Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Schnauzer szobatisztaság 3,5...

Schnauzer szobatisztaság 3,5 hónaposan, ilyen korra már teljesen az kéne legyen? Részletek lentebb.

Figyelt kérdés
Sziasztok. Valószínűleg volt már hasonló kérdés, de... A problémám(?) a következő: szuka törpe schnauzerom 2 hónapos kora óta van nálam, jelenleg 3 és fél hónapos. Első két hetet csak vele töltöttem, s azóta is elég sokat foglalkozom vele. Kertes házban élünk, napi többször kiviszem pisilni, kakilni, mégis még most is előfordul, hogy beereszt, pedig (véleményem szerint) elég következetesen és türelmesen nevelem. Általában minden kaja, játszás és alvás után kiviszem, s még azonkívül is. Az érdekelne, hogy velem vagy a neveléssel van-e a probléma, vagy még csak egyszerűen túl gyakoriak a vizelési ingerek, vagy nem értette meg, mit akarok tőle, esetleg így télen kényelmesebb neki benn? Kutyák terén szerintem elég tapasztalt vagyok, de ő az első benti kutyám. Van esetleg valami tanácsotok, tippetek, amivel felgyorsíthatnám a szobatisztaság elsajátításának folyamatát? Jelenleg van egy szabad hetem.

2014. febr. 4. 16:31
1 2
 1/15 Firestorm ***** válasza:
100%

Nálunk is előfordult,ritkán,hogy bepisilt,kaki terén addigra teljesen szobatiszta volt.

Tényleg csak annyit tudok javasolni,hogyha kint elvégzi a dolgát akkor nagy dicséret esetleg jutalomfalat,ha bent végzi el a dolgát és rajta kapod akkor leszidni,mivel már nem olyan baba kutya.

2014. febr. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
ja, s igen: ha kinn végzi a dolgát, megdicsérem, sőt, "pisilj" "vezényszóra" általában legtöbb 1 percre rá reagál. a másik dolog pedig, hogy ezelőtt néhány héttel volt, hogy fél óra alatt 3x is vizelt. nem történhetett meg esetleg, hogy felfázott odakint?
2014. febr. 4. 16:38
 3/15 anonim ***** válasza:
14%
Azt olvastam, hogy újságpapírral rá lehet venni. Tedd az újságpapírt egy zárt, kicsi helységbe, és a kutyát minden evés után rakd rá, és addig ne engedd ki, amíg rá nem piszkít. Ha ez így megy egy darabig, az újságpapírt egyre közelebb tedd az ajtóhoz. A kutya ösztönösen meg fogja keresni. Egy két hét után már ki teheted a papírt, ajtón kívülre. Így rászokik a kutya, hogy kikéredzkedjen, Ezt tudom javasolni.
2014. febr. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. :)
2014. febr. 4. 16:41
 5/15 anonim ***** válasza:
Szerintem ennyi idősen még nem kontrollálja úgy. Nálunk is úgy volt, hogy addigra kaki már sose csúszott be, de pisivel még előfordult, főleg ha nagy játék miatt sokat ivott. Idővel ez megoldódott, de ennyi idős korában már mérgelődtem, ha tetten értem.
2014. febr. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
akkor úgy gondoljátok, hogy folytassam ugyanezt a logaritmust? kinn dicséret, benn kicsi szidás?
2014. febr. 4. 16:47
 7/15 Firestorm ***** válasza:
100%

Ne hallgass az újságpapírosra!

Ekkora baromságot...Ennyi erővel pelenkára is lehetne szoktatni a másik fele meg a kutyának nincsen gondja a kinti wc-zéssel kint elvégzi ő a dolgát,de néha becsúszik 1-1 baleset,szóval felesleges egy értelmes kutyát arra tanítani,hogy nyugodtan végezze bentre a dolgát...

2014. febr. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
hát, abban én sem bízom. nem vagyok pelenka párti, inkább tanulja meg később teljesen, hogy benn soha, minthogy még 5 évesen is be végezze a dolgát, még hogyha egy helyre is.
2014. febr. 4. 17:12
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Katicaka! Ez az elmúlt 5 percben a második válasz, mit olvastam tőled és már az is hülyeség volt! Mi lenne ha csak csendben olvasgatnál és nem osztogatnál tanácsokat? Rossz tanácsokat!


Mennyi az a napi többször kiviszem? 2 óránként? Előfordult nekem is olyan, hogy a kutyusom 30 percenként pisilni akart. Ilyenkor sűríteni kell a kiengedések gyakoriságát. Akár a 2 óránál is sűrűbben. Amikor viszont sikerül kint pisilnie úgy dicsérd meg, mintha elképesztően fenomenális trükköt csinált volna. Érezze rajtad, hogy a gazdi majd kicsattan az örömtől az ő cselekedetére.


Nagyon jól teszed, hogy türelmes vagy! Semmi esetre se szídd le ezután se! Sok sikert! :)

2014. febr. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: mivel(ahogy fentebb is említettem) kertesházban élünk, elég gyakran kiviszem, meg persze ahogy az időm engedi. Van, hogy reggel 8-tól d.u. 3-4 ig nem vagyok itthon, olyankor amúgy érdekes módon nem ürít túl sokszor. Amikor itthon vagyok, van, hogy óránként is kiviszem, vagy játék közben, után, amikor úgy látom, hogy forgolódik, stb. Amúgy, később jelezni fogja, hogy ki kell mennie valahogyan? Vagy ez tanítható. MErt észrevettem, hogy néha pont az ajtó elé pisil.
2014. febr. 4. 17:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!