Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 14 éves magyar vizsla kutyám...

14 éves magyar vizsla kutyám sokszor bepisil a lakásba, mit tudnék tenni ez ellen? Olvastam, hogy létezik kutyapelenka, megéri megvenni, vagy úgyis leszedné magáról?

Figyelt kérdés
2014. febr. 4. 13:12
1 2
 1/11 anonim válasza:

Azt a kutyára szerelhető pelenkát tüzelő kutyákra adják, nem ajánlom

De van földre teríthető változat, szerintem szoktasd rá

2014. febr. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Elviszed orvoshoz. Elmondod a gondodat és lehet egy gyógyszerrel segít a dolgon.
2014. febr. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Neem, a kutyapelenka az egy négyszög alakú cucc, amit leteszel a padlóra, nem a kutyára.

Egy felnőtt magyar vizslának állati nagy kell, és rengeteg macera is van vele.

Én a helyedben állatorvossal egyeztetnék, hátha kezelhető a probléma.

2014. febr. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A kutyapelenkát földre kell tenni,lényegében olyan mint egy újság,csak nedvszívó anyagból van,ezért hívják pelenkának.


De semmi értelme nincs,mert akkor a kutya minden dolgát bent fogja végezni.


14 évesen már elég öreg,lehet,hogy inkontinencia zavara van,szerintem beszéljétek meg a dokival mit lehetne tenni.

2014. febr. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Amiről te beszélsz az egy olyan pelenka, amit a földre lehet tenni és a kutya ráürít. A legjobb a tényleges szobatisztaság lenne, de ha már nagyon öreg és azért nem tud kimenni az más tészta. Ha ez a helyzet és te azt szeretnéd, hogy pelekára ürítsen, hogy a kutyusnak könnyebb legyen akkor sem valószínű, hogy rá sikerül szoktatnod, idős már. Van kertetek? 2 óránként valaki engedje ki pisilni és utána mehet is vissza a lakásba.
2014. febr. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs kertünk. Állatorvoshoz mindenképp elviszem, bár már máskor is említettem a dolgot az orvosnak és annyit mondott,hogy idős kutyáknál inkontinencia alakul ki, sűrűn le kell vinni. Na most ez a sűrű van,hogy napi 5-7 alkalmat jelent, amit eleg nehèz megoldani mikor dolgozom pl. Ezért gondoltam a pelenkára, bár azt hittem,hogy olyan ez a kutyapelenka,hogy rá kell adni a kutyára. Az tuti,hogy nem tudnám rászoktatni arra,hogy egy földre leterített pelenkára végezze a dolgát.
2014. febr. 4. 13:31
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Érdemes megnézetni esetleg más orvossal is, nehogy a veséjével legyen valami. De valószínű a korából kifolyólag a hólyag záróizmai annyira meggyengültek, hogy nem képes tartani a vizeletet (ez idős embereknél is jelen van). Ha csak csepegtet akkor érdemes egy gyerekbugyit ráadni, bele pedig egy olcsóbb tisztasági betétet belerakni. Én ilyen korban már nem gyengíteném a szervezetét erős gyógyszerekkel (ha csak nem valami súlyos betegsége van).

2014. febr. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ez már a korral jár, de egyébként létezik olyan pelenka is amire te gondolsz, egyik barátnőmék pincsije lebénult a hátsó két lábára, és ő ilyenben járt. Hogy hol lehet ilyet kapni azt mondjuk nem tudom, de létezik.
2014. febr. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Van olyan kutyapelenka is, amit pont a vizelettartási problémákkal küzdő kutyusoknak találtak ki. Szerintem ehhez is ugyanúgy hozzá tudod szoktatni, mint pl. a tüzelőbugyihoz. Az elején úgy add rá, amikor otthon vagy, ha le akarja venni szólj rá, ha nyugodtan viseli, akkor pedig dícséret és jutifalat.

[link]

2014. febr. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Jaj de jó!!! Akkor mégiscsak létezik ilyen pelenka. Köszönöm a válaszokat!:)
2014. febr. 5. 17:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!