Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Duzzadt emlők mitől?

Duzzadt emlők mitől?

Figyelt kérdés

Középkorú szuka kutyámnak, duzzadtak az emlői. Október végén, november elején tüzelt. Akkor is hasonlóan megvolt duzzadva. De akkor elmúlt, most pedig megint. Elképzelhető, hogy már lassan megint tüzel? Ahhoz még korán volna nem?


Állvemhesség is lehet ennyivel később? Vagy mitől van, veszélyes? Egyenletes a duzzanat mindkét oldalon.


2014. febr. 7. 16:45
1 2
 1/18 Firestorm ***** válasza:

Álvemhesség.

Veszélyes dolog,mivel minden álvemhességnél növekszik az emlőrák kialakulása!

Mivel a tiednek többször is volt álvemhessége elég nagy az esély rá,hogy elrákosodik az emlője.

Tüzelés alatt jön ki általában van akinek hamar elmúlik van akinek sokkal később,olyankor gyógyszert kap rá az állat.Tüzelés előtt és után is kijöhet.

Nem játék.

Én a helyedben ivartalanítanám.

2014. febr. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Szerintem is muszáj lesz ivartalanítani. De ebben az állapotban,(duzzadt emlő) nem hiszem, hogy megcsinálnák. Hamarosan elviszem dokihoz.
2014. febr. 7. 16:59
 3/18 anonim ***** válasza:
tüzeléshez korán van, álvemhesség lehet, de tejmirigy gyulladás is, esetleg emlőgyulladás...Biztosan nem vemhes? mert az, hogy ilyen szimmetrikusan duzzadt, jelenthetné éppen azt, kb ekkorra is jönne ki naptár szerint.
2014. febr. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
tüzeléskor nem csinálják meg, egyébként meg szokták..d.e persze egy vizsgálat megelőzi a műtétet. Szerintem is mindenképpen jobb lenne, nálunk is mindkét szuka ivartalan:)
2014. febr. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 alice_L ***** válasza:

Egyet értek az elozo hozzaszoloval, plusz info az alvemhesség a tuzelés utan kb 2 honappal jelentkezik. Lehet hogy nem vetted azonnal észre, vagy ujra tuzelni kezd? Elofordul hogy egy falkaban a befedezetlen nostényeknek is van tejuk, besegitésre, van esetleg egy masik nostény aki leellett?


Szerintem is az ivartalanitas a legbiztonsagosabb megoldas, de ez fugg a kutya életkoratol is, mi az hogy "kozépkoru"?

2014. febr. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Firestorm ***** válasza:

Valóban nem csinálják meg álvemhesség alatt.

Az enyémnek sem csinálták.

Nekünk nem akart múlni 2-3 hónapig hiába való volt a szabályok betartása (se babusgatás,se játékok,se sok kaja,rengeteg mozgás) nem váltak be.

Homeopátiás gyógyszert írt fel a doki és az pillanatok alatt elmulasztotta.

2014. febr. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Biztosan nem vemhes. Van vele egy másik szuka, de ő ivartalanított. Neki sajna méhgyulladása volt, azért kellett. Ez a kutya hét éves.
2014. febr. 7. 18:40
 8/18 Akiteki ***** válasza:
Holnap konkrétumot tudok mondani. Mi is megyünk reggel a dokihoz, hogy megbeszéljük az álvemhes lányzó ivartalanítását.
2014. febr. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Ok, várom válaszod.
2014. febr. 7. 19:23
 10/18 Akiteki ***** válasza:

Bocsi, hogy későn válaszolok, de nem voltam itthon.

Megkérdeztem ma: Elvileg semmi akadálya, de a műtét valami okból még rásegít az álvemhességre. Tapasztalatból mondta, hogy álvemhes szuka ivartalanítása után néhány napon belül sokkal durvábbak lettek a tünetek, gyógyszeres kezelés is szükséges volt. Mondta a gyógyszer nevét is, de azt jól elfelejtettem, csak arra emlékszem, hogy 10 ezer forint.

Szóval jobb megvárni, hogy vége legyen.

2014. febr. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!