lehet, hogy rossz nyomon vagyok, de mivel a szivattyúk régről megvannak, valami olyan megoldáson gondolkodom amit ezekkel olcsón magam is megcsinálhatok.


Az volt az alapötletem, hogy egy-egy szivattyú több helyről is kaphat megtáplálást -attól függően, hogy melyik kört akarom működtetni.

A fő megtáplálást egy-egy saját időzítős konnektorból kapná mindegyik szivattyú (eltérő időzónákkal), ugyanakkor lennének közöttük átkötések is.

/Az időzítős konnektorok is régi szerzemények... ezért is indultam el ebbe az irányba.../


De megnézve az általatok javasolt mégneskapcsolók és relék árait, s figyelembe véve, hogy majd minden szivattyú elé kéne egy-egy ilyen eszköz..., hát valószínűleg nem jönnék ki olcsóbban, mintha valamilyen öntözővezérlésben és/vagy motoros szelepekben gondolkodnék.

2013. nov. 28. 15:25
 7/11 anonim ***** válasza:

Írhattad volna mihez kell, sokkal egyszerűbb áramkör is elég, gyakorlatilag egy-egy relé, ha egyfázisról üzemelnek. Sőt ha beteszel egy kis tápegységet, akkor a jóval olcsóbb, 12V-24V behúzótekercses relék is használhatók. Pl amit linkeltem, az éjszakai áramhoz kell, ráadásul úgy, hogy az éjszakai áram még másik fázis is.



[link]


Egy fázissal, ha van 12V-s kis tápod, ha nincs azt is lehet kapni: [link]


Persze a konkrét elképzelést nem ismerem, de ki lehet indulni belőle. Ki kell számolni, hogy lesz jobb.

2013. nov. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem jobb ha azzal a tudás szinttel amivel te rendelkezel ezen a téren nem fogsz hozzá. Mert még baj is lehet belőle. Tudod a villanyszerelés 1 szakma. A víz és az áram nem mindig barátok,barkácsolás szinten meg főleg nem.

Ezt nem megbántásként írtam neked!!!!

Villszer.

2013. nov. 29. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.


A tegnap 16:45-kor beküldött válasz írójának:

Igen, talán egyszerűbb lett volna, ha eleve a kérdésben is megírtam volna, hogy mire kell, de nem akartam, hogy válaszként a "Boltban kapható öntözésvezérlőknél biztonságosabb és olcsóbb nincs..." jellegű hozzászólásokat kapjak. Azaz nem akartam bekorlátozni előre a lehetőségeimet.

Köszönöm, amit írtál és a linkeket is. Ha nem gond, lehet megkeresnélek egy privát üzenet erejéig, hogy az utolsó hozzászólásodban leírtakkal kapcsolatban (lehetőségek, kapcsolások, eszközök, alkatrészek) érdeklődjem.



w3dzz-nek:

Tudom, hogy a villanyszerelés egy szakma, de ötletelni, kísérletezgetni attól még egy hozzám hasonló műkedvelő laikusnak is lehet. :) Természetesen a maximális biztonság szemelőtt tartásával, mind a kivitelezés, mind a későbbi üzemeltetés tekintetében.

Az elektromosság és a víz kapcsolatának problematikája és esetleges veszélyforrásai sem ismeretlenek előttem.


Az általam elképzelt rendszer a meglévő hálózattól is egy fi-relével lesz leválasztva. Illetve maga a helyiség, ahol ezt a rendszert szeretném majd elhelyezni, már eleve így lett kialakítva.

Természetesen nem bántótdtam meg, és magam is egyetértek veled a hozzászólásodban leírtakkal. Köszönöm.

2013. nov. 29. 08:14
 10/11 anonim ***** válasza:

"Az általam elképzelt rendszer a meglévő hálózattól is egy fi-relével lesz leválasztva."


Nem helyettesíti a szakszerű kivitelezést.

2013. dec. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!