Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja van a kutyámnak?

Mi baja van a kutyámnak?

Figyelt kérdés
Kicsi kora óta dédelgetem, babusgatom, rendszeresen viszem sétálni, a legjobb kajákat kapja, ha hideg van, beengedem a garázsba, vagy pincébe, hogy ne fázzon, nyáron mindig fürdetem, hogy szép tiszta és illatos legyen, fésülni is szoktam, ha bugancos a szőre, és így tovább. De mégis, amikor kinyitjuk a kaput, az első adandó alkalommal világgá megy. Úgy fut, mintha kergetnék, és amikor szólok neki, még jobban elkezd szaladni. Annyira felidegesít ezzel az a hálátlan kis dög, hogy az valami hihetetlen... Most is megszökött, de már azért sem hozom haza! Hiába kap büntit, rá két napra kezdi előröl... Arról nem is beszélve, hogy bárkivel képes elmenni, hízeleg mindenkinek. Amikor elvitték pároztatni, és csak 4 nap múlva jött haza még csak oda sem jött hozzám. Nagyon szeretem, de borzasztó rosszul esik, amit művel! Van valakinek valami ötlete, hogy mit lehet kezdeni egy ilyet hálátlan kis izével?
2014. febr. 4. 15:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nincs eléggé lemozgatva, megnevelve. Az hogy sétáltatod nem elég. Azt hogy kiszökik, milyen büntivel"jutalmazod"?
2014. febr. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Biztos neked is elég lenne, ha anyukád kizárna a kertbe és nem mehetnél suliba, nem lenne telefonod, tévéd, laptopod, de kapnál enni, fürdetnének és rendszeresen(?) elvinnének annyi sétára, amennyiről más úgy gondolja, hogy elég neked... Szétunja az agyát a kutyád, az a baja. Nem vele van gond, neked kellene megtanulni, hogy a másik élőlénynek is szükségletei vannak, a szeretetét ki kell érdemelni és ha valami baja van, akkor nem dühöngeni kellene, hanem utánanézni, hogy te mint gazda, mit rontottál el a nevelésével...
2014. febr. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
42%

Kedves kérdező ne vedd annyira a szivedre ezt a dolgot és hozd vissza:)


"Most is megszökött de már azért sem hozom haza"


Erre csak annyit tudok mondani hogy hozd haza, büntesd meg hogy tudja hogy rosszat csinált és ennyi. Majd ha idősebb lesz és kevésbé "szeleburdi" már nem lesz ilyen gondod vele, de akkor is figyelj rá (elvégre egy kutya elveszhet stb)...

2014. febr. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%

És a kutyát nem akkor kell megbüntetni, amikor hazamegy.


És foglalkozni kell vele rendszeresen, nem hektikusan nyalni-falni, és utána meg bántani.


Járj vele kutyaiskolába, ott megtanítanak téged kutyául.

2014. febr. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
25%
Minden egyes kutya így csinál.Hogy miért?Mert szabad szeretne lenni,büszkeségét szeretné kimutatni a szegény gazdátlan kutyáknak.Sehogysem tudod ezt megakadájozni!És szerintem jobban teszed ha nem beszélsz így a kutyákról.Nem érdemli ezt meg!
2014. febr. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
12%

Kedves kérdező!

Nekem is van kutyám, ő is elszökik, ha lehet. De annyi a más, hogy őt kiskorába megverték, brutálisan, és most is egy hirtelen mozdulattól megijed, és folyamatosan remeg. Ha az ön kutyája kankutya, akkor teljesen érthető a dolog. A hímek szeretnek elszökni, de ha nem hagyjuk, akkor egy idő után rájjön, hogy felesleges elszökni. Ezt saját tapasztalatból tudom.

