Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Büntetésfokozatok? Ti mit...

Büntetésfokozatok? Ti mit mivel büntettek?

Figyelt kérdés

Kíváncsi lennék ti hogyan büntettek.


Például alkalmi süket, és tiltás ellenére, elszalad a kutya egy idegenhez. Mi a megfelelő büntetés? Mi a túlzás? Hozzáteszem, nagytestű, nem egy csivaváról van szó.


Bármilyen más példát is elfogadok, csak most perpillanat ez jár a fejemben. Azt mondták ma, hogy szigorú vagyok a kutyával, érdekelne, Ti mit tartotok a példaként felsorolt esetben megfelelő büntetésnek? Aztán leírom én is, hogy mit tettem.


Jöhet más tapasztalat/példa is.


2014. febr. 4. 20:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha elszalad? Akkor igyekszem minél hamarabb magamhoz hívni és nem büntetem, csak dícsérem, ha visszajött hozzám.

Azért így, mert nem valószínű, hogy utolérem és büntetni tudom :)

2014. febr. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Csányi Vilmos, a híres etológus könyvét olvastam nemrégiben, aki kifejezetten a kutyákra szakosodott, és tudományos érdeklődése mellett a valóságban is szereti őket. Azt írta, hogy büntetésnek az a jó, ha a grabancánál fogva határozottan, de nem fájóan megrázzuk (szóval nem a bőrét csípjük-mélyesztjük bele a körmünk), és megszidjuk (hangsúly a fontos). Nálunk szobatisztaságra szoktatásnál bevált, amikor bepisilt-bekakilt.
2014. febr. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, Második, ugyanezt tettem én is. Ez neki elég is, de az esetek többségében elég csak hangosan rászólni. A fene se tudja miért rohant oda egy kutya nélküli emberhez, aki még csak nem is foglalkozott vele. Előbb remeg, hisztizik, de nem szokott odafutni. Nem értem.
2014. febr. 4. 20:20
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát ne legyen váratlanul nagy a büntetés, én a tiltáshoz mérném.
2014. febr. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindig csak annyi,amennyi még éppen elég a hatás elérésėhez,azt is a megfelelő pillanatban alkalmazva,vagy semmit nem ėr.Az pedig,hogy mi a hatásos,a gazdán és a kutyán is múlik,nincs rá szabály.Azaz egy van,nincs verve a kutya.
2014. febr. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mint írtad fokozatok vannak. Van egy ciccegésem, amire felfigyel. Gyakran ez is elég, ha pl valami nem jót szaglászik (Tudatom vele, hogy látom mit csinál). Ha ez nem elég rászólok, ha az sem elég akkor grabancrángatás+leszidás.

Vannak esetek amikor az enyhébb is elég, de van amikor magasabb fokozat kell. Az én kutyám is borzasztó barátságos. Mindenkihez odamegy, csak éppen ezt ugye sokan nem szívlelik. Azért amint látom, hogy érdeklődik szólok neki hogy jöjjön velem, ha nem reagál akkor rászólok. Grabancát már csak akkor "tépem", ha érte kell mennem. Az hogy Te hogy éred el hogy a kutyád mások számára is elfogadhatóan viselkedjen az a Te dolgod. Hogy mások mit mondanak, ne nagyon érdekeljen, mivel neked kell irányítanod a kutyát. Túlzásnak azt tartom ha valaki üti a kutyát. Semmi haszna, csak stresszes lesz a kutya. Itt most a felkajálásért lekevert pofont nem számítom, hanem a konkrét ütlegelést.

2014. febr. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!