2014. febr. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
34%
Vannak ilyen kutyák. Barátnőmnek van egy kis Husky lány kutyusa, ő is nagyon 'szökős'. Amint lehetősége akad a 2 méteres kerítést átugorja/átmászik rajta. Az sem zavartatja, hogy kb 3 méterig a kerítésen és felette is nádat tettek, de csak beleugrik és széttöri. Ezért pórázon kell tartani, a másik kutyusukat soha nem kellett.
2014. febr. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy kutyusnak nem babusgatásra is dédelgetésre van szüksége. Nem csak! Ne essen rosszul, amit tesz, nem azért teszi, mert nem szereted vagy mert hálátlan. Azért teszi, mert babusgatod, ahelyett, hogy megnevelnéd, lemozgatnád, kielégítenéd abbéli igényét, hogy elviszed sétálni. Ugyanis az, hogy kertben él, nem elég neki. Nem egy dédelgető gazdára, hanem egy falkavezérre van szüksége.


Azt meg ne engedd, hogy bárki is elvigye pároztatni! a Tévhiedelmekkel ellentétben semmi szüksége nincs erre a kutyának.


Teendő: 1. Ivartalanítás 2. Napi minimum 1x nagy séta, 2 órás, ha időd megengedi 3. Agyi, fizikai fárasztás napi szinten.


Máris nem lesz szökős a kutyád.

2014. febr. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A kutyák 2 okból szöknek.

1.Nincsenek kielégítve az igényei.(Sok séta,agyi fárasztás,kutyás társaság)

2.Ivaros kan vagy szuka (ezen a fedezés/fedeztetés csak ront)


Megoldás:

Több foglalkozás a kutyával (de úgy,hogy neki legyen jó) és ivartalanítás.

És TILOS akkor leszidni,amikor hazamegy,vagy hazaviszed,mert ő azt azzal köti össze,hogy azért szidod,mert hazament.Ergo nem fog többet hazamenni.


Ha pedig nem mész utána,megsérted a törvényt.

Egy kutyát elsősorban nevelni kell,utána szeretgetni.Ő nem úgy értelmezi a szeretgetést,mint egy ember.Neki elsősorban a nevelés az igénye és a szeretgetés a játékban nyilvánul meg,nem a fürdetésben meg a simogatásban.

A szabadban a farkasok sem simogatták egymást órákat,a napjuk nagy részében sétáltak és élelmet szereztek,kisebb részben játszottak és töredéknyi időt szántak a "szeretetre".

Az embereknél pont fordítva van,de a kutyának ez nem jó.

Mivel láthatod te is,elszökik...

2014. febr. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Akkor elmondanám mindenkinek, hogy egy kutyáról beszélünk, nem pedig egy emberről. Én fel tudom fogni a büntetést, hiába veszik a telefonom, meg nem tudom miket írtál te zseni. Nem vagyok már szaros pulya, hogy így kelljen engem "nevelni". Ez csak egy kutya, de ettől még mindent megadok neki, annyira szeretem, amennyire csak tudom. Két kutyám volt, a másikkal ugyanígy bántam, mégis tudta hol a helye, csak ő már meghalt sajnos. Ez meg egy hálátlan dög, ennyi. Napi szinten játszok vele, van egy csomó labdája, amit szétrághat, és nem unatkozik, mert van 3 macskám is, akikkel szokott játszani. Érdekes módon aki le sem sz@rja a kutyáját, az mégis hűséges és árnyékként követi a gazdáját, az ilyen meg... A büntetésről meg annyit, hogy amikor hazajön a szökésből, akkor mindig leszidom, és bezárom pár órára a kenelbe. Soha egy ujjal sem bántottam, ebben nem hiszek. Köszönöm amúgy a "segítséget" ti rosszindulatú gyökerek, akik csak beszólogatni tudtok, mert ettől jobb kedvetek lesz. Hát ennyi örömötök legyen az életben... A többiek, akik normálisan válaszoltak, nekik tényleg köszönöm a jó tanácsokat.
2014. febr. 4. 19:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!